Çevrenin Kasten Kirletilmesini Şikayet

Son Güncelleme Tarihi

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN                            :

 

TC KİMLİK NUMARASI :

 

ADRES                                  :

 

VEKİLİ                                 : Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

ADRES                                  :

ŞÜPHELİ                              :

 

SUÇ                                       : Çevrenin Kasten Kirletilmesi.

SUÇ TARİHİ            : …/…/…

AÇIKLAMALAR                 :

 

1-) Müvekkilimiz, … mevkii …. Ada … Parselde yer alan tarlanın sahibi olup burada …. yıldır çiftçilik yapmakta; toprağını ekip biçerek elde ettiği ürünleri satarak geçimini sağlamaktadır.

2-) …. yılı itibariyle ektiği ürünlerinin büyümediği ve giderek çürümeye başladığını fark eden müvekkilimiz yaptığı araştırma sonucunda kendisine ait tarlanın 100 metre kadar ilerisinde bulunan …. Şirketi’ ne ait tuz işletmesinde tuzun yıkanması sonucu çıkan atık maddenin toprağa bırakıldığı ve buradan gelen sızıntının ürünlerine zarar verdiğini tespit etmiştir.

3-) Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere toprağa atık madde bırakarak çevreye zarar verme biçiminde gerçekleşen eylemin çevrenin kasten kirletilmesi suçunu oluşturduğu gerekçesiyle şikayetlerimizi sunmaktayız.

HUKUKİ NEDENLER        : 5237 S. K.  m. 181 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle ilgili şahıs hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına müvekkilimiz adına karar verilmesini saygıyla talep ederiz. …/…/…

Yakınan Vekili

                Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.