Avukatın Sekreterinin Müvekkilden Aldığı Parayı Zimmetine Geçirmesi

Oca 13, 2021 | Ceza Hukuku

Avukatın Sekreterinin Müvekkilden Aldığı Parayı Zimmetine Geçirmesi:

Sanığın, avukatlık bürosunda sekreter olarak çalıştığı, yanında çalıştığı avukatın müvekkili olan şikayetçinin, nafaka borcuna mahsuben icra dairesine yatırılmak üzere herhangi bir belge karşılığı olmaksızın 270TL’yi sanığa elden teslim ettiği, sanığın kendisine teslim edilen parayı icra dairesine götürüp yatırmadığı, yanında çalıştığı avukata da teslim etmediği ve uhdesinde tuttuğu şeklindeki eyleminin, 5237 sayılı TCK’nın 155/2. maddesinde düzenlenen hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçunu oluşturduğu gözetilmeden, suç vasfında yanılgıya düşülerek güveni kötüye kullanma suçundan hüküm kurulması doğru değildir.(İlgili Yargıtay kararı)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.