Bağımsız açılan davanın kabulü nedeniyle verilen tedbir nafakası evlilik birliğinin anlaşmalı boşanma ile sona erdiği tarihte kendiliğinden sona erer- Yargıtay Kararı

Nis 28, 2020 | Nafaka Avukatı

Bağımsız açılan davanın kabulü nedeniyle verilen tedbir nafakası evlilik birliğinin anlaşmalı boşanma ile sona erdiği tarihte kendiliğinden sona erer

Bağımsız açılan nafaka davasının kabulü nedeniyle Türk Medeni Kanununun 197. maddesi çerçevesinde davalı-davacı (kadın) yaranna taktir edilen tedbir nafakasının, evlilik birliğinin anlaşmalı boşanma ile sona erdiği 15.3.2010 tarihine kadar devam edeceğinin tabii olmasına göre, davacı-davalı (koca) nın bu yöne ve diğer yönlere ilişkin temyiz itirazları yerinde görülmemiştir.(Y2HD, 02.05.2011, E. 2010/6449, K. 2011/7417.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.