Davaların Birleştirilmesi Kararı Örneği

T.C. BOLU ( ). ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

ESAS NO
CELSE NO
CELSE TARİHİ
HÂKİM
KÂTİP

Belli gün ve saatte celse açıldı. Taraflar hazır, açık duruşma sürdürüldü. Davalı Turhan TEMİZ’in işbu davanın, mahkememizin 2013/920 E. Sayılı dava ile irtibatlı bulunduğundan bahisle iki dava dosyasının birleştirilerek görülmesi talepli dilekçe verdiği görüldü. Dilekçenin bir örneği hazır olan Bedirhan DENİZ’e verildi. Taraflardan soruldu: Davacı, “-Birleştirilme talebine bir diyeceğim yoktur” dedi. Davalı: Birleştirilerek görülmeyi gerektirir, hukuki ve usûlî bağlantı vardır. Birleştirilme kararı verilsin” dedi. Mahkememizin 2019/920 Esas sayılı dosyası, mübaşir marifetiyle Kalem’den getirtildi. Yapılan incelemede, her iki dava dosyasının yanları ve konuları arasında bağlantı bulunduğu, birleştirilme kararı verilmesi gerektiği sonuç ve kanaatine varılarak aşağıdaki gibi karar verilmiştir.

G.D.
Açıklanan nedenlerle: Tarafları ve konuları arasında bağlantı bulunan mahkememizin 2014/830 E. sayılı dosyası ile yine mahkememizin 2013/920 Esasına kayıtlı derdest dava dosyasınm (HMK md. 166 uyarınca) BİRLEŞTİRİLMESİNE; yargılamanın 2013/920 E. sayılı dosya üzerinden görülmesine; birlikte incelenerek ve tahkikat aşaması müşterek yürütülerek ayrı ayrı karara bağlanmasına; Dair karar, kanun yoluna başvuru hakkı, nihai hükümle birlikte kullanılmak üzere, 22.09.2014 günü tarafların yüzlerine karşı açıkça okunup, usûlen tefhim kılındı. 22.09.2014
Katip 86261 Hakim 4066

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.