Belediyenin Yapı Tatili Tutanağına İtiraz

Müvekkilimin sahibi olduğu bina hakkında yapı tatili tutanağı tutuldu ve binanın yıkılacağına dair tebligat yapıldı. Ancak kanun yoluna dair herhangi bir bilgilendirme yok bu tebligatlarda. Belediye encümeni kararı tebliğ edilirken başvurulabilecek kanun yollarının da açıkça belirtilmesi gerekmez mi? Ben bu aşamada idare mahkemesinde yürütmeyi durdurma talepli dava mı açmalıyım?

İdari  işlemlerde kanun yolunun bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kaydırılmasını talep edip red durumunda 30 gün , cevapsızlık halinde 60 günde dava açabileceğinizi düşünüyorum.

Belediye meclis kararı kanun hükmünde dir.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.