Ayıplı Mal İhtarnameye Cevap Dilekçesi

Kas 23, 2020 | Tüketici Hukuku Avukatlığı

İHTARNAME’YE CEVAP

İhtarnameye Cevap

VEREN:

VEKİLİ:

Muhattap:

Konu: … Noterliği … yevmiye numaralı ve … keşide tarihli ihtarnamenize karşı cevap ve itirazlarımızdır.

Açıklamalar               :

  1. Sayın Muhatap, tarafınızca keşide edilen, … Noterliği … yevmiye numaralı ve … keşide tarihli ihtarnamesi müvekkil tarafından tebellüğ edilmiş olup; ihtarnamenizde belirtmiş olduğunuz somut gerçeklikten uzak, haksız ve dayanaksız hususların tarafımızca kabulü mümkün değildir.
  1. Şöyle ki İhtarnamede 6502 sk. çerçevesinde 27.000,00 TL ayıp bedeli olarak  talep ettiğinizi  belirtmiş iseniz de talebinizde haksız olduğunuzu ürünün ayıplı olmadığını  ifade ederiz. Şöyle ki;
  • Araç satın alınmadan önce sahibinden.com’da yer alan … ilan numarası ile ayrıntılı bilgi verilmiş ayrıca Whatsapp görüşmesinde ve görüşmelerde tüm hususlarda anlaşma sağlanmıştır.
  • Örneğin araç ilanında hava yastıklarının açıldığı hususu yer almasına rağmen hava yastığının arızalı olması iddiasında bulunmaktasınız. Örneğin araç ilanında park sensörü çalışmaması hususu yer almasına rağmen bunu bilmenize rağmen park sensörü çalışmadığı sebebi ile ücret talep etmektesiniz. Başka bir örnek verecek olursak, Ankaraya giderken motor üst contasının yandığı iddia edilmiş ancak motor üst contası yanan bir aracın Malatya’dan Ankaraya gitmesinin fizik kuralları dahilinde mümkün görünmemektedir. Diğer tüm hususlarda da iddialarınız gerçeği yansıtmamakta olduğundan tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir.
  • Dolayısıyla araçta iddia ettiğiniz gibi sonradan ortaya çıkan bir gizli ayıp söz konusu değildir. Dolayısıyla Tük.Kor.Hak.Kan. a göre bir gizli  ayıp olmadığı gibi  tarafınıza bir hak da doğmamaktadır.
  • Ayrıca araç satıldıktan sonra … tarafınızca 6750 TL hasar olduğu bildirilmiş daha sonra bu hasar 27.000 TL olarak talep edilmeye çalışılmıştır. Bu durum dahi tarafınızın kötüniyetle hareket ettiğinin göstergesidir.
  • Aracı bilerek tüm eksiklikleri ile kontrollerini yaparak, hatta müvekkilin eksper veya ustaya götürme tekliflerini reddederek kabul edip almış olduğunuz için bu şekilde bir talepte bulunmanız kötüniyet içermekte olup haksız talebinizi reddettiğimizi yasal haklarımız saklı kalarak cevabımızı ihtaren bildiririz.

İhtar Eden Vekili

Sayın Noter;

Üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, bir nüshasının da tebliğ şerhini havi olarak tarafımıza iadesini rica ederiz.

İHTARA CEVAP VEREN VEKİLİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.