Davacı kadın yönünden bağımsız tedbir nafaka talebi reddedilmişse Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 6. maddesi uyarınca davalı yararına vekalet ücreti verilmelidir- Yargıtay Kararı

Nis 28, 2020 | Nafaka Avukatı

Davacı kadın yönünden bağımsız tedbir nafaka talebi reddedilmişse Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 6. maddesi uyarınca davalı yararına vekalet ücreti verilmelidir

Davacı kadının boşanma davasıyla birleştirilen Türk Medeni Kanununun 197. maddesi uyarınca kendisi ve çocukları yönünden talep ettiği müstakil nafaka davasında, kendisi için istediği tedbir nafaka talebinden vazgeçtiği anlaşılmaktadır.

Bu durumda davacı kadın yönünden tedbir nafaka talebi reddedildiğine göre Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 6. maddesi uyarınca davalı yararına vekalet ücreti verilmemesi doğru olmamıştır.(Y2HD, 11.07.2011, E. 2010/11148, K. 2011/11895.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.