Boşanmada Mallara Tedbir Dilekçesi

Nis 23, 2019 | Boşanma Davası Dilekçeleri

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

                                                                                        İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR.

 

DAVACI                   : İsim-Soyisim, TC:

DAVALI                   : İsim-Soyisim, TC:

 

KONU                      : Tasarruf yetkisinin sınırlanması ( TMK m. 199) talebidir.

 

AÇIKLAMALAR    :

 

1- Müvekkil ve davalı 06.02.1986   tarihinde  evlenmişlerdir. Tarafların ikisi reşit olmuş üç çocukları vardır.  

 

2- Taraflar uzun yıllardır Almanya da yaşamaktadırMüvekkil, davalı eşiyle birlikte uzun yıllar Almanya da lokanta işletmişler beraber çalışarak tüm birikimlerini beraber kazanarak yapmışlardır. Yıllardır beraber çalışarak kazandıkları halde tüm malvarlıkları davalı koca üzerine yapılmıştır. Davalı koca , evlilik birliği devam ederken müvekkile fiziksel ve ekonomik  şiddet uygulamıştır. Ancak son yıllarda aşırı   kumar  alışkanlığı ve sadakatsiz davranışları sebebiyle evlilik birliği müvekkil için çekilmez bir hal almıştır. 2018 yılı ocak ayından beri hiçbir aile sorumluluğu taşımayan davalı, müvekkili ve çocuklarını bırakıp gitmiş hiçbir ihtiyaçları ile ilgilenmeyerek başka kadınlarla yaşamaya başlamıştır. Bu sebeple, müvekkil davalı kocaya karşı Almanya da  16.06.2018 tarihinde boşanma davası açmıştır.

3- Müvekkilin kendisine karşı boşanma davası açtığını çocuklarından öğrenen davalı, annelerinin Türkiye de de dava açıp açmadığı konusunda çocuklarına sorular yönelten davalı, annelerine bu konuda  hiçbir şey söylememelerini tembihleyerek, apar topar Türkiye’ye gelmiştir. Davalının Türkiye ye gelerek  kötüniyetli olarak üzerindeki mal varlıklarını satacağı yönünde çocuklar ve müvekkil endişeye kapılmışlardır. Davalı kocanın boşanma davası sırasında ,  kötüniyetli olarak Aile mallarını satması ,  Müvekkilin haklarına zarar vermesi durumunda müvekkil ve çocukları zor durumda kalacaklardır.

Yukarıda açıklanan nedenlerle; Almanya da boşanma davası açılmış bulunduğundan davacının Türkiye de kendi üzerine kayıtlı Aile mallarını kaçırma ihtimali çok yüksektir. Davalının tavır  ve  davranışları da bu yöndedir.  Bu sebeple ; davalı kocanın  mal varlığı üzerinde tasarruf yetkisinin sınırlanmasını (TMK m. 199) Davalı adına kayıtlı ; Denizli ve Didim (Aydın) ve Türkiye nin herhangi bir ilinde bulunan tüm TAŞINMAZLAR  VE VARSA ARAÇLAR  üzerine İHTİYATİ TEDBİR KONULMASINI isteme zorunluluğu doğmuştur.

DELİLLER              : TMK, Tanık beyanları, Aile nüfus kayıtları, Almanya da açılan boşanma davası (bilgiler bilahare bildirilecektir)ve her türlü yasal deliller

 

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan ve resen gözetilecek nedenlerle; aile mallarının ve müvekkilin haklarının korunabilmesi bakımından;

  • Davalı üzerine kayıtlı olan Denizli , (Aydın) Didim ve Türkiye genelinde TAŞINMAZLAR ve   ARAÇ üzerine İHTİYATİ TEDBİR konulmasını ,
  • Yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davalıya yüklenmesine karar verilmesini vekaleten saygıyla arz ve talep ederim .

Davacı Vekili

Adana Boşanma Avukatı Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. Aysun

    29 temmuz 2010 yilinda evlendik bu sure icinde dayak kufur bitmedi kackere bunun icin komsular polis cagirdilar siddetli gecimsizlik var bosanma davasi ve ihtiyaci tedbir koydurmak istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz.3 tane cocugum var 9,5 yasinda ve biride 5 aylik benden ve Cocuklardan mallari kacirma ihtimali cok yuksek.esim Elektirik muhendisi ben ev hanimiyim avkat tutacak param yok zor durumdayim lutfen yardimci olurmusunuz cok acil lutfen… nasil dilekce doldurmaliyim.lutfen yardimci olurmusunuz

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.