Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Boşanma ve Mal Paylaşımı Dava Dilekçesi

Boşanma ve Mal Paylaşımı Dava Dilekçesi

X (  ). AİLE  MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

TEDBİR TALEPLİDİR.

DAVACI                      :

VEKİLİ                :

DAVALI                      :

KONU                         : AÇIKLAMALAR                    :

1)Müvekkilim ile Müvekkilim şuan itibari ile İngiltere de hayatını sürdürmekte olup belli aralıklarla da ülkemize gelmektedir.Müvekkilim 2) DAVALI EVLİLİK DEVAM EDERKEN BAŞKA BİR KADINLA UZUN YILLAR SÜREN GAYRİRESMİ BİR İLİŞKİ YAŞAMIŞ VE BU İLİŞKİDEN EVLİLİK DIŞI BİR Son zamanlarda davalının telefonlarına bir kadından sürekli mesaj ve sesli aramalar gelmesi üzerine Davalının her fırsatta Türkiye’ye gelmesinin ve uzun süre burada kalmasının nedeni ise bu olay sonunda açığa çıkmıştır.Müvekkilin Fotoğrafların ortaya çıkması ve davalının gerçek durumu anlatarak evlilik dışı  ilişkisini ve çocuğunu doğrulaması üzerine 3) DAVALI EVLİLİK BİRLİĞİNİN GEREKLERİNİ HİÇBİR Yine aynı şekilde Müvekkilin bu Davalının Türkiye’de bulunduğu süre zarfında bir çok evlilik dışı ilişki yaşadığı duyumu da Davalının ayrıca kumara ve lükse de düşkünlüğü bulunmaktadır.4) BOŞANMAYA NEDEN OLAN OLAYLAR NEDENİ İLE DAVALI TARAFTAN MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT TALEBİMİZ VARDIR.

Yine aynı şekilde 5) EVLİLİK BİRLİĞİ İÇERİSİNDE EDİNİLEN MALLARIN EDİNİLMİŞ MALLARA KATILMA REJİMİNE GÖRE TASFİYESİNİ TALEP EDİYORUZ.

4721 sayılı Bu gayrimenkuller;

-X  İli,X İlçesi,X Köyü,X -X İli,X İlçesi,X Sokağı,X  X Mevkii,X – X İli,X İlçesi,X Köyü,X GEREK TALEP ETTİĞİMİZ TAZMİNAT GEREKSE DE MAL PAYLAŞIM DAVASI BAKIMINDAN EVLİLİK BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ALINAN GAYRİMENKULLERİN DAVALI TARAFINDAN 3.KİŞİLERE KÖTÜNİYETLİ OLARAK SATIŞININ ÖNLENMESİ BAKIMINDAN DA TEDBİR KONULMASINI ÖNEMLE TALEP EDİYORUZ.

Yine aynı şekilde

CEVAP SÜRESİ                     :

HUKUKİ NEDENLER           : HMUK,MK ve ilgili tüm mevzuat

DELİLLER                             :

SONUÇ VE TALEP                : Yukarıda 1-Halen 2- 3- 4- Müvekkilimin; 5-Müvekkilin 6-             Av.

EK:

1) Fotograflar

2) Tapu Fotokopileri

3) Davacının

Son düzenleme tarihi 24 Mayıs 2020 11:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.