Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Birlikte yaşamaktan kaçınma varsa tedbir nafakası davasının kabulü gerekir- Yargıtay Kararı

Birlikte yaşamaktan kaçınma varsa tedbir nafakası davasının kabulü gerekir

Kadın tarafından boşanma davasından önce 06.07.2007 tarihinde bağımsız olarak açılan nafaka davası boşanma davasıyla birleştirilmiştir.

Davalı- davacının, eşini istemediğini söyleyerek onunla birlikte yaşamaktan kaçındığı toplanan delillerle gerçekleştiğine göre, davacı- davalı ayrı yaşamakta ve nafaka talep etmekte haklıdır.

Türk Medeni Kanununun 197/2.maddesi gereğince davacı-davalı yararına uygun miktarda nafaka takdiri gerekirken, birleşen nafaka davasının reddi doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 11.04.2011, E. 2010/5387, K. 2011/6383.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 18 Haziran 2020 08:41

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.