Boşanma Kanunu Hangisidir?

Tem 10, 2019 | Boşanma Davası Makaleleri

Boşanma, 01.01.2001 tarihinde yürürlüğe giren 22.11.2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun “Aile Hukuku” isimli ikinci kitabının ikinci Bölümünde sebepleri, genel olarak sonuçları ve yargılama usulü hükümleri olarak düzenlenmiştir.

Öncelikle kısaca “aile” kavramından bahsetmek gerekirse temel hüküm 18.10.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 41’inci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinin ilk tümcesinde: “Aile, Türk toplumunun temelidir.” şeklinde yer almaktadır. Bu hüküm, sosyolojik olguyu toplumumuz açısından kesin bir ifadeyle dile getirmektedir.

Ailenin Türk Kültüründeki önemi yadsınamaz. Adana boşanma avukatlarından Saim İNCEKAŞ Türk Medeni Kanunu‘nun bu nedenle aileyi fazlasıyla koruduğunu belirtmektedir.

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boşanma Kanunu Hangisidir

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.