Ceza Mahkemesi Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

Tem 22, 2019 | Kovuşturma-Yargılama

Ceza Mahkemesi Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

ADANA AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE

 

ESAS NO                           : 2019/89E.                                    

 

İTİRAZ EDEN                    :

VEKİLİ                               : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu

 

İTİRAZA KONU KARAR  : Adana  1.Asliye Ceza Mahkemesi’nin 05/04/2019 tarihli kararı

 

İTİRAZ KONUSU             : Adana 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nin 05/04/2019 tarihli kararında hakkımda verilen 1740 TL adli para cezası ve 5 ay hapis cezaları hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve hakkımda verilen 5 yıl denetim süresi kararına ilişkin itirazlarımdan ibarettir.

 

İTİRAZLARIM                  :

 

  • Adana 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2019/89E. Sayılı ve 05/04/2019 tarihli kararı yasaya ve hakkaniyete aykırıdır.şöyle ki,
  • Yaylacık köyünde hayvancılık işi ile uğraşmaktayım. 26/11/2018 günü işerim dolayısı ile köyün dışına gitmiştim,işlerimin uzaması nedeni ile de ancak akşam saatlerinde köye dönebildim,bakmakla yükümlü olduğum hayvanlara bir an önce gidip yemlerini ve sularını vermem ve dışarıda otlatamam gerekiyordu,hayvanlarıma bakmak üzere giderken isimli şahıs arabamın önüne atlayarak bana dur dur şeklinde bağırdı,bende durmak zorunda kaldım,yanında baktığı köpekler tarafından saldırıya uğrayıp yaralanan bu nedenle Adana Truva Veterinerliğinde tedavi ettirdiğim köpeğim vardı ve bana köpeğimi tedavi ettirdiğini söyleyerek bağırdı ilk basta bende ona köpeğimi veterinere götürdüğümü ve tedavi ettirdiğimi söyledim buna rağmen söylediklerimi hiç dinlemedi ve bana bağırmaya devam etti ,acil gitmem gerektiği için tamam tamam diyerek geçiştirmeye çalıştım benim gitmeme izin vermedi ve beraber tekrar köpeği veterinere götürcez diyerek önümden çekilmedi daha sonrasında bende bir an da içinde bulunduğum zor durumun etkisi ile öfkelendim asla tehdit veya hakaret kastı içinde olmadan önümden çekilmesi ve benimde işime gidebilmem için şahsa bağırıdım fakat iddianame de belirtilen kadar ağır şeyler kesinlikle söylemedim,şahsa sadece siktir git nereye gidersen git şeklinde bağırdım.
  • Yukarıda açıklamaya çalıştığım olayda söylediğim sözleri içinde bulunduğum zor durumdan dolayı kızgınlık ve öfke haliyle söylemiş bulunmaktayım,belirttiğim gibi asla hakaret ve tehtid kastı içinde bu sözleri söylemedim,böyle bir olay yaşandığı içinde son derece pişmanım

NETİCE VE İSTEM         :   Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkımda Adana 1.Asliye Ceza Mahkemesi’nin 05/04/2019 tarihli kararının kaldırılması ve söz konusu karar yeniden incelenerek taleplerim doğrultusunda suçsuzluğuma karar verilmesini mahkemenizden saygıyla talep ederim.

                                                                                                                 İtiraz Eden

Avukat Saim İncekaş -Adana Ceza Davaları Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ceza Mahkemesi Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.