Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Borca Kısmi İtiraz Dilekçesi

Borca Kısmi İtiraz Dilekçesi

X İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

X NÖBETÇİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO                      :

BORCA İTİRAZ EDEN

(BORÇLU)                       :

KARŞI TARAF

(ALACAKLI)                  :

DAVA KONUSU             : Borca itirazlarımızın sunulmasından ibarettir.

OLAYLAR                      :

1.İcra takip dosya numarası verilmiş bulunan dosyadan gönderilen ödeme emrini X tarihinde tebellüğ ettim.

2.Takibe konu X İcra Dairesinin yetkisine itiraz ediyorum. İkametgâhım ve işyerim olan eczanemin de faal olduğu Van’dır. Bu nedenle anılan takip HMKVE İİK kanunu anlamında yetkisizdir.

3.Alacaklı tarafından takibe konu olan borcun 5.000 TL si bana aittir. Bakiye borca açıkça itiraz ediyorum. Kısmen ödeme yapılmıştır. Ayrıca Borcun istinadı faturalar ve taşıma irsaliyesi incelendiğinde borcun bu kadar olmadığı açıkça ortadır.

SONUÇ ve TALEP        : Yukarıdan sayılan nedenlerle alacaklı tarafından Hakkâri İcra Dairesinin 2013/ E dosya numarası ile takibe konulan takibin öncelikle yetkisine itiraz ediyorum borca da yukarıdaki beyanlarımız çerçevesinde kısmen itiraz ediyorum. iş bu borca itirazlarımız saygıyla arz olunur. tarih

Borçlu vekili

       Av.

Son düzenleme tarihi 29 Şubat 2020 18:16

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.