Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Boşanmanın Eki Niteliğinde Olmayan Talebin Reddi Neticesinde Nispi Vekalet Ücreti Takdiri Gerekir- Yargıtay Kararı

Boşanmanın Eki Niteliğinde Olmayan Talebin Reddi Neticesinde Nispi Vekalet Ücreti Takdiri Gerekir

Davacı-davalı boşanma davasına ilişkin dava dilekçesinde; evin restorasyonu, mobilyalar, tefrişat, nikah giderleri, takı ve yol giderleri karşılığında davalı-davacıdan X TL. maddi tazminat talep etmiş; bu miktar üzerinden nispi peşin harcı da yatırmıştır.

Boşanmanın fer’ilerinden olmayan bu talep de reddolunduğuna göre, reddolunan bu miktar üzerinden davada kendisini vekille temsil ettiren davalı-davacı (kadın) yararına nispi vekalet ücreti takdiri gerekirken, bu hususun dikkate alınmamış olması doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 02.05.2011, E. 2010/6449, K. 2011/7417.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 19 Nisan 2020 09:22

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.