Beraat Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi

Beraat Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi Örneği


YARGITAY (  ) CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

Sunulmak üzere

SULHCEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                                                BURDUR

    2008 / 27 E

              2008 / … .K

TEMYİZ EDEN SANIK :

VEKİLİ :

MÜŞTEKİ SANIK :

DAVACI   :K.H.

T.KONUSU :Usul ve yasaya aykırı olan Burdur SulhCeza Mahkemesi’ nin 20-03-2008 tarih 2008 / 27 E.;2008 /….K sayılı kararının BOZULMASI talebidir.

TEMYİZ NEDENLERİ :Mahkemenizin yargılaması sonucu MüştekiSanık x verilen beraat  kararıusul ve yasaya aykırıdır,

Şöyleki;

         1-Müşteki Sanık İsmail diğer MüştekiSanık Ömer’e hakaret etmiş , meydan okuyarak, ve tahrik edici şekilde çağırmış ve olayı başlatmıştır .Sanık Ömer aşağıya yanına gelince Ömer’e  vurmaya başlamış  Sanık Ömer’de  kendini korumuştur.

  2-Olaya daha yakın olan tanık İbrahim bıçak görmediğini özellikle belirtirken, olaya daha uzakta olan diğer tanık Arif’in 5. kattaki evinin balkonundan bakan ve havanın kararmak üzere olduğu bir zamanda bıçağı gördüğünü söylemesi gerçeklere aykırı olduğu halde bu tanığın  beyanlarına itibar edilerek.MüştekiSanık Ömer hakkında ceza hükmü kurulması ve Esas suçlu olan ve olayı başlatan MüştekiSanık İsmail .hakkında beraat kararı verilmesi usul ve yasalara aykırıdır.

   3-Sanık Ömer kendini korumuştur, yaşı,takdiri hafifletici sebep ler  ve diğer lehine olan hükümler uygulanarak cezanın ertelenmesi gerekirken, ertelenme mesi de usul ve yasaya aykırıdır.

      4-Bu kararın Sanık Ömer lehine Bozulmasını talep ediyoruz.

SONUÇ VE TALEP :Dilekçemizin kabulüyle Usul ve yasaya aykırı olan Burdur SulhCeza Mahkemesi’ nin 20-03-2008 tarih 2008 / 27 E.;2008 /……K sayılı kararının

BOZULMASINA karar verilmesine arz ve talep ederim. 24/03/2008

  Temyiz eden Sanık

Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 02:58

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.