Boşanma Sonrası Evlilik İçin İddet Müddetinin Kaldırılması Mahkeme Kararı

Nis 20, 2019 | Boşanma Yargıtay ve Mahkeme Kararları

Boşanma Sonrası Evlilik İçin İddet Müddetinin Kaldırılması Mahkeme Kararı

-KARAR-

Yukarıda açık ismi yazılı bulunan davacı vekili tarafından açılan İDDET MÜDDETİNİN KALDIRILMASI davasının mahkememizde yapılan açık yargılaması sonunda;

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ :

Adana davacı vekili boşanma avukatı özetle, eşinden Adana 3.Aile Mahkemesinin … tarih ve …. esas ve … karar sayılı ilamı ile boşandığını, bu kararın ….2006 tarihinde kesinleştiğini, evlenmek istediğinden bahisle iddet müddetinin kaldırılmasını talep ve dava etmiştir.

Nüfus kayıt örneği, boşanma ilamımn kesinleşmiş tasdikli bir sureti ile davacımn hamile olmadığına dair Adana Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin … .2006 tarih ve … sayılı raporunun dosyasına sunulduğu görülmüştür.

Dava; TMK’nun 132.md uyarınca iddet müddetinin kaldırılması talebinden ibaret olup dosyaya ibraz olunan nüfus kayıt örneği, boşanma ilamının kesinleşmiş tasdikli bir sureti ve özellikle Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin davacının hamile olmadığı yönündeki raporuna binaen talebin haklı ve yerinde olduğu görülmekle aşağıdaki şekilde davanın kabulüne karar verilmesi gerekmiştir.

HÜKÜM : Yukarıda açıklandığı üzere;

1- Davanın KABULÜ ile, … ili, …ilçesi, Cilt no:…, Hane no:…’de nüfusa kayıtlı bulunan … ve ../den olma, … doğumlu DAVACI ../m TMK’nun 132. maddesi uyarınca İDDET MÜDDETİNİN KALDIRILMASINA.

2- Harç peşin alındığından yeniden alınmasına yer olmadığına.

3- Davacının yaptığı masrafların üzerinde bırakılmasına dair Yargıtay yolu açık olmak üzere verilen karar davacının yüzüne karşı açıkça okunup anlatıldı.

Katip                                                                                                                                                                       Hakim

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. seval

    eşim beni aldatıyor elimde ses kaydı esimin resmi ve mesajlar var elimde kanıtlar bunlar.bosanma davası açtığımda avukat masrafını benmi karşılarım.bana bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.