Cezanın İnfazına Ara Verilmesi Talebi

Kas 16, 2019 | Savcılık-Soruşturma

X İNFAZ HÂKİMLİĞİNE

İNFAZIN ARA VERİLMESİNİ İSTEYEN                                            :   VEKİLİ                                               :   CEZANIN NEVİ ve MİKTARI       : 2 YIL 6 AY AÇIKLAMALAR                             :

1-Ceza Mahkemesi’nin 2017/…. E. ……. K. sayılı kararıyla 2 yıl 6 ay 2müvekkil tarafından Ceza Dairesince karar onanmış ve kesinleşmiştir. Müvekkile verilen cezanın infazına başlanmıştır ve müvekkil 5 aydan fazladır …… açık ceza evinde infazına başlanmış bulunmaktadır.

3– Müvekkilin sağlığı yerinde değildir ve ceza evinde kalması son derece sakıncalıdır. Müvekkilin cezaevine girmesiyle son derece olumsuz etkilenmiş tedavi süreci sekteye uğramıştır. Müvekkile verilen kamu vicdanı için son derece elzemdir.

4-idame etmektedir. Sabit hüküm bulunmadıkça, işlem merkezinin bulunduğu yerdir. Bazı kimseler için ikametgâh, yasa tarafından belirtilmiştir (kanunî – yasal – ikametgâh); örneğin, kocanın ikametgâhı karının ve velâyetleri (egeiikleri) altındaki çocukların, ikametgâhıdır “>ikametgâh sahibidir. Kaçma şüphesi ve tehlikesi bulunmamaktadır. Müvekkilin daha önce hiçbir sabıkası olmaması yaşadığı olay nedeni ile ruh halinin de dikkate alınması gerekliliği ile müvekkilin infazına ara verilmesi ailesi ve toplum açısından son derece faydalı olacaktır.

5-göz önüne alınmıştır. Kaçma şüphesi bulunmamaktadır. İnfazına ara verilmesi talebi zaruretten doğmaktadır. Yukarıda da izah ettiğimiz nedenlerden ötürü infazına ara verilmesini talep etmekteyiz.

 

İSTEM SONUCU     :  Yukarıda resen gözetilecek sebeplerle Müvekkil HAZRET …..ın Silopi 1.  Asliye Ceza Mahkemesi’nin ……. E. …….. K. sayılı kararıyla 2 yıl 6 ay KEFALET karşılığında, müvekkilin cezasının infazına ara verilmesini, uygun bir hastaneye sevk edilmesine karar verilmesini talep ederiz. 23.10.2019

                                                                                                                    Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu Avukatı EKLER          : Onaylı vekâletname, Önceden Alınmış Raporlar

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.