Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Bölge Adliye Mahkemesine Dosyanın İvedilikle İncelenmesi Talebi

Bölge Adliye Mahkemesine Dosyanın İvedilikle İncelenmesi Talebi

T.C.

X

BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ

…. HUKUK DAİRESİ

SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

2017 YILI DOSYASIDIR.

İVEDİLİKLE İNCELENMESİ TALEPLİDİR.

İSTİNAF DOSYA NO :

MAHKEME NO          :

DAVACI                       :

VEKİLİ                         :

DAVALI                       :

VEKİLİ                         :

KONU                           : Sayın Mahkemenizde incelenmekte olan dava dosyamızın İVEDİLİKLE İNCELENMESİ talebidir.

AÇIKLAMALAR        :

2017 yılında istinafa götürülen ve cevaplarımızı daha evvel de sunmuş olduğumuz  X Bölge Adliye Mahkemesi …. Hukuk Dairesi’de …………..E. Numara ile kayıtlı bulunan dosya … Hukuk Dairesinin vermiş olduğu …….. sayılı karar ile ………… tarihinde dairenize gönderilmiş bulunmaktadır. Söz konusu dosya hakkında  2017 tarihinden bu yana karar verilmiş değildir. Dosyanın ivedilikle incelenerek sayın mahkemenizce karar verilmesini talep ediyoruz ve istinaf cevap dilekçemizde belirttiğimiz hususları yineliyoruz.

İSTEM VE SONUÇ     : Yukarıda açıklanan ve re’sen gözetilecek nedenlerle; dosyanın İVEDİLİKLE SONUÇLANDIRILMASINI ve davalı tarafın istinaf talebinin ESASTAN REDDİNE karar verilmesini arz ve talep ederiz. (TARİH)

DAVACI VEKİLİ

Av

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 16:43

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.