Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ceza Mahkemesi Delil Toplanması İçin Müzekkere Talebi Dilekçesi

Ceza Mahkemesi Delil Toplanması İçin Müzekkere Talebi Dilekçesi

ADANA 6. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

DOSYA NO:             

ŞÜPHELİ:                   

VEKİLİ:                

MÜŞTEKİ:                   

KONUSU:                     Dosyaya ilişkin soruşturma aşamasında CMK md 160/2 ve 161. maddelerine uygun lehe deliller toplatılmadığı ayrıca savunmamız ve dava konusu olayın aslının anlaşılması için lehe delillerin toplatılmasına ilişkin talebimizdir.

AÇIKLAMALAR:        Sayın Mahkemenizce de malum olan dosyaya ilişkin müvekkilimin soruşturma safhasında savcılığa vermiş olduğu ifadesinde de belirttiği üzere, olay günü olayın yaşanmasının hemen ardından ………….. tarihinde Sağlık Bakanlığı’nı 184 nolu numaradan aramış ve şikayetçi/müşteki doktor hakkında mesleğini kötüye kullanmak, hasta ilişkileri konusunda zayıf olmak ve görevini yerine getirmemesi hususunda şikayetçi olmuş ve Sağlık Bakanlığının ilgili birimlerince dosya oluşturulmuştur.

Oluşturulan dosya neticesinde aynı gün müvekkilim Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinden aranmış dosyası hakkında geri dönüş yapılacağı söylenmiş ardından ertesi gün yani X tarihinde aynı şekilde Sabim’den aranarak müvekkilime doktor hakkında, “Hasta-Doktor İlişkileri Hakkında Eğitim Semineri”ne katılma zorunluluğu gibi bir karar verildiği söylenmiştir. Yine ertesi gün yani 21/01/2016 tarihinde Şikayetçi/Müşteki doktorda kendisi hakkında Sağlık Bakanlığı’na şikayette bulunan müvekkilim hakkında (bu durumdan rahatsız olduğu kanaatindeyim) yalan beyanla, iftira atmak suretiyle “tehdit” iddiasında bulunulmuştur.

Netice ve Talep:  Konu hakkında yukarıda da belirttiğim üzere Sağlık Bakanlığınca oluşturulan bu dosyanın mahkemenizce incelenmesi için getirtilmesi ve dosyaya eklenmesi hakkında Sağlık Bakanlığına müzekkere yazılmasını vekaleten arz ve talep ederim.

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:44

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.