Boşanma Sürecinde Şiddet Nedeniyle Koruma Talebi

May 26, 2020 | Ailenin Korunması

Boşanma Sürecinde Şiddet Nedeniyle Koruma Talebi

ADANA NÖBETÇİ ( ) AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

Dosya No    : 

6284 S. KANUNA GÖRE

KORUMA TALEBİNDE

BULUNAN                          :

VEKİLİ                                :

KARŞI TARAF                  :

                                                

KONU                                  : Karşı tarafça müvekkilime gerçekleştirilen şiddet ve saldırının önlenmesi ve bu konuda mahkemenizce 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair Kanuna göre öngörülen gerekli tedbirlerin alınması talebinden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR               :

1-Müvekkilim ile karşı taraf arasında yukarıda esas numarası yazılı boşanma davası halen derdest durumdadır.

2-Karşı tarafça dava öncesinde müvekkilime karşı uygulanan şiddet ve tehdit içerikli davranışlar boşanma davasından sonra da devam etmiştir.

Boşanma davası açıldıktan sonra karşı taraf müvekkilimin ikametgahının bulunduğu adresindeki evinin etrafında müvekkilimi rahatsız edecek şekilde dolaşmaya başlamış, müvekkilimi dışarı çıktığı ve özellikle yalnız gördüğü zamanlar sözlü olarak hakaret ve tehdit edici davranışlarda bulunmuştur.

3- Son olarak taraflar arasındaki boşanma davasının 6. Celsesinin yapıldığı X tarihinde duruşma çıkışında davalı müvekkilim yalnız kalır kalmaz yanına gelerek ‘Sana beş kuruş para yok, benden para mı alacağını sanıyorsun?’ ‘Sana gününü göstereceğim orospu’ Sana haddini bildireceğim kaltak’ gibi sinkaflı hakaretler ve tehdit edici sözlerle sokak ortasında müvekkilime karşı taciz ve saldırıda bulunmuştur.

4- Yukarıda anlatılan durumlardan dolayı müvekkilim son derece mağdur durumdadır’da kızı ile birlikte yalnız yaşayan müvekkilimin bu durumunu bilen davalı-karşı taraf müvekkilime karşı bu saldırgan ve tehditkar tavrını sürdürmektedir ve müvekkilim bu durumun devam edeceğinden büyük endişe duymaktadır. İş bu sebeple mahkemenize başvurma zorunluluğu hasıl olmuştur.

SONUÇ ve İSTEM            : Yukarıda izah ettiğimiz durumlar karşısında; karşı taraf X hakkında müvekkilime karşı davranışlarından dolayı 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair Kanuna göre, başta ilgili Kanunun 5. Maddesinde yer alan

1-Müvekkilimin ikamet adresine yaklaşmaması,

2-Müvekkilime yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması,

3-Müvekkilimi iletişim araçları ile veya sair surette rahatsız etmemesi yönündeki tedbirler başta olmak üzere mahkemenizce uygun görülecek gerekli olan diğer koruma tedbirlerinin, müvekkilim şiddet mağduru X’ı korumaya yönelik olarak uygulanmasına karar verilmesini vekil olarak saygılarımla dilerim. tarih

 

                                                              Koruma Talebinde Bulunan Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.