Boşanma Davası Öncesi Tedbir Nafakası Dava Dilekçesi

Mar 4, 2020 | Nafaka Avukatı

Boşanma Davası Öncesi Tedbir Nafakası Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                                                                          Adli Yardım Taleplidir

DAVACI                                : 

VEKİLİ                                  : 

ADRES                                 :

DAVALI                                : 

ADRES                                 : 

KONU                        : Aylık 1000 TL Tedbir Nafakası İstemi .

AÇIKLAMALAR      :

1-) Müvekkilim davalı ile X tarihinde evlenmiştir. Bu evliliklerinden  X isimli çocukları olmuştur.Müşterek çocuk  X , müvekkille kalmakta olup  X tarihinde  doğmuş olan küçük kız çocuğunun, halihazırda giyinme , mama, çocuk bezi,  süt gibi zaruri ihtiyaçları bulunmaktadır.

2-) Davalı X günü müvekkilimi ve çocuğunu  aile birliği içerisinde perişan halde bırakarak, yükümlülüklerini daimi bir şekilde ihmal etmiş, son vakada ise darp edip ailesinin evine göndermiştir.. Davalı eş başka bir kadınla yaşayacağını söylemeye başlamış ve müvekkili bir başına bırakmıştır. Müvekkilim 3 yaşında bakıma ve gözetime muhtaç çocuğuyla annesinin evine kardeşleriyle beraber yaşamak üzere gönderilmiştir. Fakat ailesinin de kiracı olup  ekonomik durumları oldukça bozuk olması davacı müvekkili huzursuz etmekte bu şekilde ailesine külfet olmaktadır.

Müvekkilim bir işte çalışmamaktadır. Müvekkilim ve çocuğu  ailesinin ve komşuların yardımıyla geçinmektedir. Ülkemizin 2020 yılı ekonomik şartlarında hayata çocuğuyla tutunmaya çalışan müvekkilimizin, davalı ile yaptığı evlilik hasebiyle bu noktaya gelmiş olması, maalesef kadın olması sebebiyle hor görülmesi ve toplum baskısı altında kalmasının  tamamen davalının hareketlerinden kaynaklanmış olmasının  kabul edilebilir bir tarafı yoktur.

Çocuk yaşta kaçırılarak evlendirilen müvekkil, ömrünün baharında bir çocuk da  verdiği  eşi tarafından kullanılıp kimsesiz görülerek bir kenara atılmıştır.

3-) Müvekkilimin eşi   X fabrikasında SİGORTALI olarak  çalışmaktadır. Aylık X TL. arası kazanmaktadır. Bu nedenlerle müvekkilime 500 TL çocuğa da 500 TL. olmak üzere toplam 1000 TL. Tedbir Nafakası talep etmekteyiz. Ayrıca müvekkilin ödeme güçlüğü  çekmesi sebebiyle iş bu dava adli yardım talepli olarak açılmış olup ilgili evraklar ek-te sunulmuştur,

HUKUKİ NEDENLER : 4721 S. K. m. 195 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kaydı, ikametgah kaydı, tanık beyanları ve diğer tüm yasal deliller  deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, ADLİ YARDIM TALEBİMİZİN KABULÜNE, toplam 1000 TL. AYLIK TEDBİR NAFAKASININ davalıdan alınmasına, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine  karar verilmesini vekaleten Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederiz. tarih

EKLER                      :

  • Nüfus Kayıt Örneği
  • Adli Yardım Talebi Evrakları
  • Vekaletname Sureti

Davacı Vekili

                                                                                                                                              Av.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boşanma Davası Öncesi Tedbir Nafakası Dava Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.