Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Çalınan Çeki Savcılığa Şikayet

Çek Çalınması Savcılığa Şikayet

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ                 :

VEKİLİ                         :

ŞÜPHELİ                      : Faili Meçhul

SUÇ                               : Çek Çalınması Suçu ( 5237 sayılı T.C.K 141 veya 142. Maddeleri )

AÇIKLAMALAR       :

  1. X tarafından muhatabının Halk Bank X Şubesi, lehtarının X olduğu, X TL tutarında, X vade tarihli, X nolu çek keşide edilmiştir.(Ek:1) Müvekkil bu çeki X San. ve Tic. AŞ ye göndermek üzere X Yurtiçi Kargo Şirketi Dicle Şubesine X tarihinde teslim etmiştir.(Ek:2) Fakat söz konusu çek her nasılsa kargo şirketine teslim edildikten sonra zayi olmuştur. Yapılan tüm araştırmalara rağmen bu çek bulunamamıştır.

  2. Söz konusu kaybolan çekin Meşru hamil olmayan kişilerce tahsiline mahal vermemek amacıyla müvekkil açısından ileride daha büyük zararların doğmaması için savcılığınıza suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER       : 5941 S. K., TCK ve ilgili diğer kanunlar.

HUKUKİ DELİLLER        : Çek örneği ve diğer deliller.

İSTEM VE SONUÇ             : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle kaybolan çekin bulunması için gerekli işlemlerin yapılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz.

Şikayetçi Vekili

Ekler:

Çek fotokopisi

Yurtiçi kargo teslim tutanağı örneği

Onanmış Vekaletname Örneği.

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.