Avukatın Davayı Açmayarak Görevini Kötüye Kullanmasını Şikayet Dilekçesi

Avukatın Davayı Açmayarak Görevini Kötüye Kullanmasını Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ :

VEKİLİ:

ŞÜPHELİ:

SUÇ                                          : Görevi Kötüye Kullanma

SUÇ TARİHİ                          :

AÇIKLAMALAR                  :

1-) Müvekkil tarafından, X Barosu’na X sicil no ile kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etmekte olan Avukat X tarihinde X Noterliğinin X yevmiye numaralı vekaletnamesi ile vekalet verilmiştir. (EK-1)

2-) Müvekkil avukatlık ücreti olarak X tarihinde X TL ödeme yapmıştır. (Ek-2)

3-) Vekaletin konusu; müvekkile ait X’de bulunan taşınmazların X yılında kadastro geçerken yanlışlıkla müvekkilin dayısının oğlu adına tapuya kaydedilmesi ile alakalı dava açması ve bu davayı takip etmesinden ibarettir. Müvekkilim kendi numarası olan X numaralı cep telefonunda Av. X telefon numarasını defalarca kez aramış, kendisi sürekli müvekkili oyalamış, davayı açtığını halledeceğini söylemiştir. (İki numara arasında geçen ilgili arama-mesaj kayıtlarının istenmesini talep etmekteyiz.) Müvekkilin araştırma yapması sonucu davanın hiç açılmadığı anlaşılmıştır. İlgili davalarda zamanaşımı süresinin kaçırılmasından doğan zararlara ilişkin yasal yollara ayrıca başvurulacaktır.

4-) Söz konusu davranışları ve ihmalkârlığı ile Av. X gerek Avukatlık Kanunu gerekse sair mevzuattan kaynaklanan mesleki sorumluluklarını yerine getirmemiş ve hak kaybına sebebiyet vermiştir.

5-) Açıklanan nedenlerle ilgili şahıs hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını talep amacıyla Sayın Başsavcılığınıza şikâyet zarureti hâsıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER          : 5237 S. TCK, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ve ilgili sair mevzuat

HUKUKİ DELİLLER            : 1) Vekaletname, 2) Ödeme dekontu, 3) Arama kayıtları, 4) Tanık beyanları ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıklanan nedenlerle şikâyet olunan şahsın cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını karar verilmesini müvekkil adına saygıyla talep etmekteyiz.

    MÜŞTEKİ
     

EKLER:

  1. X  Noterliğinin X tarihli X yevmiye nolu vekaletnamesi
  2. Ödeme dekontu
  3. Vekaletname

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:27

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

  • Merhaba benim is tazminat davam vardi, avukat arabulucudan sonra dava acmadi oyaladi yaklasik 8 ay gecti ve hicbir gelisme yok, benim ne yapmam gerekir? Avukat hakkinda suc duyurusunda mi bulunacagim hangi adimlari izlemem gerekli?

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.