Bağımsız Tedbir Nafakasının Artırılması Dava Dilekçesi

Bağımsız Tedbir Nafakasının Artırılması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

DAVANIN KONUSU: Tedbir Nafakasının Artırılması

İDDİALARIN DAYANAĞI
OLAN BÜTÜN VAKIALARIN
AÇIK ÖZETLERİ                   : 

İDDİA EDİLEN HER BİR
VAKIANIN HANGİ DELİLLERLE
İSPAT EDİLECEĞİ                :

DAYANILAN HUKUKİ
SEBEPLER                              :

TALEP SONUCU                   :

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR                      :

  • Davalı eşim ile X  tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden X doğumlu X ile X doğumlu X adlı iki çocuğumuz dünyaya gelmiştir.
  • X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamıyla davacı için aylık 1.000 TL, küçük X için aylık 500 TL tedbir nafakası verilmesine karar verildi.Tedbir nafakası kararı X günü kesinleşmiş bulunmaktadır.
  • Davalının gelirindeki artış ve aradan geçen zaman sebebiyle hükmedilen tedbir nafakasının artırılması için dava açma zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                       : Nüfus aile kayıt tablosu, ekonomik ve sosyal durum araştırması

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 197, 200.

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile davacı için verilen aylık 1.000 TL tedbir nafakasının 1.500 TL, küçük X için verilen aylık 500 TL tedbir nafakasının 1.000 TL’ye artırılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER :

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamı.
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 28 Nisan 2020 13:06

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.