Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Basit tıbbi müdahale gerektirecek şekilde fiziksel şiddet uygulamak da boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Basit tıbbi müdahale gerektirecek şekilde fiziksel şiddet uygulamak da boşanma sebebidir

Toplanan delillerle; davacı-davalı kadının güven sarsıcı davranışlarda bulunduğu; davalı-davacı kocanın da eşine basit tıbbi müdahale gerektirecek şekilde fiziksel şiddet uyguladığı anlaşılmaktadır. O halde, taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir. Olayların akışı karşısında davacı-davalı kadın da dava açmakta haklıdır. Bu nedenle, davacı-davalı kadının davasının da kabulü ile boşanmaya (TMK. md. 166/1) karar verilecek yerde; yetersiz gerekçe ile kadının davasının reddi isabetsiz olup; bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 20.06.2011, E. 2010/10502, K. 2011/10917.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 23 Mart 2020 15:27

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.