Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ceza Mahsup Dilekçesi

Ceza Mahsup Dilekçesi Nasıl Yazılır?

YARGITAY X CEZA DAİRESİ

SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

YARGITAY DOSYA NO :

YEREL MAHKEME NO : Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ……… E. ……. K.

SANIK                                : M.Ö.

MÜDAFİİ                           :

KONU                                 : Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ……… Esas- ……. Karar sayılı, …………. tarihli beraat kararı müvekkil sanık yönünden kesinleşmiş olmakla, Müvekkil sanığın İstanbul Anadolu 394. Ağır Ceza Mahkemesinden almış olduğu cezadan tutuklu kaldığı sürenin mahsubu ile ilgili.

AÇIKLAMALAR             :

Müvekkil sanık hakkında Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ………….. Esas- ………  Karar sayılı, …….. tarihli kararıyla beraat kararı verilmiş ve müvekkil sanık yönünden karar kesinleşmiştir. Müvekkil sanık Beraat kararı alınan dosyadan 1 yıl 1 ay ve 11 gün tutuklu kalmıştır.

Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin …….. Esas sayılı dosyasından bu sebeple mahsup talebinde bulunduk ve Sayın Mahkeme Adana X Ağır Ceza Mahkemesine tezkere yazarak tutuklulukta geçen sürenin başka bir dosyadaki cezadan mahsup edilip edilmediğini sormuştur. Adana X Ağır Ceza Mahkemesi dosyanın Yargıtay’da olması sebebiyle bilgi verilemediğini bildirmiştir.

Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ………. Esas sayılı dosyası …….. tarihinde karara çıkmış ve müvekkilimin 4 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Mahsupla ilgili talebimiz hakkında “dosyanın Yargıtay’dan dönüşü sonrası mahsubu gerektirdiği takdirde infaz aşamasında değerlendirilmesine” şeklinde karar vermiştir.

İlgili dosyanın Yargıtay’a gidiş tarihinin …………. olması sebebiyle, müvekkil sanığın mağduriyetine sebep vermemek için, dönüşünün beklenmeksizin Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin …….. Esas sayılı dosyasından tutuklu kaldığı sürenin başka bir dosyadan mahsubunun yapılıp yapılmadığı hakkında mahkemesine yanıt verilmesini saygı ile arz ve talep ederiz.

Sanık Müdafii

Son düzenleme tarihi 12 Temmuz 2020 18:03

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.