Birinci Haciz İhbarnamesine İtiraz Dilekçesi

Birinci Haciz İhbarnamesine Nasıl İtiraz Edilir?

  • Dosyanız borçlusunun, müvekkil şirketten, haciz ihbarnamesinin tebliğ alındığı tarih itibarı ile doğmuş herhangi bir hak veya alacağı bulunmamaktadır. İş bu nedenle İİK 89/1 madde gereğince tebliğ olunan haciz ihbarnamesine itiraz ediyoruz.
  • İcra hukuku avukatlığı alanında Saim İNCEKAŞ tarafından ele alınan itiraz dilekçesi aşağıdaki gibidir.

ADANA X İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO                  :

İTİRAZ EDEN 3.KİŞİ   :

VEKİLİ                         :

ALACAKLI                  :

VEKİLİ                         :

BORÇLU                     :

KONU                          :1. Haciz İhbarnamesine karşı itirazlarımızdır.

AÇIKLAMALAR           :

Müdürlüğünüzün ……….. Esas Sayılı dosyasından gönderilen Birinci haciz ihbarnamesi ile nezdimizdeki her türlü hak ve alacakları üzerine haciz konulması talep edilen …………………………. nin müvekkilim nezdinde herhangi bir hak ve alacağı bulunmamaktadır.

Dosyanız borçlusunun, müvekkil şirketten, haciz ihbarnamesinin tebliğ alındığı tarih itibarı ile doğmuş herhangi bir hak veya alacağı bulunmamaktadır. İş bu nedenle İİK 89/1 madde gereğince tebliğ olunan haciz ihbarnamesine itiraz ediyoruz.

SONUÇ                 :Gönderilen Haciz İhbarnamesine İİK. mad. 89/I uyarınca süresinde itiraz ettiğimizi bildirir, gereğini saygılarımızla vekaleten talep ederiz.

İTİRAZ EDEN 3.KİŞİ VEKİLİ

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 15:56

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.