Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ceza Mahkemesine Yetki İtirazı Dilekçesi

ADANA ( ) AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO : 2019/ E.

SANIK           :

MÜDAFİİ : Av.

KONU : Yetki İtirazımızdan İbarettir.

AÇIKLAMALAR:

Hiçbir şekilde isnat edilen eylemleri kabul anlamına gelmemekle birlikte,

Sayın mahkemenizde görülmekte olan davada müvekkile isnat edilen eylemlerin vuku bulduğu yer olarak dosya kapsamındaki bilgi ve belgelerde Ankara gösterilmektedir.

Bu bakımdan Sayın Mahkeme eldeki bu davaya bakmaya yetkisiz olup yetkisizlik kararı vererek dosyayı yetkili mahkeme olan Ankara Mahkemelerine göndermelidir. Yetkisizlik kararı verilerek dosyanın yetkili mahkemeye gönderilmesi hususunda gereğinin yapılmasını müvekkil adına saygıyla arz ve talep ederim.

HUKUKİ SEBEPLER : 5271 S. K. ve ilgili mevzuat

SONUÇ ve İSTEM        : Yukarıda açıkladığımız nedenlerden dolayı, yetki itirazımızın kabulü ile, mahkemenizin yetkisizliğine karar verilmesini, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz.

Av. Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 03:22

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.