Avukatın Üst Üste Yaptığı Yetki İtirazı Disiplin Suçunu Oluşturur

Mar 7, 2020 | TBB Disiplin Kararları

Avukatın Üst Üste Yaptığı Yetki İtirazı Disiplin Suçunu Oluşturur

Avukatın yetki itirazında bulunup, gösterdiği yetkili icra dairesinden gelen ödeme emrine tekrar yetki itirazında bulunması kamu inancmı ve meslek itibarını zedeleyici bir davranış olarak görülmektedir.

TBB Disiplin Kurulu, 09.09.1995 günlü, E. 1995/71, K. 1995/72 sayılı karan “Şikayetli avukatın, müvekkili aleyhine Beyoğlu İcra Dairesinde yapılan bir takibe itiraz ederek Fatih İcra Dairesinin yetkili olduğunu bildirdiği, alacaklı (şikayetçi) vekilinin yetki itirazını kabul ederek dosyanın Fatih İcra Dairesine gönderilmesini sağladığı ve Fatih İcra Dairesinde borçluya yeniden ödeme emri tebliğ ettirdiği, şikayetimin ödeme emrine karşı bu kez de İstanbul İcra Dairesinin yetkili olduğunu ileri sürdüğü anlaşılmıştır. Avukatın bu davranışı meslek düzen ve gelenekleriyle bağdaşmamaktadır. Avukat mesleki çalışmasını; kamunun inancını ve mesleğe güvenini sağlayacak biçimde yürütmek ve mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır”. 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avukatın Üst Üste Yaptığı Yetki İtirazı Disiplin Suçunu Oluşturur

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.