Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Boşanma Kanunu Hangisidir?

Boşanma, 01.01.2001 tarihinde yürürlüğe giren 22.11.2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun “Aile Hukuku” isimli ikinci kitabının ikinci Bölümünde sebepleri, genel olarak sonuçları ve yargılama usulü hükümleri olarak düzenlenmiştir.

Öncelikle kısaca “aile” kavramından bahsetmek gerekirse temel hüküm 18.10.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 41’inci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinin ilk tümcesinde: “Aile, Türk toplumunun temelidir.” şeklinde yer almaktadır. Bu hüküm, sosyolojik olguyu toplumumuz açısından kesin bir ifadeyle dile getirmektedir.

Ailenin Türk Kültüründeki önemi yadsınamaz. Adana boşanma avukatlarından Saim İNCEKAŞ Türk Medeni Kanunu’nun bu nedenle aileyi fazlasıyla koruduğunu belirtmektedir.

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 13 Ocak 2020 13:30

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.