Çelişkili tanık anlatımları hükme esas alınamaz- Yargıtay Kararı

Çelişkili tanık anlatımları hükme esas alınamaz

Davacı-davalı kadın dava dilekçesinde talep ettiği ziynetlerin, davalı-davacı erkek tarafından kendisinden alınıp saklandığını beyan ederek talepte bulunmuştur.

Davacı-davalı kadın tanıkları ise, altınların satıldığını beyan etmişlerdir. 10.02.2012 tarihli olayda, davalı-davacı erkek tarafından polis müracaat belgesinde eşyaları ile bir takım altınların kadın tarafından alındığı belirtilerek şikayet edildiği, davacı-davalı kadın ise sadece eşyalarını aldığını ifade ettiği, kapının da kırıldığı tespit edilmiştir.

Davacı-davalı kadının altınlara ilişkin açıklaması ile tanıkların beyanı çelişkilidir. İspat edilemeyen ziynet alacağının reddi yerine yazılı gerekçeyle kabulü bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 28.04.2015, E. 2015/2455, K. 2015/8620)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 1 Mayıs 2020 11:54

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.