Boşanma ve Mal Paylaşımı Dava Dilekçesi

Oca 29, 2020 | Dava Dilekçesi, Dilekçeler

Boşanma ve Mal Paylaşımı Dava Dilekçesi

X (  ). AİLE  MAHKEMESİ

 SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

TEDBİR TALEPLİDİR.

 

DAVACI                      : 

 

VEKİLİ                : 

 

DAVALI                      :

 

KONU                         : avukatın) temsil ettiği kişi.

“>müvekkil için çekilmez bir AÇIKLAMALAR                    :

 

1)Müvekkilim ile Müvekkilim şuan itibari ile İngiltere de hayatını sürdürmekte olup belli aralıklarla da ülkemize gelmektedir.Müvekkilim 2) DAVALI EVLİLİK DEVAM EDERKEN BAŞKA BİR KADINLA UZUN YILLAR SÜREN GAYRİRESMİ BİR İLİŞKİ YAŞAMIŞ VE BU İLİŞKİDEN EVLİLİK DIŞI BİR Son zamanlarda davalının telefonlarına bir kadından sürekli mesaj ve sesli aramalar gelmesi üzerine Davalının her fırsatta Türkiye’ye gelmesinin ve uzun süre burada kalmasının nedeni ise bu olay sonunda açığa çıkmıştır.Müvekkilin Fotoğrafların ortaya çıkması ve davalının gerçek durumu anlatarak evlilik dışı  ilişkisini ve çocuğunu doğrulaması üzerine 3) DAVALI EVLİLİK BİRLİĞİNİN GEREKLERİNİ HİÇBİR Yine aynı şekilde Müvekkilin bu Davalının Türkiye’de bulunduğu süre zarfında bir çok evlilik dışı ilişki yaşadığı duyumu da Davalının ayrıca kumara ve lükse de düşkünlüğü bulunmaktadır.4) BOŞANMAYA NEDEN OLAN OLAYLAR NEDENİ İLE DAVALI TARAFTAN MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT TALEBİMİZ VARDIR.

Yine aynı şekilde 5) EVLİLİK BİRLİĞİ İÇERİSİNDE EDİNİLEN MALLARIN EDİNİLMİŞ MALLARA KATILMA REJİMİNE GÖRE TASFİYESİNİ TALEP EDİYORUZ.

4721 sayılı Bu gayrimenkuller;

-X  İli,X İlçesi,X Köyü,X -X İli,X İlçesi,X Sokağı,X  X Mevkii,X – X İli,X İlçesi,X Köyü,X GEREK TALEP ETTİĞİMİZ TAZMİNAT GEREKSE DE MAL PAYLAŞIM DAVASI BAKIMINDAN EVLİLİK BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ALINAN GAYRİMENKULLERİN DAVALI TARAFINDAN 3.KİŞİLERE KÖTÜNİYETLİ OLARAK SATIŞININ ÖNLENMESİ BAKIMINDAN DA TEDBİR KONULMASINI ÖNEMLE TALEP EDİYORUZ.

Yine aynı şekilde  

CEVAP SÜRESİ                     : 

 

HUKUKİ NEDENLER           : HMUK,MK ve ilgili tüm mevzuat

 

DELİLLER                             :  

 

 

SONUÇ VE TALEP                : Yukarıda 1-Halen 2- 3- 4- Müvekkilimin; 5-Müvekkilin 6-                                                                                                                                                                                                                      Av.

 

EK:

1) Fotograflar

2) Tapu Fotokopileri

3) Davacının

İlgili Makaleler

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boşanma ve Mal Paylaşımı Dava Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank