Ceza Mahsup Dilekçesi

Tem 12, 2020 | Ceza Hukuku

Ceza Mahsup Dilekçesi

Ceza Mahsup Dilekçesi Nasıl Yazılır?

YARGITAY X CEZA DAİRESİ

SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

YARGITAY DOSYA NO :

 

YEREL MAHKEME NO : Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ……… E. ……. K.

SANIK                                : M.Ö.

MÜDAFİİ                           :

KONU                                 : Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ……… Esas- ……. Karar sayılı, …………. tarihli beraat kararı müvekkil sanık yönünden kesinleşmiş olmakla, Müvekkil sanığın İstanbul Anadolu 394. Ağır Ceza Mahkemesinden almış olduğu cezadan tutuklu kaldığı sürenin mahsubu ile ilgili.

AÇIKLAMALAR             :

Müvekkil sanık hakkında Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ………….. Esas- ………  Karar sayılı, …….. tarihli kararıyla beraat kararı verilmiş ve müvekkil sanık yönünden karar kesinleşmiştir. Müvekkil sanık Beraat kararı alınan dosyadan 1 yıl 1 ay ve 11 gün tutuklu kalmıştır.

Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin …….. Esas sayılı dosyasından bu sebeple mahsup talebinde bulunduk ve Sayın Mahkeme Adana X Ağır Ceza Mahkemesine tezkere yazarak tutuklulukta geçen sürenin başka bir dosyadaki cezadan mahsup edilip edilmediğini sormuştur. Adana X Ağır Ceza Mahkemesi dosyanın Yargıtay’da olması sebebiyle bilgi verilemediğini bildirmiştir.

Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin ………. Esas sayılı dosyası …….. tarihinde karara çıkmış ve müvekkilimin 4 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Mahsupla ilgili talebimiz hakkında “dosyanın Yargıtay’dan dönüşü sonrası mahsubu gerektirdiği takdirde infaz aşamasında değerlendirilmesine” şeklinde karar vermiştir.

İlgili dosyanın Yargıtay’a gidiş tarihinin …………. olması sebebiyle, müvekkil sanığın mağduriyetine sebep vermemek için, dönüşünün beklenmeksizin Adana X Ağır Ceza Mahkemesinin …….. Esas sayılı dosyasından tutuklu kaldığı sürenin başka bir dosyadan mahsubunun yapılıp yapılmadığı hakkında mahkemesine yanıt verilmesini saygı ile arz ve talep ederiz.

Sanık Müdafii

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.