Ceza Mahkemesi Delil Toplanması İçin Müzekkere Talebi Dilekçesi

Mar 2, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Ceza Mahkemesi Delil Toplanması İçin Müzekkere Talebi Dilekçesi

ADANA 6. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

DOSYA NO:                

ŞÜPHELİ:                   

VEKİLİ:                   

MÜŞTEKİ:                   

KONUSU:                     Dosyaya ilişkin soruşturma aşamasında CMK md 160/2 ve 161. maddelerine uygun lehe deliller toplatılmadığı ayrıca savunmamız ve dava konusu olayın aslının anlaşılması için lehe delillerin toplatılmasına ilişkin talebimizdir.

AÇIKLAMALAR:        Sayın Mahkemenizce de malum olan dosyaya ilişkin müvekkilimin soruşturma safhasında savcılığa vermiş olduğu ifadesinde de belirttiği üzere, olay günü olayın yaşanmasının hemen ardından ………….. tarihinde Sağlık Bakanlığı’nı 184 nolu numaradan aramış ve şikayetçi/müşteki doktor hakkında mesleğini kötüye kullanmak, hasta ilişkileri konusunda zayıf olmak ve görevini yerine getirmemesi hususunda şikayetçi olmuş ve Sağlık Bakanlığının ilgili birimlerince dosya oluşturulmuştur.

Oluşturulan dosya neticesinde aynı gün müvekkilim Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinden aranmış dosyası hakkında geri dönüş yapılacağı söylenmiş ardından ertesi gün yani X tarihinde aynı şekilde Sabim’den aranarak müvekkilime doktor hakkında, “Hasta-Doktor İlişkileri Hakkında Eğitim Semineri”ne katılma zorunluluğu gibi bir karar verildiği söylenmiştir. Yine ertesi gün yani 21/01/2016 tarihinde Şikayetçi/Müşteki doktorda kendisi hakkında Sağlık Bakanlığı’na şikayette bulunan müvekkilim hakkında (bu durumdan rahatsız olduğu kanaatindeyim) yalan beyanla, iftira atmak suretiyle “tehdit” iddiasında bulunulmuştur.

Netice ve Talep:  Konu hakkında yukarıda da belirttiğim üzere Sağlık Bakanlığınca oluşturulan bu dosyanın mahkemenizce incelenmesi için getirtilmesi ve dosyaya eklenmesi hakkında Sağlık Bakanlığına müzekkere yazılmasını vekaleten arz ve talep ederim.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ceza Mahkemesi Delil Toplanması İçin Müzekkere Talebi Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.