STAJYER AVUKAT MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ

Eki 29, 2017 | Hukuk Öğrenciliği ve Staj

Stajyer avukatların yanında bulundukları avukata ait dosyalar üzerinde işlem yapma veya duruşmaya girebilmeleri için dosya kapsamına “muvafakatname” sunmaları gerekmektedir. İlgili stajyer avukat muvafakatname örnekleri aşağıdaki gibidir.

Stajyer Avukat Muvafakatname Örneği -1-

MUVAFAKATNAME

MUVAFAKAT VEREN AVUKAT: Av. Saim İNCEKAŞ

BARO VE SİCİL NO: ADANA BAROSU (Sicil NO)

VERGİ DAİRESİ VE SİCİL NO: 

ADRES:  

MUVAFAKATNAME VERİLEN
STAJYER AVUKAT VE
STAJ SİCİL NO:
Stj. Av. ……. (Sicil NO)

 MUVAFAKATNAMENİN KAPSAMI :

Adana Barosu stajyeri olarak, Av. Kanunu’nun 22. maddesi uyarınca avukat yanındaki stajını, nezdimde yapan Stj. Av. …; gözetimim ve sorumluluğum altında Sulh Hukuk Mahkemeleri, Sulh Ceza Hakimlikleri, Asliye Ceza Hakimlikleri ile İcra Hukuk/Ceza Mahkemelerinde takip ettiğim dava ve işlerle ilgili duruşmalara girebilmesine ve İcra Müdürlüklerindeki işleri yürütebilmesine 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’nun 26.maddesi uyarınca muvafakat ediyorum. Stj.Av … büromuzun işlerini takip etmeye, fotokopi vb. yollarla dosyadan örnek almaya, dava ve takip dosyalarını incelemeye de Av. Kanunun 46. maddesi uyarınca tarafımca yetkili kılınmıştır.

 Av. Saim İNCEKAŞ

Stajyer Avukat Muvafakatname Örneği -2-

MUVAFAKATNAME

MUVAFAKATNAME VEREN

AVUKAT: Avukat Saim İNCEKAŞ -Adana

Baro ve Sicil No: ADANA BAROSU –

Vergi Dairesi ve Sicil No: … VERGİ DAİRESİ- 

Adres:

MUVAFAKATNAME VERİLEN

STJ. AVUKAT: Stj. Av.

BARO VE STAJ SİCİL NO: ADANA BAROSU – …

DAYANAK VEKÂLETNAME           : 

BEŞİKTAŞ ….. NOTERLİĞİ ……. tarihli ………. Yevmiyo No’lu Vekaletname Kapsamının Tamamını İçerir

MUVAFAKATNAME KAPSAMI    : Muvafakatname verilen stajyer avukat; tarih ve numarası yazılı işbu vekâletteki; sulh hukuk mahkemeleri, asliye ceza mahkemeleri, sulh ceza hakimlikleri ile icra tetkik mercilerinde, avukatın takip ettiği dava ve işlerle ilgili duruşmalara girebilir, idari kurumlarda her türlü işlem ve evrak talebinde bulunabilir ve icra müdürlüklerindeki işleri yürütebilir.

Bu Muvafakatname, 4667 sayılı yasayla değişik 1136 sayılı avukatlık kanununun 26. maddesi uyarınca tarafımdan tanzim edilmiştir. 21/02/2019       

                                                                                  Avukat

Stajyer Avukat Muvafakatname

MUVAFAKATNAME

MUVAFAKATNAME VEREN AVUKAT

Adı Soyadı                   :   Av.

Baro ve Sicil                :  

Adres                           :  

YETKİLİ KILINAN VE MUVAFAKAT

VERİLEN STAJYER

Adı Soyadı                              : Stj. Av.

T.C Kimlik No                       :

Baro/Sicil No                         :

YETKİ BELGESİNİN KAPSAMI

Adana Barosu stajyeri olarak Avukatlık Kanunu’nun 22. Md.si uyarınca avukat yanındaki stajını nezdimde yapan Stj. Av. …; gözetimim ve sorumluluğum altında  Sulh Hukuk Mahkemeleri, Asliye Ceza Mahkemeleri ile İcra Hukuk/Ceza Mahkemeleri, avukatın takip ettiği dava ve işlerle ilgili duruşmalara girebilir ve icra müdürlükleri, mahkeme kalemlerindeki ve İl Göç İdaresi’ndeki işleri yürütmesine ve Tapu daireleri, Vergi Müdürlükleri,  SGK, Nüfus müdürlükleri, İl Göç İdarelerinde vesair devlet dairelerinde evrak işlerini yapmaya, arabuluculuk işlerini yapmaya  ve evrak almaya MUVAFAKAT EDİYORUM (1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’nun 26. Maddesi uyarınca).

Stj. Av. …, büromuzun işlerini takip etmeye, fotokopi v.b yollarla dosyadan örnek almaya , dava ve takip dosyalarını incelemeye (Av. Kanunun’un 46. Maddesi uyarınca), yetkilidir.

Vekalet pulu, avukatın sunduğu vekaletname ve vekaletname hükmündeki yetki belgesine yapıştırılacaktır. Stajyer henüz avukat ünvanı kullanmamaktadır. Avukatın stajyere verdiği belge de “yazılı muvafakatnamedir”. Bu nedenle Avukatlık Kanunu’nun 26. Maddesi uyarınca, stajyere verilen “yazılı muvafakatname”ye vekalet pulu yapıştırılması gerekmemektedir.

Bu muvafakatname, 4667 sayılı yasayla değişik 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 26. Uyarınca tarafımdan tanzim edilmiştir.

AVUKAT

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.