Bilgi Dışında Banka Hesabından Para Çekilmesi Şikayet Dilekçesi

Bilgi Dışında Banka Hesabından Para Çekilmesi Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ: İsim-Soyisim-Telefon

ŞÜPHELİ: Meçhul

KONU: Nitelikli Dolandırıcılık (Kart Bilgilerinin kopyalanması ve hesaptan para çekme)

AÇIKLAMALAR       :

  1. Garanti Bankasından kendi adıma ait bankamatik kartı kullanmaktayım. X tarihinde Saat X arasında kartımdan bilgim haricinde 4 defa X TL olmak üzere X TL para çekme işlemi yapılmıştır.
  2. Ben bu işlemleri banka tarafından bana gönderilen sms ile haberdar oldum. Banka yapılan işlemi şüpheli görerek kartımı kullanıma kapatmıştır.
  3. İşlemlerin yapıldığı ATM Kodu : X ’dir. Bu ATM internetten yaptığım araştırmaya göre İstanbul Bağdat Caddesindedir.
  4. Ben olay tarihinde Ankara’da evimdeydim. Kartımda yanımdaydı. Muhtemelen kartımı daha önce kullandığım esnada kart bilgilerim bir düzenek vasıtasıyla kopyalanmış, daha sonra İstanbul ilinden hesabımdan para çekilmiştir.
  5. Ben daha önce X üzerinde bulunan Garanti Atmsinden para çekiyordum. Bu Atmde düzenek olduğunu düşünüyorum. Bölge karakoluna gittiğimde aynı bölgede aynı yöntemle kartı kopyalanan ve hesabından para çekilen farklı kişilerin de olduğunu öğrendim.
  6. Söz konusu para çekme işleminin yapıldığı ATM kayıtlarının incelenmesini ve şüphelinin tespit edilmesini istiyorum.
  7. Benden habersiz kartımı kopyalayarak kullanan şüpheliden şikayetçi ve davacıyım bu nedenle cezalandırılması amacıyla şikayetçi olma zarureti hasıl olmuştur.

DELİLLER: Tüm Deliller

HUKUKİ NEDENLER : TCK. 157 md. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE TALEP : Şikâyetimin kabulü ile şüpheli hakkında kamu davası açılmasına, Şüphelinin cezalandırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

Müşteki

EKLER:

Kimlik fotokopisi

Banka Dökümanı

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:28

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.