Boşanma ve Velayet Davası Dilekçesi

Son Güncelleme Tarihi

Boşanma ve Velayet Davası Dilekçesi

ADANA ( ) NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI       : Büyük Anne-Büyük Baba

VEKİLİ         : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana

DAVALI        : 1-Ad ve Soyadı-T.C Kimlik No:

DAVA            : Torunla kişisel ilişki tesisi

AÇIKLAMALAR :

Davalı eşim… ile… yılında evlendik. Evliliğimizden… ve… adından çocuklarımız olmuştur. Davalı ile aramızda şiddetli geçimsizlik ve fikir uyuşmazlığı bulunmaktadır ve anlaşamamaktayız. Anlaşamadığımız için davalı ile fiilen ayrıldık ve ayrı yaşıyoruz.

Aramızdaki sevgi saygı bittiği için bundan sonra evlilik hayatı sürdürmemiz ve bir arada yaşamamız imkansızdır. Bu sebeple fiilen biten bu evliliğimizin hukuken de bitirilerek boşanmamıza karar verilmesini talep ediyorum.

Davalı ile yaşamış olduğumuz şiddetli geçimsizlik sebebi ile, boşanmamız gereği hasıl olmuş ve aynı çatı altında yaşamamız imkansız bir hal almıştır. Fiilen biten bu evliliğin hukuken bitirilmesi için bu dava dilekçesinin yazılması gereği hasıl olmuştur.

DELİLLER: Nüfus kayıtları, tanık beyanları ve sair deliller.

HUKUKSAL NEDENLER: MK. 166, HMK İlgili mevzuat.

SONUÇ VE TALEP: Yukarıda kısaca açıklanan ve re’sen dikkate alınacak olan nedenlerle davanın kabulüne, mahkemeniz tarafından gerekli yargılamanın yapılarak fiilen biten bu evliliğin hukuken de bitirilerek boşanmamıza, müşterek çocuklarımız – Adı ve Soyadı- TC Kimlik No: … ile -Adı ve Soyadı- TC Kimlik No: …, velayetlerinin davalı anneye verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Adana Barosu – Avukat Saim İncekaş

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.