Dava Yenileme Dilekçesi

Dava Yenileme Dilekçesi

X İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

Dosya No: E.

YENİLEME DİLEKÇESİ

SUNAN DAVACI                          :

VEKİLİ                                           :

DAVALI                                         :

VEKİLİ                                           :

KONU                                             :YENİLEME TALEBİ İHTİVA EDER

AÇIKLAMALAR                           :

Mahkemenizin 02/06/2016 günü saat 09:45 de yapılan duruşmasına aynı gün;

Numaralı duruşmalara iştirak edeceğimden katılamadım ve uyap üzerinden gönderdiğim X tarihli mazeret dilekçemde de detaylı olarak belirtmeme rağmen; mazeretim dosyaya sunulmamış ve bununla birlikte dosya işlemden kaldırılmıştır.

HMK madde 150 uyarınca 1 aylık süre içerisinde sunmuş olduğum dilekçe ile işlemden kaldırılan dosyanın, harç alınmaksızın yeniden işleme alınması ve duruşma günün tarafımıza tebliğ edilmesi gerekmektedir.

SONUÇ VE İSTEK                         :

Yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenler  ve Sayın mahkemenin resen belirleyeceği sebeplerle, yenileme dilekçemizin kabulüne karar verilerek , yeni duruşma günün tarafımıza tebliğ edilmesini saygılarımızla bilvekale arz ve talep ederiz.

Son düzenleme tarihi 25 Haziran 2020 21:03

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.