Bankadan Sigorta İadesi Talebi Nasıl Yapılır?

SİGORTA AŞ ŞUBESİNE

X ili x Mahallesi x Caddesi, x Apartmanı  Daire : X satın almak için x Bankasından kredi kullanmak için başvuruda bulundum.

Satın alacağım dairenin ilk sahibi x Sigortaya sigortalama  yaptırdığından zeyılname ile daha hesaplı bir sigorta işlemi yapılacağını belirtmesi üzerine , sigorta işleminin  x üzerinden gitmesini kabul ettim.x şubesinden ekli ; tarihli DASK ANA POLİÇESİNDEN görüleceği üzere TL  poliçe pirimini peşin ödedim.

Daha sonra elime geçen kayıtlardan öğrendiğime göre  Kredi kullandığım x Bankası, ekli ve  nolu poliçe ile tarafımızı sigortalı yaparak tarafımızdan zaten TL sigorta bedeli tahsil etmiş olduğunu öğrendik.

Kredi kullandığım bankanın sigortamla tarihi, x sigortalama tarihinden daha önce olduğundan tarafımdan mükerrer olarak tahsil edilen x sigorta tarafından tahsil dilen x‘yi  Bankası şubesinde bulunan  x TR iban numarama gönderilmesini

Arz ve Talep ederim.

ADRES:

Eki bankası ve AŞ sigorta, 2 adet poliçe

Son düzenleme tarihi 30 Eylül 2020 10:24

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.