Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Boşanma davalarında ne miktar manevi tazminat istendiği açıklanmış olmalıdır- Yargıtay Kararı

Boşanma davalarında ne miktar manevi tazminat istendiği açıklanmış olmalıdır

Davalı kadın 11.9.2009 tarihli duruşmada miktar belirtmeksizin maddi ve manevi tazminat istemiştir. Davalının Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 75/2. Maddesi gereğince ne miktar maddi ve manevi tazminat istediği açıklattınlarak deliller değerlendirilip, sonucu uyarınca olumlu veya olumsuz karar verilmek gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması usul ve yasaya aykırıdır. (Y2HD, 02.05.2011, E. 2010/6810, K. 2011/7431.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 20 Nisan 2020 18:14

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.