Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Avukatın İmzaya İtiraz Edip Sonra İtirazından Vazgeçmesi Disiplin Suçu Oluşturur

Avukatın İmzaya İtiraz Edip Sonra İtirazından Vazgeçmesi Disiplin Suçu Oluşturur

Avukatın bir uyuşmazlığın halline yardımcı olmak vaadiyle ciro ettiği çekin karşılıksız çıkması üzerine yapılan icra takibinde önce imzasını inkar yoluna gitmesi, daha sonra da itirazından vazgeçmesi avukatlık mesleğine duyulması gereken güveni sarsıcı bir davranış olarak kabul edilmektedir. (TBB Disiplin Kurulu, 16.06.1990 günlü, E. 1990/39, K. 1990/52 sayılı kararı)

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 18:08

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.