Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Bankanın Reddi Mirastan Bilgilendirilmesi

Bankanın Reddi Mirastan Bilgilendirilmesi

Bankanın Reddi Mirastan Bilgilendirilmesi Dair Gönderilecek Metin

ZİRAAT BANKASI ………… ŞUBESİ’NE

Annem ………………… tarihinde vefat etmiştir. Mirasçıları olarak …………. kaldık. Kanuni 3 aylık süresi içerisinde, …….’da ……….. 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dilekçe ile başvurarak mirası kayıtsız şartsız reddettiğimizi beyan ettik. Mahkemece ……….. tarihinde verilen gerekçeli kararla davamız kabul edildi ve mirası reddettik. Buna ilişkin mahkeme kararı tarafımca Ek olarak sunulmuştur.

Annemin bankanızdan çektiği bir kredi bulunmakta olduğu tarafımızca sonradan öğrenilmiş olup mirası reddettiğimiz için herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Son düzenleme tarihi 19 Temmuz 2020 23:57

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.