Ceza davalarının birleştirilmesi talebi dilekçe örneği

Ara 6, 2020 | Ceza Hukuku

ADANA ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA NO:

BİRLEŞTİRME TALEBİNDE

BULUNAN SANIK :

VEKİLİ:

DAVACI: K.H

KONU: Ceza Davalarının Birleştirilmesi İstemidir.

AÇIKLAMALAR:

1. Mahkemenizde Esas numarası ile görülmekte olan “kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak” suçu ile şahsi, fiili ve suçun niteliği olarak sıkı bir ilişkisi bulunan Gaziantep 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülmekte olan  Esas sayılı ve Pazarcık Asliye Ceza Mahkemesinde görülmekte olan  Esas sayılı dosyalar ile yakından ilgilidir.

2. Tarafları aynı olan bu davalarda, konu birliği de bulunduğu gibi, delillerin birlikte incelenmesi, farklı gibi görünen her iki davanın daha kolay aydınlanmasını ve sonuçlanmasını sağlayabilecektir.

3. Eşit mahkemelerdeki birleştirme usulü, Ceza Muhakemeleri Kanunu’na göre; birleştirilmesi istenen davalar arasından dava tarihi olarak önce açılan davanın görüldüğü mahkemede birleşmesi gerektiğinden, iş bu sebep doğrultusunda söz konusu davalar Gaziantep 7. Asliye Ceza Mahkemesinin  Esas sayılı dosyasında birleştirilmelidir.

4. Tüm bu sebepler, usul muhakemesinin ilkeleri ve re’ sen göz önüne alınacak nedenler ile birlikte sayın mahkemenizden, dosyaların yukarıda belirtilen mahkemede birleştirilmesini talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: CMK ve İlgili Tüm Yasal Mevzuat.

KANUNİ DELİLLER: … Asliye Ceza Mahkemesi , … Asliye Ceza Mahkemesi  Esas ve Avanos Asliye Ceza Mahkemesi  Esas Sayılı Ceza Dosyaları.

NETİCE-İ TALEP: Açıklanan nedenler ile ilişkili bulunan ceza dosyalarının birleştirilmesine karar verilmesini sayın mahkemenizden talep ederiz.

Birleştirme Talebinde Bulunan

Sanık Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.