Ceza Mahkemesinden İstinabe İle Dinlenilme Talebi Dilekçesi

Ceza Mahkemesinden İstinabe İle Dinlenilme Talebi Dilekçesi

X ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

Gönderilmek Üzere

NÖBETÇİ ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

ESAS NO      : 2019/…

D.GÜNÜ        : ……2020

TALEPTE BULUNAN

MÜŞTEKİ     : 

SANIK           :

                   

KONU            : ……. İlinde ikamet ettiğimden ……. İli Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne talimat yazılmak suretiyle beyanlarımın alınması talebimden ibarettir.

AÇIKLAMALAR

Mahkemenizin yukarıda esas numarası belirtilen dosyasında müşteki olarak yer almaktayım. Söz konusu dosyaya ilişkin ilk duruşma tarihi tensip zaptı ile ……2020 tarihine bırakılmıştır.

Mağduriyetime sebep olan yargılama konusu suç ile ilgili soruşturması aşamasında beyanda bulunmuştum. Ancak şuan ……….. ilinde yaşamakta ve …… Kurumu’nda ……… olarak çalışmaktayım. Bu sebeple duruşma esnasında hazır bulunmam mümkün olmayıp mahkemenizdeki duruşmadan vareste tutularak halen görev yapmakta ve ikamet etmekte olduğum ….. ili Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi tarafından talimatla ifademin alınmasına karar verilmesini ve bu doğrultuda ………….. İli Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne müzekkere yazılmasını talep etme zorunluluğum doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığım nedenlerle; ilgili Ceza Muhakemesi Kanunu maddeleri gereğince talebimin kabulü ile halen görev yapmakta ve ikamet etmekte olduğum  ……………. ili Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi tarafından talimatla ifademin alınmasına karar verilmesini ve bu doğrultuda ………….. İli Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne müzekkere yazılmasını, talimat duruşma gününün yukarıda belirtmiş olduğum adrese tebliğ edilmesini mahkemenizden saygı ile arz ve talep ederim. tarih

         TALEPTE BULUNAN MÜŞTEKİ

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 18:16

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.