Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Balayında Bozudurulup Harcanan Ziynet Altınlar Kadına İade Edilmelidir- Yargıtay Kararı

Balayında Bozudurulup Harcanan Ziynet Altınlar Kadına İade Edilmelidir

Balayında bozdurularak harcanıp iade edilmeyen altınlar hakkındaki davanın kabulü gerekir.

Davacı, dava dilekçesinde düğünde kendisine takılan altın, para ve müşterek eve getirdiği eşyalannı da istemiş, bununla ilgili nispi harcı da yatırmıştır.

Yapılan soruşturma ve toplanan delillerden; davacıya düğünde takılan beş adet çeyrek altın ile 450 TL tutarındaki paranın balayında harcandığı, tespit tutanağında mevcut olduğu belirlenen eşyaların da davacıya ait olup, ayrılmaları üzerine davalıda kaldığı anlaşılmıştır.

Davalı, beş adet çeyrek altının ve takı olarak takılan nakit paranın, davacı tarafından kendisine iade edilmemek üzere verildiğine ilişkin bir delil getiremediğine göre beş adet çeyrek altın, 450 TL tutarındaki nakit para ve eşyalarla ilgili talebin de kabulüne karar verilmesi gerekirken, bu isteğin reddi de doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 04.10.2010, E. 2009/14225, K. 2010/15956.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 15 Mart 2020 18:40

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.