Bir Sayfa Seçin

Çocukla Kişisel İlişki Kurulması Ne Demektir?

Çocukla Kişisel İlişki Kurulması Ne Demektir

Tanım: Çocukla kişisel ilişki kurulması, çocuğun, düzenli olarak birlikte yaşamadığı ebeveyni ve kendisi ile Bir diğer tanım: Kişisel ilişki, velayet hakkına rakılmayan ana, yararına uygun olarak kurulan, belirli zamanları birlikte geçirme, birbirlerini görme, duygu ve düşüncelerini paylaşma, aralarında sevgi bağı kurma ve bu sevgi bağını devam ettirmeye yönelik ilişkidir.

Bu tanımlardan da anlaşılacağı üzere çocukla kişisel ilişki kurulması esasen, çocukla görüşmek ve onunla vakit geçirmek, çocuğun hayatındaki gelişmelerden haberdar olmak; kısacası, onunla iletişim halinde olmak anlamına 1)

Çocukla kişisel ilişki kurulması çocukla Kişisel İlişki Diğer Eş ve Velayet taraflardan birisine verilince diğer (2)

Evlilik Dışı Doğan Çocukla Diğer Eş Arasında Kişisel Görüş Tesis Edilmelidir

Evlilik dışında doğan çocuğun velayeti anaya aittir. ilişki tesisi edilmelidir.(3)

Ana ve babadan her biri, velayeti altında bulunmayan veya velayeti kendisine bırakılmayan “… Çocukla ana “… Kabule göre de; babalık hükmü ile Adana Avukat Saim İncekaş -Çocukla Kişisel İlişki Avukatı

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız