Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Çek İadesi İhtarname Örneği

İHTARNAME

İHTAR EDEN           :

MUHATAP                : 

Adres                           :

KONUSU                    : ../../…. tarihli sözleşmeye istinaden muhataba tarafımca verilen çeklerin, sözleşmenin bozulması sebebi ile iadesi talepli ihtarnamedir.

AÇIKLAMALAR     : 

Muhatap şirketiniz ile tarafım arasında yapılan … tarihli sözleşmeye istinaden Muhatap şirketinize … basım tarihli, ……. seri numaralı, … TL’lik ve … basım tarihli, … seri numaralı, … TL’lik çekler verilmiştir.

Muhatap ile tarafım arasındaki sözleşmenin iptal olması sebebiyle yukarıda yazılı bulunan çeklerin belirttiğim adrese YEDİ GÜN İÇERİSİNDE teslim etmenizi, aksi taktirde hakkınızda hukuki ve cezai davalar açılacağı ihtaren bildirilir.

AD SOYAD

Sayın Noter; 

Dört nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin aslının kasanızda hıfzını, bir suretinin muhataba ve vekiline tebliğini ve bir suretinin tarafımıza tevdiini saygılarımla arz ve talep ederim.

                                                                      AD SOYAD

Son düzenleme tarihi 13 Ekim 2020 21:05

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.