Cep Telefonu Hırsızlığı Suç Duyurusu

Cep Telefonu Hırsızlığı Suç Duyurusu

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ         :

VEKİLİ              :Av.

ŞÜPHELİ          :Meçhul

SUÇ                 :Hırsızlık  (cep telefonu hırsızlığı)

SUÇ YERİ         :

SUÇ TARİHİ     :

AÇIKLAMALAR:

Olay günü müvekkilim iş yerine gitmekte iken ….. caddesi üzerinde 15-18’ li yaşlarda 5 kişinin  tartıştığı ve kavga ettiğine şahit olmuştur, Müvekkilim iyi niyetli bir şekilde bu gençlere yaklaşarak kendilerini ayırmaya çalışmış ve nihayetinde gençleri ayırarak göndermiştir.

Müvekkilim gençlerin bir birine zarar vermelerine engel olmanın sevinci ve huzuru içerisinde iken ceketinin yan cebinde olan cep telefonunun yerinde olmadığını fark etmesi ile bu sevinci hüsrana uğramıştır, Zira iyilik yaptığı ve ayırdığı gençler müvekkilimin cebinde bulunan SAMSUNG S7 MARKA cep telefonunu arbede esnasında cebinden çekerek çalmışlardır.

Kimliği belirsiz şüphelilerin çalmış oldukları müvekkile ait SAMSUNG S7 marka “…………” imei seri numaralı cep telefonu olup faturası ekte sunulmuştur.

Müvekkilim cep telefonunun çalan şüphelilerin işleyecekleri suç ve suçlar nedeniyle kendileri aleyhine soruşturma ve kovuşturma açılmasına engel olmak maksadıyla çaldıkları cep telefonunu kullanmalarından son derece korkmakta ve endişe etmektedir, Bu nedenle 13.10.2017 tarih ve saat :08:00 sonrasında işlenebilecek suçlar nedeniyle müvekkilimin zarar görmemesi açısından gerekli tedbirlerin alınması, Şüphelilerin tespit edilerek cezalandırılmaları ve cep telefonunun bulunarak müvekkile teslim edilmesi için iş bu şikayetin yapılması zorunlu hal almıştır.

SONUÇ VE İSTEM :Yukarıda açıklanan nedenlerle gerekli tahkikatın yapılarak şüphelilerin kimliklerinin tespit edilmesini,  haklarında kamu davasının açılmasını ve soruşturma sonucunda yukarıda bilgileri yazılı olan cep  telefonun bulunması durumunda müvekkilime teslimini saygıyla talep ederim. tarih

MÜŞTEKİ

Vekili Av.

Eki       :1-cep telefonu faturası.

2-Vekaletname.

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:41

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.