Cinsel İstismar Nedeniyle Koruma Kararı Talebi

Cinsel İstismar Nedeniyle Koruma Kararı Talebi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI                               :

VEKİLİ                                 :

DAVALI                               :

DAVA                         : 6284 sayılı yasa uyarınca tedbir talebimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

1- Davalı X, davacı müvekkilem ile evlidir bu evliliklerinden X isimli üç tane kızları bulunmaktadır.

2- Ancak davalı çok sinirli ve asabi birisidir. En ufak tartışmada müvekkilime karşı şiddet uygulamakta ve tehditlerde bulunmaktadır. Hatta müşterek çocuklarının psikolojisini hiçe sayıp onların yanında bile sürekli şiddet uygulamaktadır.

3- Davacı hakkında X Cumhuriyet Başsavcılığı’nın X soruşturma numaralı dosyasından Çocuğun Cinsel İstismarı iddiası ile soruşturma başlatılmıştır. Olay çocukların durumu annelerine söylemeleri üzerine okulda öğretmenleri tarafından savcılığa bildirilmiştir.

Davacı müvekkilem iş için dışarda olduğu sıralarda davalının kızlarına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmektedir. Davacı çocuklarına bu olayı kimseye söylememeleri konusunda tembihlemiş eğer çevreden duyarsam sizi uykunuzda bıçakla keserim diyerek tehdit etmiştir. Davacı müvekkil ve çocukları bu vahim olaylar karşısında davalı kocadan dolayı korku içinde yaşamaktadırlar. Davacı ve çocukların can ve mal güvenlikleri bulunmamaktadır. Bu nedenle savcılık makamı tarafından çocuklar gözetim altına alınmıştır.

4- Müvekkilim bir yandan evliliği ile ilgili yaşadığı hadiselerin baskısıyla ruhi bir bunalım içerisindeyken öte yandan hayatından endişe eder hale gelmiştir.

5- Bu sebeplerle kendisi ve çocukları açısından korku içinde yaşayan müvekkilim hakkında 6284 sayılı yasa uyarınca koruma ve tedbir kararı alınması için Sayın Mahkemenize başvurmak zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER :MK,HMK,6284 SAYILI YASA

SONUÇ VE İSTEM             :Yukarıda izaha çalıştığımız sebeplerle müvekkilim hakkında 6284 sayılı yasa uyarınca koruma tedbirlerine karar verilmesini vekil eden adına saygılarımla arz ederim.

Davacı

Vekili

Son düzenleme tarihi 26 Mayıs 2020 21:10

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.