AVUKATA DANIŞMAK İSTEYENLER BURAYA!

Avukata Online Olarak veya Whatsapp Üzerinden Danışma Hizmeti Sunmaktayız!

 

avukata-danışma-ücretlidir

Avukata danışma, 7/24 olarak sitemiz üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir hizmetimizdir. Online yani sanal olarak avukata soru sormak isteyen misafirlerimiz için avukata danışma için 3 seçenek mevcuttur. Avukattan direkt olarak hukuki danışmanlık almak Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.

  1. Whatsapp Avukata Danışma – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
  2. Avukata Soru-Cevap şeklinde Danışma – TIKLA
  3. Alo Avukat Danışma Hattı – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
  4. Mevcut makalenin altına yorum yazarak avukata danışma

Adana Avukatı Saim İncekaş genel hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Her danışma konusu için uzman avukatlarımız bulunmaktadır. Avukatlık mesleğinde danışma yüz yüze veya online-sanal olarak yapılabilmektedir Kişiler herhangi bir hukuki dava açmak için haklarının olup olmadığını ancak avukata danışarak emin olabilirler.

Online AVukat

Online avukatlık veya whatsapp avukata soru sorma yollarını kullanarak bize aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz. 

Avukata telefon, internet veya whatsapp yoluyla danışma hizmetini ofisimize çeşitli nedenlerden ötürü gelemeyen ve uzaktan danışmanlık almak isteyen müvekkilerimize sunuyoruz. Kişi ister ise aşağıda yer alan avukata danışma formunu doldurarak, ister ise tarafımıza e-posta yollayarak, ister ise de whasapp üzerinden hukuki danışmanlık ve avukat danışmanlık hizmetini alabilmektedir. 

Ücretsiz Avukata Danışmak İstiyorum Diyenler İçin Adalet Sunuyoruz

Avukata ücretsiz olarak danışmak istiyorum, avukata danışmak ücretli midir?  Avukatın ofisinde yüz yüze yapacağı bir danışma durumunda kanun gereği bu husus ücrete tabidir. Bu ücretAdalet Bakanlığınca her sene açıklanan sabit bir tutardır. Birçok kişiavukatlara ücretsiz olarak danışmak istemektedir. Bu durum tabi ki ekonomik durum olarak zorluk içerisinde olan bir kişi için anlaşılabilir. Ülkemizde tüm avukatlık harici de birçok meslekte danışma ücretli olarak yapılmaktadır.

Online 7/24 Avukat Danışma
Avukata Danışma- Online ve İnternette yana yakıla acil olarak bir avukat mı arıyorsunuz? Bunun için doğru yerdesiniz. Adana Avukatı Saim İncekaş adaletin toplumun her kesimine ulaştırılması gerektiği kanaatindedir.

Tele hukuk danışmanlık hattı gibi aramalarınız sonucunda kendinizi bizim sitemizde bulmuş olmanız gayetnormal. 7/24 avukat danışma, avukata sanal olarak soru sorma gibi talepleriniz mi bulunuyor? Yurt dışında ikamet ettiğinizden dolayı Türkiye’deki bir avukata ulaşmanız ve danışmanız mı gerekiyor? Tam bu talepleriniz için kurumsal bir adalet hizmeti sunmayı kendisine misyon edinmiş uzman avukatlarımız ile hizmetinizdeyiz.

 

AVUKATA DANIŞMA FORMU

Avukata danışmak için ayrıca bir gün ve saat için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki formu tercihlerinize uygun olarak doldurabilirsiniz. Böylece uzaktan online olarak danışma almak için ilk adımı atmış olacaksınız. 

Avukatlık Danışma formunu doldurmayı tercih etmeniz durumunda bizler sizi belirttiğiniz numara üzerinden 7/24 Avukat Danışma hizmetimiz dahilinde arayacağız.

Avukata Danışma- Belgelerin Avukata Gönderilmesi

Uzaktan online olarak avukata danışmak isteyen kişiler genel olarak bazı belge ve bilgileri tarafımıza ulaştırmak istemektedirler. Bu noktada elinizde bulunan mahkeme kararı, kanıt, delil, görüntü, video gibi bilgi ve belgeleri tarafımıza ulaştırmanız önem arz eder. Avukata danışma hizmetini verebilmemiz için elinizde yer alan bilgi ve belgeleri bize ivedi olarak ulaştırmalısınız. Avukatlık mesleği detaylı inceleme ve araştırma gerektiren bir meslektir. Bu nedenle bilgi ve belgelerin danışma hizmeti çerçevesinde tarafımıza ulaşması önem taşımaktadır.

Elinizde bulunan bu bilgi ve belgeleri şu şekillerde tarafımıza ulaştırabilirsiniz:

Avukata Danışma
Avukata Danışma
  1. Whatsapp Aracılığı ile Belge Gönderme; Whatsapptan Yazmak İçin TIKLA
  2. E-Mail Yolu ile Belge Gönderme; göndermeniz gereken e-mail adresi : incekashukuk@gmail.com

Tarafımıza en çok ceza, ağır ceza ve boşanma davaları ile ilgili sorular sorulmaktadır. Uzmanlık alanlarımız içerisinde yer alan bu hukuk dalları ile ilgili süreçlerde en ufak detaylara dahihakim olmak gerekir. Adana uzmanboşanma avukatlarından Saim İncekaş Medeni Kanun’a hakim bir avukat olarak danışma hizmeti vermektedir. Yine deneyimli ve alanında uzmanadana ceza avukatı tarafından bu dala ait sorularınız cevaplanmaktadır.

hukuk ve avukatlık danışma ofisi

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Yorumlar (242)

Hocam pekki curuk rapor basvurusunda bulunursam sonuclar erken cikarmi yada gec cikarmi boyle bir bilginiz varmi acaba .

Selamlar, çürük başvurunuz için en yakın askerlik şubeye gidiyorsunuz. Askerlik şubesi sizi hastaneye sevk ediyor. Bu süreç yaklaşık 1 hafta sürmekte. 1 hafta sonunda hastanede heyet karşısına çıkıyorsunuz. Çürük olup olmadığınıza dair kararı doktor heyeti veriyor. Aydın bey diğer sorularınız için bu linkteki soru-cevap kısmına geçiniz lütfen. Avukata Soru-Cevap TIKLA

Merhabalar. Temmuz ayında düğünümüz oldu. Hemen düğünün ertesi güniDüğün kayıtlarımın olduğu görüntüleri fotoğrafçımdan zorla alarak gasp etti ailem. Düğün gecesinden beri görüşmüyoruz. Kayıtlar bana ait ve geri vermiyorlar. Yo ettiklerinden de endişeleniyorum. Hukuki süreç başlatmak istiyorum haklarım nelerdir? Böyle bir şey kimsenin başına gelmemiş olmalı ki hiçbir veriye veya emdale ulaşamadım. Lütfen yardım edin.

Hocam iyi Akşamlar 2017 yılında Garanti bankasıyla yapılandırma yaptım ama her nedense banka beni icraya vermiş hiç gecikmem yok tüm makbuzlar elimde avukat bilgi vermiyor banka icralık olduğum için bilgi vermiyor ne yapacağımı şaşırdım ne kadar borcum kaldığını bilmiyorum. bana yardımcı olun lütfen

Selam Tuncay Bey, ilgili icra dairesine giderek dosyanızı inceleyin öncelikle. Borç kaynağı belki başka bir sebebe dayalıdır.

Hocam iyi geceler bir oyuncakcida cocugumla gezerken oyuncak istedi benimde oyuncağı alacak param yoktu ve oyuncağı utanarak söylüyorum çaldım daha sonra kamera kayıtlarından polis bana ulaştı ve oyuncağı iade ettim karakolda ifadem alindi kamu davası açıldı 14 mayısda durusmam var karşı tarafın zararı yok kendilerini aradım ve iade ettiğim halde ödeme yapmak istedigimi söyledim geri dönüş olmadı şimdi nekadar ceza alırım kamera kaydida var çok pişmanım üç tane çocuğum var sabikam yok ilkkez böyle birşey yaptım yol gösterirseniz sevinirim

Sabıkanız yok ise hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı çıkacağını düşünüyorum. Ancak bir avukat ile süreci yönetmeniz yine de risk almamanız açısından iyi olur.

Avukat bey iyi günler…
Eşimin kiralık işletmesi vardı..
Bir sebepten haksız yere cezaevine girdi..
Böyle olunca mülk sahibi mülkünü ve işletmeyi geri almak için bizi zor duruma soktu ve icra memurlarıyla hacze geldi..ışletme durdu..kira borcumuzu ödemedigimiz için geçmişe yönelik borç karşılığı 300 bin arsamıza ve arabalarımıza haciz koydurdu.iki bankadan eşimin çektiği kredi vardı.onlarıda ödeyemedik onlardan da haciz kararı çıktı.eşim cezaevinde olduğu için borcu ödeme durumu yok.bende icra gelen mülklerimizi satıp borçlarımızı ödemek istiyorum alıcılar var.bankalar yapılandiralım ödeyin diyor..imkân yok ancak satıp ödeyebiliriz bunun bankayla uzlaşması olurmu..mesela arsaya alıcı bulup aynı anda satıp borçları dağıtsam.4 parça arsa 200 bin,2 araç,100 bin tutarında..uzlaşma yolları neler olabilir.cevap rica ediyorum.Teşekkurler…

Merhabalar eşim birisi tafarifindan dolandırıldı kredi kartini almis ve onunla alışveris ve yapmis odenmedigi icin icralik olduk ayligina icra kondu kacta kaçını kesebilirler ..teşekürler

İyi geceler avukat bey kusura bakmazsaniz size bir sorum olucakti benim 3 senedir işçi tazminat davam vardi karara çıkmış avukatın kazandık dedi bu ayın 6sinda bitti peki nezaman paramı alırım

İcra takibi açmanız gerekir ise 3-5 ay sürer. Şirket iflas durumunda olmamalı.

Sözlü tacizin cezası nedir

iyi günler 2006 yılında babamız vefat etti 2007-2008 yıllarında abimin işleri bozulunca biz 5 kardeş ve annemiz babamıza ait olan evdeki hisselerimizi büyük ablamıza kendi rızamızla devir ettik . 2016 yılında aileyi topluyarak yinede söz hakkı almak için her bir bireye evi mütehaite vereceğimizi söyledik ve evi mutehaite verdik bunun karşılığında 6 daire yapıldı ve 2 daire yine ev ablamızın üstüne olduğu için onun tapuları onun adına çıkarıldı küçük kardeşimizin düğünü olucağı için ablamız evlenince dairenin birinde oturabileceğini söyledi ama kardeşlerimizden 2 kız kardeş biz hakkımızı istiyoruz daire satılsın hakkımız verilsin diyor sizce bu şekilde hak talep edebilirlermi ?daireler büyük ablamızın üzerine o buna karşı .Mahkeme yoluyla ablamın üzerine olan dairelerden haklarını alabilirlermi ?

Hisseler bağış yoluyla ablanıza verilmiş. Böyle bir talepte bulunamazlar.

Hayırlı geceler avukat bey benim eşim ve ailesiyle sorunlarım var sürekli sözlü şiddet görüyorum hakarete maruz kalıyorum ayrıca eşim de çocuklara karşı hiçbir sorumluluğu almıyor sık sık şehir dışına çalışmaya gidiyor mecbur olmadığı halde gelirini benden gizliyor bunun gibi biçok şey var ben boşanma davası açtiğimda davanın seyri sizce nasıl olur ve çocuklarımın velayeti kime verilir bilgi verir misiniz teşekkürler

Merhaba. Düğün günümde takı töreninin yapılmayacağını takıların direk kayınvalidenin eline werilecegini öğrendim. takılar direk alınıp bir çanta içersine dolduruldu. düğün widyomda gözüküyor. takilarimi almak istiyorum bu konuda hukuki olarak bana çözüm yolu bulabilir misiniz.

Ziynet eşyalarının iadesi için aile mahkemesinde dava açma hakkınız var. Bu konuda bir avukatla çalışın.

Merhaba mahkemeye basvurdugumda bunların miktar gram cinsinden sorulması hâlinde elimde herhangi bir kanıt yok çünkü zarfla ve kutularla alınıp çantaya konuluyor düğün widyosunda bu konuda çaresizim yapılabilecek herhangi birşey war mi

Merhaba avukat bey,babamız 2008 yılında vefat etti, kardeşler arasında herkes hakkını aldı sayılır yalnız babamızın yaşadığı çatı katını paylaşamadık evin müteahhit yüzünden imar problemi oldu, şimdi bütün bina imar affı sayesinde tapularını alacak,ama biraderler bana babamın evindeki hakkımı vermek istemiyorlar,evin su faturası üzerime ama tapu onların birinin üzerine çıkacak,babam sağ iken ortak satın aldık ve bunu hepsi biliyor ama buna rağmen beni dışarıda bırakmak istiyorlar,babam sağ iken en çok hak senin diyorlardı bütün bunlara rağmen ben hakkımı nasıl alabilirim.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Sulh hukuk mahkemesinde tespit davası açıp payınızı kanıtlamanız gerekmekte.

öncelikle merhabalar , eskiden annemin bi arkadaşı vardı telefon almak istiyordu fakat kefil istemişler bu kadında annemi kefil olarak göstermek istedi annemde ödemesi şartıyla kabul edeceğini söyledi . fakat 1 ay önceye kadar bir avukat annemi aradı kadının borcunu ödemediğini ve annemin ödemesi gerektiğini dile getirdi annemde kadını aradı ( telefondan) fakat kadın açmadı bir süre sonra kocasının telefon numarasını öğrendik ve kocasını aradık kocası açtı ve kadın arkadan sürekli ”kim o , kapat , boşver” gibi kelimeler kuruyordu biz ne kadar sizin ödemeniz gerekiyor biz size güvenerek bu işin altına girdik desek bile hiçbir şey umurlarında değildi *7.01.19* tarihinde annemin maaşı yatacak ve bu parayı annemden kesecekler annem şimdi dava açmaya hazırlanıyor cayma bedelimiz olduğunu öğrendim. ”ASIL BORÇLU KASITLI OLARAK BORCUNU ÖDEMİYORSA , İZİNİ KAYBETTİRMEK İÇİN BAŞKA BİR ÜLKEYE YERLEŞTİYSE , BÖYLE DURUMLARDA KEFİL OLAN KİŞİ MAHKEMEYE BAŞVURARAK KEFİLLİĞİN İPTALİNİ İSTEYEBİLİR.” ve bu pazartesi gidecek olan parayı o kadından alabilirmiyiz neler yapmamız gerekir anlatırsanız çok memnun kalırım

Evet dava açarak asıl borçlunun parayı ödeyecek durumu olduğunu ancak ödemediğini kanıtlamanız gerekmektedir.

Merhabalar, ben çocuk mahkemesi ceza dava dosyasında mağdur olarak görünüyorum, dosyada 150 mağdur bulunmakta, suçun niteliği sitelerdeki hataları kullanarak internet üzerinden kredi kartı bilgilerine izinsiz erişme ve yarar sağlamak, olarak açıklanıyor. Ancak benim konu ile ilgili nasıl bir bağlantım olduğunu anlamadım, hiçbir bilgim olmadan mağdur görünüyorum. hesaplarımda bir sorun da görünmüyor. 4 ay sonrasına duruşma günü verilmiş. Benim herhangi bir işlem yapmam oraya gitmem gerekir mi ya da bulunduğum şehirden işlem yapamaz mıyım? 4 ay sonra düğünümüz olacak bu nedenle herhangi bir sorun yaşar mıyım anlamaya çalışıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Duruşmaya katılmak zorunda değilsiniz. Ancak bir avukat aracılığı ile duruşmaları takip etmenizi öneririm.

2 yaşında bir kızım var ve bosanma kararı aldım. Babası kızımı alma ihtimali var mı? Kotu alışkanlığım yok. Babannesi avukat falan tutup alabilir mi diye korkuyoum açıkçası. Bir de maddi imkanim yok avukat tutamıyorum avukatsiz bosanmam (muhtemelen cekismeli olacak) cok mu zor olur? Şimdiden teşekkürler

Maddi imkanınız yok ise Adli Yardım’a başvurarak avukat temin edebilirsiniz.

Saim bey, ben 49 yasinda bayanim, iki buçuk yıldır bir iş yerinde makinacı olarak çalışıyorum. Esim 4 yıl vefat etti. Iki çocuğum var. Is yerinde erkek iş arkadaşlardan biri arkadaşlık yapmak istedi, kendisi evli. Konusmak istedigini soyledi cok israr etti.bir kafede oturduk kahve içtik, ailesinden mutsuzluktan bahsetti. Başka bir gün kalabalık bi yerde kahvaltıya davet etti ısrarla.giderken kahvaltıyı pikniğe çevirdi. Kalabalık bi yerde mesire yerinde iki saat kadar kaldım huzursuz oldum eve döndüm. Sonrasında ısrarla sevgili olmak istediğini söyledi. Kendisiyle normal sohbet dışında hiçbir ilişkimiz olmamasına rağmen rahatsız etmeye başladı.isyerinde sevgili olduğumuzu söyleyip dedikodu yaymış.is arkadaşlarım da bunun üzerine beni söylem olarak rahatsız ettiler tavır aldılar. Aynı kişi iş yerinde yalnız animda zorla öpmeye kalkıştı çay fincanı firlattim. Is arkadaşlarım dedikodulara dayanarak kanıtsız beni zinayla suçladılar.o insanla en ufak bi cinsel yada duygusal betaberligim olmadi.reddedilmeyi hazmedemeyip ısyerinde adımı cikardi.bende patrona şikayet ettim. Patron onunla iki defa kahve piknik olayın var diye kanıtsız dedikodulara inandı işten tazminatımı vermeden çıkaracağını söyledi. Madur oldum.Kendimi nasıl kanitlarim bilemedim. Elimde mesajlari ve telefon ses kayıtları var. Benim onla iddia edildiği gibi bir ilişkim hiç olmadi. Is yerinde psikolojim bozuldu, yipratildim.Uyuyamıyorum. maas odemesi gec yapiliyo,tatillerde çalışıyoruz, birbucuk senedir ayni dusuk maas (asg.ucret)zam vermédiler, surekli azalıyorlar baskı var cok huzursuz edildim. Su durumda nasil davranmam lazim.yardima ihtiyacım var. Teşekkür ederim. Lütfen cevap yazin

İyi günler Saim bey,
Yaklaşık bir sene önce kurumsal bir firmadan kiraladığım araçta ufak bir hasar oluştu. Kiralama sözleşmesine ek bir ücretle 600 tl ye kadar olan hasarları teminat altına almıştık. Fakat anlaşmalı servisleri 675 tl hasar onarımı fatura ederek teminatın karşılamadığını ilettiler. İtirazlarım neticesiz kaldı ve 1 hafta kadar önce icra mahkemesinden, iş bu noktaya geldiği için borcun katlanmış hali ile mesul olduğum tebliğ edildi. Bu noktada nasıl bir yol izlemeliyim? İcra durumunda olduğum için hemen ödeme yapmam gerekir mi?
Kötü niyetle teminat rakamının aşıldığını düşünüyorum. Karşı dava açarak zararımı geri alma şansım var mı?

Borca itiraz etmeniz yeterli. Karşı dava kavramı icra kurumunda yok. Size gelen tebligattan itibaren 2 hafta içinde borca itiraz ediniz. Daha detaylı bilgi için sözleşmeyi görmem gerekli.

Meraba avukat bey ben 40 yılık evliyim kocamdan boşanmak istiyorum fakat kaynanam dan 1 miktar arazi kaldı onun üstüne 3 katlı ev yaptık şimdi o araziden evden bana hak düşer mi

Merhabalar. Biz Temmuz ayında yeni bi binadan ev aldık ve karşılığında arsa verdik müteahhite. Ağustosta taşındık eve ama evin duvarlarından su sızıyor. Yağmurlarla birlikte bütün duvarlar kabarmış. Müteahhit sürekli halledeceğiz diyor bi kaç çırak getiriyor yine aynı biz de arsayı geri almak evi vermek istiyoruz. Bu mümkün müdür yardımcı olabilir misiniz? Ev zemin katta bir de ev inşaat halindeyken su basmış evi bizden sakladılar bunu

Elinizdeki sözleşme ile birlikte bizimle iletişime geçin.

Merhaba 2000 yılında askerde elimde g3 tüfegi patladı ayagımdan yaralandım askerliğe elverişli değildir raporu verildi Mehmetcik vakfı 3 dereceden maaş ve tazminat ödedi emekli sandığı malüliyeti 1053 ile derecesi 6 ibaresi yazarak raporum arkasına emekliliğimi red etti askeri mahkemeye kendisini askerliğe elverişsiz hale getirmekten dava açıldı ama berat ettim mahkemeden emekli saldığına dava açma şansım varmıdır

Slm hocam ben kahvehanede çaycı olarak çalışıyordum iki kişi oyun oynuyordu sahışlardan biri alkolluydu masanın üstüne para bıraktı sigara aldırmak için bu sırada polisler girdi içeri kumar sandılar parayı ve iskambil kağıtlarında aldı kumar diye işlem yaptılar beni işletmeci olarak yazdılar ifademi almadan tutanak imzalattılar ben tutanağı imzalarken okudum suçlu olarak tutanak tutulmuş ben bunu imzalamam dedim imzalamazsan buradan cıkamazsın dedi polisler korktum imzaladım ve dava açılmış beni işletme sahibi olarak kumar oynatmaya yer mekan suçundan ceza alırmıyım hocam bu durumdan şimdiden tşk ederim

Evet, durum kritik görünmekte.

Kimlik yaşım 01.04.2003 olarak yazmakta yanliz hastanede ki dogum tarihim 19.01.2002 olarak biliyoruz hastane arşivden bize bilgi vermiyor düzeltilme yapılması icin nasıl bir yol izlemeliyiz mahkemeye başvurcaksak hangi mahkemeye hangi evraklarla başvuru yapmamız lazim tşkler.

Dava açıldıktan sonra mahkeme resen araştırır hastane arşivini.

Merhaba!
Ben kuzenimle yaklaşık 6 7 ay dır telefonla
Gürüşmeler mesajlaşmalar telefondan resim fotoğraflar bir birimize gönderiyorduk
Uygunsuz fotoğraflarda yolladım ve istedim ondan zaten ses kaydım var istediğime dair söyleniyor kız 18 19 yaşında ve bütün bu olup biteni karşılıklı birşekilde aramızda olmaktaydı ve kuzenimin öğretmeni bu olanları takip ediyormuş yengeme söylemiş yengemde karakola şikayette bulundu ifadem alındıktan sonra asliye mahkemesinden yurtdışı yasağı aldım şu anda iddianamem değerlendirme açılış gözüküyor e devlet üzerinde

merhabalar bnm şuanda iş mahkemesinde sonuçlanan ve isyinafa gönderilen bir davam var.kararda her iki tarafa avukat vekalet ücreti çıkmış bu ödemeler avukatamı yapılır davalı veya davacıyamı yapılır. ikincisi tebligat gelmesine ragmen avukatım bana bildirmediği için şuan bu ödeme maaşıma icra konarak alınıyor. normalde dava sonunda alınır böyle icraya verilmez ama böylede olabiliyor deyip konuyu kapattı şimdi normalden fazla ödeyeceğim bu av vekalet ücretinde avukatımın ihmali varmı.yardımcı olursanız sevinirim

Canan Hanım bu platformdan bir avukat meslektaş hakkında eleştri yapmak doğru değil, yaşadığınız sorunu bulunduğun il barosu ile çözmenizi öneririm.

İyi günler avukat bey 9 yıl 20 haneli bir apartmanda,apartman görevlisi olarak bizi SİGORTASIZ olarak çalıştırdılar. dava açmamız halinde davayı kazanırmıyız

Selamlar Halil Bey, hizmet sürelerinizi tespitini talep ederek dava açmanız gerekmektedir.

Merhaba 1980 yılında ben 5 yaşındayken iki ailede karşılıklı anlaşma yoluyla evlatlık verilmişim. Mahkeme kararında davacı üvey annemin üstüne verildiğim ve eşi üvey babamında zapta geçen imzalı beyanından davacının evlat edinmesine razı olduğu yazıyor. Üvey babam 2001 de vefat etti ssk emeklisiydi üvey anneme ve bana maaş bağlandı. 10.12.2018 de üvey annemide kaybettim. Anneminde kendi emekliliği ssk dan vardı. Maaşına bağlanabilmek için ssk ya dilekçeyle başvurdum. Lakin Dün telefonla arandım üvey annemin üstüne olduğum ve 37 seneden beri soy adını taşıdığım nüfüs kütüğünde bulunduğum 2001 den beri yetim maaşını aldığım üvey babamın maaşını benim hak etmediğim söylendi. Bildiğim kadarıyla kurumdan evlat edinmek şartları 2008 de dahada değişti 37 sene önceki şartları bilmiyorum. 3 senedir Emes hastasıyım bana da yol gösterip yardım edermisiniz saygılarımla arz ederim..

Yasemin Hanım, bazı ayrıntılara ihtiyacımız var süreçle ilgili. Bizimle iletişime geçin lütfen.

Eski erkek arkadaşım bir arkadaşımdan kredi kartını ve 1000 TL tutarında nakit para borç aldı. Daha sonra borcu ödemedi yalvar yakar 1500 tlsini ödedi arkadaşım bana hesap sorup sana güvendiğim için verdim diyor ama ben böyle birşey kefil olmadım arkadaşım ailemi arayım eski sevgilimle ilişkiden bahsetti ve beni küçük düşürdü aileme parayı birlikte harcadılar diye iftira attı 1900 TL borc var dedi ailem yarısını ödemeyi kabul etti ve 1000 TL ödeme yaptık bize bir daha sizi rahatsız etmiycem beni engelleyin dedi ve hayatımızdan çıktı 1.5 ay sonra tekrar bize mesaj atıp paramı karşı taraf vermiyor diyip beni tehdit ediyor şantaj yapıyor beni rezil ediceğini babama herşeyi anlatıcağını söyleyip parayı karşı taraftan almamı söylüyor ona ben aracılık edicekmişim artık huzurum kalmadı ne yapıcağımı bilmiyorum özel hayatımın ifşası söz konusu eski erkek arkadaşımda yardımcı olmuyor bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

Slmlar çok mağdur durumdayım çocuklarımın velayeti baba da, ama çocuklar beni arayıp hem sözlü, hem de fiziksel şiddet gördüklerini, aç kaldıklarını soluyor.ben velayetlerini nasıl alabilirim

Selamlar Meliha Hanım, böyle bir durumda velayetin değiştirilmesi için aile mahkemesine durumu ayrıntılı izah eder bir dilekçe ile dava açmanız gerekmektedir.

Nişanlım 16 yaşını doldurdu bende 24 yasndayim dügün yapıp nikahsız yaşamak istiyoruz yaşından dolayı nikah cıkmıyor nişanlımın ailesininde kendisinjnde beraber yaşamak için rızası var tck 104 . Maddesinde şikayet ile suç durumu oluşur yaziyor kizın kendisi degil ailesi degil herhangi toplumdan biri suç duyuru yaparsa suç işlemiş olurmuyum tşkler

Selamlar, ailesi haricinde 3. kişilerin şikayet hakkı bulunmamaktadır.

avukat bey bi soru soracaktım size mümkünse yardımcı olurmusunuz ben boşanma davası actım o şahsiyet evimin bütün eşyasını sattı ve bana kredi cektirip ödemedi ben 2senedir ayrıyım ailemle kalıyorum boşanmak istemiyor benim sebeplerim boşanmak için gecerli sebepler mi tşk ederim

Kayınpederimin imzaladigi senette esim kefil olarak gorunuyor… Senet imzalanali 4 sene olacak.. kayinpederim vefat etti.. ilk sorum su senetin gcerlilik suresi dye bisy varmi. 2.sorum senet once miracsilara mi kaliyo… Yksa direk kefile mi kaliyo. Bi de bu alacakli 8.binlik seneti 16 olarak istiyor zamaninda kayinpederim bos senet mi brakti artk senetteki rakam ne hic birimiz bilmyorz alacakli gostermiyor.. son sorum. alacakliya guvenmiyoruz biz bu durumda bizi icraya vermesini bklemelimiyiz o zaman hersey dha yasal yollarla ilerler gibi geliyor

Kasim ayinda menemen yolu uzerinde bi kaza yaptik carptigimiz arac bi sirkete ait ticari aracti (kiralama sirketine ait yani ) karsi tarafin aracinda yuksek miktarli bi hasar yoktu
Kasko sigorta vs hersey oldugu icin hasar karsilandi servise cektirildi. 1 ay sonra kiralama sirketi bizi avukata verip dava acmis arac yatti parasi adi altinda 3 gun arac calismadigi icin 1000 tl gibi bi rakam istediler. Onuda yatirdik oraya kadar bi sıkinti yok fakat 22 ocak da tekrar bi dava da acilip aracin hasar bedel kaybi bizden talep edilmis karsi tarafin boyle bir hakki varmidir.

Selamlar, aracın değer kaybı bedeli zararı uğratan taraftan istenebilir. Karşı tarafın bu hakkı mevcuttur.

MERHABALAR size bir konuda danışmak istiyorum da yardımcı olursanuz sevinirim. Ben WOWWO dan bir araç aldım 15 bin tl peşinat ve senet karşılığında 1 sene boyunca senetlerimi ödedim lakin aertık ödeyemedim sonra yakalanma karearı cıkarıldı ve aracı ben ve polisler ile birlikte yediemine götürdük . şimdi zie sormak istedigim baska bankalara da borcum var ve onlarda aracın üstüne haciz koymuşlar . bu WoWWo denen firmA BU ARACI satabilir mi ? bir de ben bu aracın borcunu ödesem gweri cıkardıgımda di,ger bankalar yakaltma kararı çıkarabilir mi ?

Selamlar, evet ilgili firma bu aracın satışını isteyebilir. Diğer alacaklılar bu süreci takip etmiş ise henüz araç size teslim edilmeden tekrardan satış isteyebilirler.

Annemin kaleminden;
Biz 4 kardeşiz, babam 85 yaşında. Babam daireleri mütahite verdi, şuanda inşaat bitti kız kardeşim hak istemediğini belirtmiş, mütahit 1 dubleks ve 2 daire vermiş. İstedikleri kattan daire almak için fark ödemek istemişler. Bu sebepten dolayı 1 daireyi bilgim dışında satmışlar dubleks ve diğer dairenin farkını ödemek amacıyla hiç bir şekilde iletişimde olmuyorlar ve bana hak vermek istemiyorlar. Bu sebepten dolayı onlar biten daireye taşınmadan mı dava açmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.

Selamlar, terekenin adil bir şekilde paylaştırılması için sulh hukuk mahkemesi nezdinde dava açmanız gerekmektedir.

Merhaba benim babam 1964 doğum lu 1984 yilinda işyeri açmış vergi dairesine kayıtlı ma bagkura kayitli olmamış malimusavir kandırmış babamin şuan 1684 gün SSK ve şuan yaptım isteğe bağlı baBağ-K var 1.5 senedir . Babamın işyeri ile ilgili bütün evraklari duruyor ben bunlarl a dava açabilir miyim kazanirmiyim geri dönük bag-Kur icin ben her ay bagkura yaptırdığm 820 TL yi . Geriye donud borçlanarak babami emekli yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor.

Selamlar Sabriye Hanım, hizmet sürelerinin tespiti davası açmanız gerekmektedir.

teşekkür ederim. İlginiz için İyi çalışmalar..

Merhaba,3 kardeşiz, annem ve babam 22 senelik evli, babam annemi yaklaşık 10 senedir aldatıyor, buna kanıt olarak +18 kendi eliyle çektiği 15 tane video mevcut.
Sorum şu efendim,babam şuan çalışmıyor ve eve 1 senedir annem bakıyor, babamın üzerine 1 daire, 1 adet 60 bin tl değerinde araç mevcut. Boşanma durumun da evin anneme kalması gibi bir durum var mı? Ya da neleri alabiliriz?

Selamlar, ev evlilik tarihinden önce mi, sonra mı alındı? Bankadaki para evlilik içerisinde kazanılan bir tutar mı? Bu soruların cevapları önem arz ediyor.

Merhaba biz 4 arkadaş kaçak kazı yaptık ve mahkeme 2 yıl sonra 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi bizde temize bir ust mahkemeye gönderdik bizim cezamix ne olur bilgi alabilirim

Selamlar, yerel mahkemede verilen gerekçeli kararı incelememiz gerekli net bir yorum yapabilmek için.

Merhabalar,
Benim annem,babam,anneannem,dedem hepsi Makedonya’da doğmuşlar. Annem ile babamın vukuatlı nüfus örneğini alsam Makedonya’dan vatandaşlık alabilir miyim?(ya da olasılığı nedir?)
Ben vatandaşlık alabilirsem kendi kızım da alabilir mi?
Teşekkürler.

Selamlar Ahmet Bey, Makedonya’ya yapacağınız vize ve akabinde vatandaşlık müracaatı Makedonya iç kanunları ile ilgilidir.

Merhaba babam 17yil önce bina görevlisi olarak emekli oldu.17sene aynı binada çalışmaya devam etti hiç bir yasal hakkını bina sakinleri vermiyorlar emekli olduktan sonra destek primi de yatirmadilar ellerinde hiç bir yasal evrak yok nasıl bir yol izlemeliyizki hakkimizi alabilelim

Selamlar, bazı ayrıntıları öğrenmemiz gerekli net bir yorum yapabilmek için. Lütfen bizimle iletişime geçin.

İyi günler benim babam 5 ay önce intihar etti. Bankaya olan borçları da sigorta ödemiyor 3 sene kuralı olduğunu ve bunu 1 günden ve 20 günden kaybettiğimizi söylüyorlar. Bünün için dava açsak etkili olur mu?

Selen Hanım tarafımızla sağlık sigortası poliçesini paylaşmanız gerekmekte.

Merhabalar, Öncelikle babam obsesif kompulsif bozukluk (ruh) hastası. Her gün belirli saat ve dakikada odasından çıkıp lambaları açıp kapatıyor, suları açıp kapatıyor, kapıları açıp kapatıyor, odasından tırnak makası gibi şeyler alıp mutfaktaki doğalgaz peteğinin üstüne bırakıyor. haliyle psikolojim/psikolojimiz bozuluyor. Aynı şeyleri daha önceki ailesi (annesi, babası, kardeşleri) de yaşamış ve bu yüzden ona (babama) tepkililer. ben, babam yüzünden hayatım boyunca okula psikolojim bozuk olarak gittim. ve en son lise 1. sınıfa geldiğimde evde bu ve buna benzer sorunlar yaşadığım için ilk önce (ömür boyu sürecek olan) dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu hastalığına, daha sonra da depresyon hastalığına yakalandım. yıllarca antidepresan kullandıktan sonra depresyon hastalığım son buldu. babama onlarca kez tedavi olması gerektiğini söylememe rağmen, hiç umursamadı bile. birkaç ay önce kendisini polise şikayet edeceğimi söylememden dolayı yukarıda belirttiğim davranışlardan (lambaları kapatma vs.) vaz geçmişti lâkin birkaç hafta önce tekrar başladı. Benden birkaç yaş küçük iki kardeşimin de psikolojileri bozuk durumda. babam, ben doğduğumdan beri asla düzgün bir işte çalışmamış, sürekli halk ekmek büfesine gidip geliyor. günlük ortalama olarak sadece “10 tl” kâr ediyor ve o da sigaraya vs. gidiyor. annem yıllardır bir işte çalışıp her ay halk ekmek fırınına ve toptancılara biriken faturaları/ücretleri ödüyor. boşanmıyor. bu durumda babam hangi suçları işliyor veya işledi, babama manevi tazminat davası açabilir miyim, açarsam nasıl kanıtlayabilirim? bir internet sitesinde “kaymakamlığa dilekçe verip hasta tedavi ettirilebilir” deniyor bu doğru mu? doğru ise, devlet bir gelir yardımı sağlar mı veyahut herhangi bir yerden farklı bir gelir elde edebilir miyiz?

Yusuf Bey öncelikle akıl hastalığını raporlayınız. Sağlık raporu doğrtulusunda Sulh Hukuk Mahkemesi’ne vereceğiniz dilekçe ilke “vasi”lik talebinde bulununuz. Vasilik sonrasında ise kaymakamlığa yapacağınız başvuru ile yatarak tedavisini talep ediniz.

Avukat bey hayırlı günler. Bir fabrikada sözleşmeli işciyim. Sözlesmemin bittiği gün raporluyum işten çıkısımı vermişler hukiki olarak tazminat alma hakkım yokmu. Bir yıldır calısıyorum orda. Giriş subat 12 cıkış verdikleri tarih subat 11. Subat 12de raporluyum. Cevabınızı bekliyorum. Simdiden tesekkürler

Özgür Bey öncelikle sözleşmenizi incelemem gerekli.

Merhabalar ben bir bankadan ihtiyaç kredisi kullandım ben bu borcu ödeyemedim avukatlık oldum avukatlık bütosu belli bi süre benimle iletişime geçmedi bende fazla düşmedim sonradan evime tebligat gönderdiler bende evde olmadığım için muhtarlığa bıraktılar don 2 aydır acukatla iletişim halindeyim yapılandırma yaptı ben ilk taksiti ödedim aonra yine ödeyemedim dosyamı mahkemeye göndereceğini söyledi icra gelecek bende ailemin yanında kalıyorum ama üstüne hüç bir şey yok işsizim çalışmıyorum bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda yardımcı olurmusunuz ben ödemek istiyorum ama süre istiyorum ama yapabileceği bir şey olmadığını söylüyor tebligatta muhtarlıkta duruyor yareımcı olablirseniz sevinirim

Mehdi Bey malesef süre talebiniz alacaklı tarafın insiyatifindedir.

Merhaba Saim bey şimdi bana dedem den kalma çok pahalı antika şeyler var bide tablo koleksiyonculara sordum dediler milyon dolar eder bende yurt dışından instagram üzerinden bir müşteri buldum fotolarını gönderdim şimdi o müşteri türkiye gelse bana parayı verse bende bankaya yatırsam banka demez mi bu parayı nerden buldun bende dededen kalma antika şeyleri ve tabloyu sattım desem sen tarihi eser satmışsın deseler ve parayı vermeseler böyle birşey olabilir mi

Selamlar Ali Bey, bazı detaylara ihtiyacım var sorunuza tam olarak cevap verebilmek için. Bu nedenle lütfen tarafımızla iletişime geçiniz. https://av-saimincekas.com/iletisim/

Hocam merhaba ismim mehmet benim is mahkemem vardi dava sonuclandi 59 bin kusur ceza evi harci ve digerleri cikardiktan sonra avukatin hesabina 55 bin kusur yatmis benim avukatla anlasma da su sekildeydi kazanirsan yuzde 15 olarak anlastik ve yuzdesi de 8 bin kusur yapiyor ve avukatin bana verdigi para 39 bin bunun icin ne yapmaliyim tesekurler

Öncelikle avukatınız ile çözmeye çalışınız. Eğer dolandırıcılık söz konusu ise avukatı bağlı bulunduğu baroya şikayet edebilirsiniz.

İyi gunler,ben denetimli serbestligimi bozdum.tekrardan bana mahkeme acildi.12ay ceza alip 36 gun yattim.suan yurt dusindayin ve donmeyi dusunuyorum.cezam ne kadar olur ve kapalidami yatarim?tesekkurle

Selamlar, dosyanızın incelenmesi gerekmektedir net bir cevap almanız için.

Merhabalar işyerimde yapılacak zamlarla alakalı bir belge görmüş bulunmaktaydım bu belgeyi departman amirime ve otel mesul müdürüne sözlü olarak bildirdim işyerinin bilgilerini ifşa etmekten beni işten çıkarmayı düşünüyorlar yasal haklarımı vermeden yapabilirler mı

Selamlar Veysel Bey, sözleşmenin haksız veya haklı feshi tartışılır. Dava konusu bu husus üzerinde toplanır. Dolayısı ile dava sürecindeki savunma ve iddialarınız kıdem tazminatı hakkınızın akıbetini etkileyecektir.

Merhaba İnternette Canlı Yayında İç çamaşırla Yayın Yapmanın Cezası var mı ?

Selamlar, pornografik unsurları taşımıyor ise herhangi bir cezası bulunmamakta.

Avukat bey iyi Akşamlar ismim Metehan Barutçu 23.12.2013 yılında girmiş olduğum Yapı ve Kredi Bankasından 03.05.2018 tarihinde zorunlu kısa dönem askerlik nedeni ile tazminatımı alarak işe geri geldiğimde başlamak şartıyla ayrılmak zorunda kaldım. 10.01.2019 tarihinde askerlik görevim sona erdi ve 11.01.2019 tarihinde işe iade başvurumu yaptım. İnsan kaynakları şuanda işe alım süreçlerinin kapalı olduğunda bu sürecin 3 ayda sürebileceğini 3 gün de sürebileceğini ve işe alımlar açıldığı taktirde başvurumu olumlu sonuçlandıracaklarını belirttiler. 50 günü aşkın bir gelişme bulunmamaktadır işe alım sürecinde bu sürecin sonuçlandırılması için bir zaman limiti var mıdır? Tüm müdür ve bölge müdürlerim olumlu görüş ve geri iadem için elinden geleni yapmaktadır. Tarafımca yapılan ik görüşmesindede bu bilgi teyit edilmiştir. Avukat bey sizden ricam beni bankam ne kadar daha bekletebilir ve ne kadar süre sonra benim işe aide davası açabilme hakkım doğuyor. Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar müsait olduğunuzda ilgilenirseniz sevinirim.Bu saatte rahatsız ettiğim için kusura bakmayın iyi akşamlar.

Selamlar Metehan Bey, kanunda bu süre “makul bir süre içerisinde” olarak tanımlanıyor. Bu süreçte sizin yerinize başkasının alınması gibi bir durum olur ise dava açabilirsiniz. Ancak sizin yerinize kimseyi de almayıp istihdam açığının beklenilmesi durumunda bu sürecin makul bir süreç olduğunu söylemek gerekir.

Saim bey merhaba,
İcra dairesinin takipsizlik kararı verdiği dosyaya istinaden banka avukatı maaşımdan bir kesinti yapabilirmi acaba.Üyaptan baktım
Dosya durumu-Kapandı-takipsizlik yazıyor
Şimdiden teşekkür ederim

Selamlar Taner Bey, takipsizlik icra dairesinin insiyatifinde olan bir durum değil. Alacaklı taraf her sene dosyayı yenilemelidir. Bu yenileme işlemi yapılmaz ise dosya takipsiz kalır, bu durumda arşivden tekrardan çıkarılması istenebilir. Dolayısı ile tekrardan süreç canlandırılabilir.

Saim bey,
Takipsizlik verilen dosyam,yenilenmediği halde kesinti yapıldı.Bu durum usule uygunmudur?Tekrardan yardımlarınız için çok teşekkür ederim

İcra dosyasında yenilenme talebi yapılmadan maaş haczi uygulanamaz. İcra Hukuk mahkemesine bu durumu şikayet edebilirsiniz.

Merhaba avukat bey benim sorum eşimle yazın tartıştık burnuma aldığım darp sonucu karakolluk olduk geçici kati tapor sonucu kırık ve herhangi bir problem olmadı barıştık uzaklaştırma kararı bitmeden şikayeti çekme dilekçeside verdim dava açıldı eşimin eski davaları kapandı daha önce 5 gün ceza evinde yattığı için birdaha açılmasın ceza evine gitmesin endişesiyle dedimki vurmadı kendi elim çarptı o an sinirli öfke halimle öle dedim dedim hakime hakkında iftira cezası açılacağını söledi baktımki internette 1 yıl ile 4 yıl hapis cezası yazıyor aile düzenimi korumak eşim ceza almasın müşteki olarak şimdi suçlu oldum başıma neler gelicek ne yapmam gerekir

Selamlar Pınar Hanım, bir avukat ile süreci yönetmeniz gerekli. Geçmiş olsun.

Merhaba
Borcunu ödeyemediğimiz mobilya mağazası bizi 01.03.2019 tarihinde icraya vermiş. Eve tebligat gelmedi. Tesadüfen e devlet de gördük. Mağazanın avukatıyla görüştük. 10 milyarlık borcumuzun 17 milyar olduğunu hacize gelineceğini evdeki bütün eşyaların kaldırılacağını söyledi. Eşyam yok zaten her şey den 1 tane eski 3 tane kanepem var. Üstüne maaşa da haciz geleceğini söyledi. Üstelik azarlayarak konuştu. Sorularım şu :
Gerçekten bütün eşyalar gider mi ?
Maaşın ne kadarına haciz gelir ?
Tebligat gelmeden haciz işlemi başlar mı ?
Hacize kaç gün içinde gelirler ?
Paranın tamamını mı ödemek gerek yoksa taksitlendirme oluyor mu ?
Evdeki eşyalar borcu karşılamazsa ne olur ?
Şimdiden teşekkür ederim…

Tebligatın usulsuz yapılmış olma ihtimali var, dosyanızın incelenmesi yararlı olabilir. Maaşın 1/4’üne haciz gelir. Tebligat siz yoksanız mahalle muhtarına teslim edilir. Hacize kaç gün içinde gelineceği tamamen alacaklının elindedir. En erken tebligattan 15 gün sonra gelinebilir. Taksitlendirme yine alacaklı tarafın insiyatifindedir. Evde eşyalar borcu karşılamaz ise borcunuzun kalan kısmı devam eder.

Eşimden anlaşmalı resmen boşandım evlilik birligi icinde ev aldık ama yarısını ablalarımdan altın ve para olarak borc aldık ama senet falan yapmadık protokolde bu evi üzerime verdi ve bütün haklarından feragat etti diye yazıldı ama parantez acıp evin alınmasında isim ve soyisimleri yazılıp ablalarımdan miktarları belirlenip borc para ve altın alındıgını bunların geri ödenmediginide yazdık mahkeme kararda protokolde gecen bütün maddeleri onaylayıp karar verdi ama bu borcla ilgil herhangi bişe yazılmıo protokolde belirttigimiz dışında.Ben şimdi bu borclar icin ayrıldıgım insana dava acıp yarısını alabilirmiyim bilginiz için şimdiden teşekkürler

Selamlar Derya Hanım, protokolün aslını incelememiz gerekmektedir. Saygılarımla.

Merhaba.11 aydır Calıstıgım işyeri izin günümde cıkışımı yapmıs ve haberim olmadan ertesi gün yine işe gittim.. Aynı gün işine son verioruz dediler hicbişey imzalatmadılar.. 2 gün sonra arabulucuya ihbar tazminatı ve mesailerim için basvuruda bulundum. işyeri bunu ögrenince gel cıkıs imzası gerekio diye aradı gitmedim.. Bunun üzerine bana ihtarname gönderdiler ve işten cıkıs kodumu degiştirdiler.. 04 koduyla cıkarmıslardı 29 koduyla degiştirmişler.. Haklarımı nasıl alabilirim lütfen yardımcı olur musunuz..

Hanife Hanım bu süreci bir avukat ile ilerletmeniz gerekmektedir.

Merhabalar
Ben özel bir üniversitede burslu okuyorum. İlk dönem ortalamam 2nin altında kaldığı için doğal olarak bursum düştü ve sonraki dönem tam ücretli devam ettim.2nin üstünde ortalama yapmama rağmen bursum iade edilmedi.(dönem ortalaması 2 olduğunda burs iade edilir)
Aylarca onlarca dilekçeden sonra kabul edildi ve kaydımı yaptım bu sürede bir okul dönemim heba oldu. Yaklaşık bir sene sonra askerlik kağıdı almak için öğrenci işlerinden belge aldım ve orda öğrendim ki söz konusu kaydımı yapmadıkları dönem için adıma 20 bin liralık ödeme çıkarılmış ödeme de mezun olacağım döneme aktarılmış yani seneye ödemem gerekiyor.(sebepsiz kayıt yapılmayan her dönem burs düşer)
Buna itiraz ettiğimde kaydımın kasıtlı olarak yapılmadığı iddia ediliyor
yani burda hem bir dönem kaybım hem de 20 bin lira borcum var. Maddi manevi mağdur edilmiş durumdayım
Okula dava açarsam bir sonuç alabilirmiyiz hocam

Ersay Bey üniversitenizin tam ismini tarafımızla iletişime geçerek ulaştırın. Tüzük ve yönetmeliklerini okumamız gerekmektedir.

Hayirli günler babalari vefat ettìği tapunun varislere intikali yapilmadigi icin kendi aralarinda arsalari paylaşmislar.kendi hissesine düşen yerden. yakin tanidigimizdan aramizda šahitler huzurunda 60 bin tl karsiliginda 500 metre kare yer aldim karsi taraftan tapuda cikabilecek durumlara teminat olarak satis sözlesmesi ve 160 bin tl iki ayri senet aldim. satis sözlesmesinde şahitlere isim hanelerinin altina kendi el yazilariyla büyük ve kücük harflerle okudum anladim şahidim yazdirarak imzalattim birisi muhtar olmak üzere eşlerle ve iki ayri kisilerle beraber sözleşmemizi yaptik.elimde satis sözlesmesi,arsa satiş bedeli altinda para havalesi dekontu, ve iki ayri 160 bin tllik senetler var.halihazirda tapunun belediyeye beyan borcu oldugundan dolayi kardesle arasindada durumu kötü oldugu icin tapuyu intikal ettirememektedirlar bende tapumu istyorum.bu durumda nasil bir yol izlemeliyim.yada kendimi nasil sağlama alabilirim yardimci olabilirmisiniz. Saygilar

Musatafa Bey bu konu evraklarınız incelenerek ofiste danışma hizmeti vermemizi gerektiren hususlar içeriyor.

Hayirli günler babalari vefat ettìği tapunun varislere intikali yapilmadigi icin kendi aralarinda arsalari paylaşmislar.kendi hissesine düşen yerden. yakin tanidigimizda aramizda šahitler huzurunda 60 bin tl karsiliginda 500 metre kare yer aldim karsi taraftan tapuda cikabilecek durumlara teminat olarak satis sözlesmesi ve 160 bin tl iki ayri senet aldim. satis sözlesmesinde şahitlere isim hanelerinin altina kendi el yazilariyla büyük ve kücük harflerle okudum anladim şahidim yazdirarak imzalattim birisi muhtar olmak üzere eşlerle ve iki ayri kisilerle beraber sözleşmemizi yaptik.elimde satis sözlesmesi,arsa satiş bedeli altinda para havalesi dekontu, ve iki ayri 160 bin tllik senetler var.halihazirda tapunun belediyeye beyan borcu oldugundan dolayi kardesle arasindada durumu kötü oldugu icin tapuyu intikal ettirememektedirlerr bende tapumu istyorum.bu durumda nasil bir yol izlemeliyim.yada kendimi nasil sağlama alabilirim yardimci olabilirmisiniz. Saygilar

Selamunaleykum hocam benim tazminat davam var yaklaşık 3 yıldır devam ediyor son 1 yıldır istinada avukata sorduğum da yarim yamalak cevap veriyor istinaf daki dosya ne zaman çıkar

Adem Bey avukatınızla daha iyi iletişim kurmayı deneyin lütfen. Dosyanıza hakim olan kişi avukatınız ve ortalama olarak ne zaman sonuçlanacağını ondan iyi kimse bilemez.

Merhabalar.
2013 yılında üzerime kayıtlı olan araçla babam kaza yaptı karşı araç ve bizim araç perte ayrıldığından ve kasko olmadığından 47 bin tl gibi bir tutar bize rücu etti.4-5 yıllık davalar sonucunda borç kesinleşti ve icra dairesine aktarıldı. Ailecek babamla görüşmediğimizden dolayı da bu borç benim üzerime kalmış oldu kendisi ödemiyor hiç bir türlü ve üzerine hiç bir şeyi de yok. Bir kaç sorum olacak 1.sorum iki borçlu olduğundan dolayı dosyada şu an benim maaşıma haciz talebi geldi ve önümüzde ki aylar da ev alma planım var annemin üzerine. annemin üzerine alacağım eve herhangi bir haciz işlemi olur mu hem benden dolayı hem babamdan dolayı annemin üzerine olan tapu haczedilir mi. 2.sorum ise ayrı yaşadığımız ve konuşmadığımız babamın bundan farklı olarak bir çok icralık borcu var farklı bankalardan farklı yerlerden adresi de ayrı yerde bizimle alakası yok bizim eve haciz işlemi başlatılır mı ve ileri de reddi miras yapacağız herhangi bize yansıması olur mu babamın üzerine olan borçların. Son olarak 3.sorum 47 bin tl lik benim üzerime de olan borcun faizleriyle toplamı 80 bin tl şu an bunu taksit yaptırmamın bir yolu var mı karşı tarafla görüştüm yaparız diyorlar ama faiz işlemeye devam eder diyorlar yasal olarak bunun çözümü var mı. Şimdiden teşekkürler.

Murat Bey selamlar, sorularınızın birden fazla cevabı var, kısa-soru cevap harici buradan cevaplamamız mümkün değil.

Ben 1 yıl önce arkadaşımla trafik kazası yaptım şöför bendim kazada arkadaşımın koluna geçici protez takıldı ve ifadede şikayetci olmadıgını soyledi kazanın yanlışlıkla istemeden oldugunu belirtti bana tazminat açabilrmi acaba veya açmamasını engelleyecek bişey yapılabilirmi

Trafik kazası sonrası Tramer Kaydı veya bilirkişi raporu ile kusur oranları belirlendi mi?

selamlar avukat bey
ben arkadaşımla beraber 1 yıl önce trafik kazası yaptık şöför bendim arkadaşıma geçici protez taktılar ve şikayetçi olmadığını beraber arabayı beraber izinsiz aldığımızı söyledik ifademizde hakimiyeti kaybettik araba kaydı dedik
bu arkadaşım bana tazminat davası açabilirmi acaba şuan kolunda iz var ama kullanıyor gayet normal o zaman ehliyetimde yoktu açmaması için neler yapılabilecek şeyler varmı bide avukat bey

kazadan sonra araba perte çıktı ve satıldı avukat bey tramer kaydı yoktu bilir kişi raporuda yoktu

Birinin instagram fotoğrafnın altına fake hesapla “18 yasındaki çocukla çıkmaya utanmadın mı” yazdım. Beni savcılığa vereceğini söyledi. Olay 4-5 gün önce oldu. Yaptığım şey suç mu? Ve son olarak da 6 ay sonra reşit olacağım kullandığım cihaz babamın üstüne, cihazımı bulurlarsa dava direk babama mı açılır?

Merhabalar ..banka vs icra borclarimdan dolayı maasima kesinti oluyordu şimdi işsizim..e devlette kayıtlı bir adresim yok ailemle yaşadığım eve icra gelirmi.bankalardan bütün adreslerinize haciz uygulanacak diye sms geliyor .daha önce bu kurumlara verdigim adreste ikamet etmiyorum..bu konuda ne yapabilirim
Teşekkürler

merhaba avukat bey benim ayrıldığım eşim yaklaşık 8 aydır ceza evinde kendisi bir olaya karıştı ve neticesinde 13 yıl ceza aldığını öğrendim hakim mevzunun kensini aştığını bir üst mahkeme ye gönderilmesini söylemiş avukata avukat sıra almış gaziantep istinaf mahkemesinden dosya göndereceğini söyledi ceza indirimi uygulanirmi kendisinin sicili temiz ve devlet memuruydu bunların bir etkisi olurmu yoksa hepsini mi yatar çok endişeliyim avukatını tanımıyorum ailesi arıyor ama çoğu zaman cvp vermiyormuş

Selamlar, istinaf mahkemesine başvuran taraf siz iseniz bu durumda aleyhi bir hüküm çıkmayacağını söyleyebilirim. Ancak durumun akıbetini avukatı ile konuşmanız gerekmektedir.

Ben 2012 yılında bir bayanla mesaj yoluyla hakaret içeren mesajlaşmamız oldu.Ben bu mesajları sildim.O bayan da sadece benim mesajlarımla şikayette bulunmuş ben kanıtlayamadığım için suçlu bulunup para cezasına çarptırıldım. O olaydan sonra ben bayanla hiç bir şekilde muhatap olmadım. Geçen yıl ben araçta otururken gelip aracın kapısını açıp beni sürükleyerek çıkarıp darp etti ve hakaret etti.Hatta şahidim de var. Onu şikayet ettim.Gidip oda beni şikayet etmiş o da bana hakaret etti ve dövdü diye halbuki ben hiç bişry yapamadım. Size asıl sorum şu.Bu bayan benim suça tekerrürden yargılanıp hapis cezasına çarptırılmamı istiyor. Ben hapis cezası alırmıyım

Gülay Hanım, iddialarınızı ispat etmeniz gerekmektedir. Mahkeme önünde iddialarınızı ispat edememe durumunda cezalandırılmanız olasıdır. Sicil kaydınız temiz ise bu cezanın hapis cezası olması zor bir ihtimaldir.

Sicil kaydım temiz.Sadece o bayanla olan dava sonucu para cezası almıştım. Onun dışında sabıkamda bişey yok

Ve son olarak bu davada şahid olan kişi gidip mahkemede şahitlik etti ve dava sürüyor

Ve son olarak bu davada şahit olan kişi mahkemede şahitlik yaptı benim için

yani beraat mi eder diyorsunuz?

Avukat bey ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum ben eşimden iki yıl once anlaşmalı bosandim boşanmada kredisi devam eden evin tapusunu soyismim değişince uzerime vereceği konusunda anlaştık.soy ismim değişti fakat kredi bitmediği için üzerime alamadım henüz.benim merak ettiğim eşim o zaman ayrılmak için evi vermeyi kabul etti.sonradam pişman olup ben vermem diyebilirmi.vetmekten vazgeçebilirmi böyle bir hakki varmı.karar dosyasında verecegi yaziyor

Anlaşmalı boşanma davasında hazırladığınız protokol önem arz ediyor. Bu protokolün incelenip ilgili maddenin geçerli olup olmadığını tespit etmemiz gerekli.

yani beraat mi verir mahkeme anlamadım avukat bey avukat müvekkilinin yanına bile gitmedi mahkeme geçeli 25 gün oldu hala gidecek tlfnlarini açmaktan aciz açsa akıbetini takip edeceğiz ama açmıyor içimi rahatlattiniz üç küçük çocuğum var inşallah Rabbim onların yüzüne guler

Merhaba kolay gelsin ben bı arkadaşıma kefil oldum ve Vestel bayiden televizyon aldık fakat borcu ödemeden şehir dışına kaçmış evini taşımış ve elimde sadece telefon numarası var ama şöyle bir durumda var ben bu şahsa kefil oldum fakat bu şahsın ne kimlik fotokopisi nede TC kimlik numarasını bayi istemedi kefil olduğum için şu anda haciz benim maaşıma geldi fakat henüz kesilmeye başlamadı bu durumda ne yapabilirim ??

Geçmiş olsun Recai Bey, kefil olduğunuz senet veya sözleşmenin bir örneği var ise incelemek isterim. Ancak bu şekilde net bir yorum yapabilirim.

İyi günler ben bahis sitesi tarafından dolandirildim. Daha sonra bu sitenin yasal bir site olmadığını öğrendim. Bu siteye dava açacağım fakat benimde ceza yiyeceğim söyleniyor. Ben ne kadar ceza alırım ve yatirdigim paralari geri alabilirmiyim..

Selamlar, kabahatler kanunu uyarınca oynadığınız miktara bağlı olarak idari para cezası alırsınız. Dolandırılma fiilini kanıtlamanız durumunda içeride kalan paranızı alabilirsiniz.

Hayırlı günler.dilerim…Cevaplamanızı rica edeceğim hırsızlık ile alakalı bir olaylar silsilesi mevcut.İş yerimden yeni tanışıp eşlerimizi görüştürmeye karar verdiğimiz bir arkadaşımızın evine misafirliğe gittiğimizin ertesi günü eşimin çantasında bulunan 2 adet içinde bir miktar para bulunan cüzdanlardan birinin olmadığını farkettik. Dışarda düşürdük sandık.Daha sonra bu yeni tanıştığımız kişinin evimize ziyaretinden sonra , eşimin dolabında bulunan çantasından bir miktar altın çaldığını farkettik.Ne yapacağız diye düşünmeye başlarken bu kişi ile ortak tanıdığımız olan farklı 2 ailedende bu kadının ziyaretinden sonra para ve altın çalındığını tesadüfen öğrendik.Yani mağdur 3 aileyiz.Daha sonra yatak odamıza gizli kamera koyup bu kadının evde 20 dakika kadar yalnız kalmasını sağladık ve yatak odamızın tüm dolaplarını çekmecelerini kıyafetlerimizi karıştırdığını ben kendi evimde tespit ettim. Hırsızlığın yapılış şekilleri hep aynı şekilde olmasından dolayı bu kadın baş şüphelimizdi.Örneğin benım çantamda 2 cüzdan var ikisindede para var. birini alıyor.Diğer ailenin çekmecesinde bir bilezik bir altın osmanlı tuğrası kolye var.Kolyeyi alıyor. 3. ailenin yine yatak odasından aynı çekmecede yanyana duran farklı miktarda nakit paranın (3000 tl ayrı 80 tl ayrı)3000 tlyi alıyor. Ayrıca bize geldiğinde çantamdan altın çalıyor. bütün bunlardan sonra kamera kurup yatak odamı izlediğimde ben marketteyken tüm odayı karıştırdığını farkettim. Hukuki açıdan ne yapabiliriz İzlememiz gereken yol nedir.? Bende görüntü var diğer 2 ailede bu kişiden hırsızlıktan şikayetçi olacak.Aralık ayından bu zamana farklı tarihlerde bu olaylar yaşandı. nasıl bir yol izlemeliyiz. Dava açılsa kendisi nasıl bir ceza alabilir…Lütfen yardımcı olun…. Saygılarımla….

Selamlar, Atill Bey süreç çok detaylı ve bu konuda hukuki danışmanlık almanızı öneririm. İzleyeceğiniz prosedürün net olarak planlanması lazım. Saygılarımla.

Merhaba
Kuzenim 4 seneden beri çalıstığı işten çıkarıldı. Üç gün oldu iş ile ilişiği kesilmedi. İşten kendi isteğiyle çıktığına dair kağıt imzalatmaya çalışılmış ama imzalamamış.Kuzenim %68 engelli.İş yeri baskıyla bir kaç tane günlük işini yerini yerine getirmediğine dair tutanak tutmuşlar. Tutanaklara imza atması gerektiğini söyleyip imza attırmışlar. Yanı işten çıkarmak için elinden geleni yapıp psikolojisiylede oynamışlar.Çalışanlar da bunun farkındaymış ama işten çıkarılma korkusuyla da şait olamıyorlar. İşyerinin elinde tutanaklar da var tazminat alabilirmiyiz. Ayrıca engelli değil normal işçi konumunda çalıştırılmış. Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Selamlar, bulunduğunuz il içerisinde iş hukuku ile ilgilenen bir avukat bularak süreci ilerletmeniz daha sağlıklı olur. Anlattığınız kadarıyla araştırılması gereken birçok husus var.

Iyi akşamlar size birşey danışmak istiyorum.Kardeşim internet üzeri bilet satışı yapmış ve bilet iptal olunca bilet satitigi kişiyi telefonla ariyip parasini iade etmek istemiş ve arkadaşıyla beraber bir parkta bulusuyorlar bileti sattığı kişi geliyo benim kardeşimi omuzundan vurarak itekliyo ve kardeşimin arkadaşı dayanamayıp o kişiye vuruyo ve o kişi gidip şikayet ediyo kardeşim hiçbir yapmadığına dair tutuklaniyo ve şikayet eden kişi şikayetini geri çekti ama kardeşimi hakim salmiyo yani itiraz dilekçesi gonderiyoz ama red ediyo ne yapmaliyiz cevap yazarsaniz cok sevinirim simdiden tesekkur ederim…

Sevda Hanım bu süreçte iyi bir ceza avukatıyla hareket etmelisiniz. Yapmanız gereken adı altında öneri ile ilerleyecek bir süreç değil malesef.

iş yeri den ayrıldım tartıştık.müdire dediğim madem öyle verin çıkışımı gideyim dedim çıkıyorum falan demedim
sonra sen kendin çıkmak istedin diyerek istifa dilekçesi yazdırdılar.bu benim dediğim ne anlama geliyor.istifa dilekçesini de farklı yazdım baskı oldudan diye ne yapmam gerekir.tazminat almam için 1 yıl oldu ayrılalı

Dilekçenin örneğini görmeden bir yorum yapılması mümkün değil.

Merhaba,

Bir kamu üniversitesinin meslek yüksek okulunda Dr. Öğr. Gör. ünvanı ile görev yapmaktayım. Geçtiğimiz sene YÖK, rektörlüğün talebi üzerine görev yaptığım bölümü kapattı. Kurum içerisinde dolu kadro aktarımının yapılması gerekmekte idi ve bu durum 12 kişiyi etkiliyordu. Bizden hangi fakülte/yüksekokul ve bölüme geçmek istediğimize dair dilekçe alındı. Yaklaşık 4 aylık süreç sonunda dolu kadro aktarımları YÖK onayı ile yapıldı. Ancak bildiğim kadarı ile YÖK mevzuatında kapatılan bölümlerle ilgili şöyle bir ibare var; “öğretim elemanının kadrosu aynı üniversitenin uygun meslek yüksekokuluna, uygun bölüm yoksa aynı üniversitenin uygun fakültedeki bölümüne aktarılır.” Rektörlüğe yakın 2 kişinin meslek yüksekokulunda ilgili bölümü olmasına rağmen fakülteye geçmesi sağlandı. Benim kadromsa fakültede karşılığı olan bir bölüm olmasına rağmen alanımla ilgisi olmayan bir yüksekokula aktarıldı. Şu an kadromun bulunduğu okulda derse giremiyorum. 2 kişinin durumu emsal gösterilerek rektörlük ya da YÖK hangisi mahkemeye verilebilir ve kazanma şansımız var mıdır?

Teşekkür ederim.

Alper Bey mevzuat kapsamında ilgili yönetmeliklerin incelenmesi gerekmektedir. Sorunuza net bir cevabı bu şekilde vermemiz mümkün değildir. Bulunduğunuz ilde bir avukatla yüz yüze görüşme sağlamanız daha sağlıklı olur.

İyi akşamlar bişi danışmak istiyorum.Arkadaşım kredi çekemiyo diye ben bankadan 48 ay vadeyle kredi çektim.Arkadaşım bana kırtasiye senedi yazıp vericek.Senedi ne şekilde doldurmalı.Her ay için ayrı 48 tane senet mi doldurması gerekiyo?

Senetle birlikte protokol (sözleşme) hazırlayarak ayrı ayrı 48 senet yapmaktan kurtulabilirsiniz.

İki gün önce eve bilişim suçlarından polis arkadaşlar geldi. Arama kararıyla evdeki telefon ve harddiskler incelenmek amacıyla alındı. Açıklama olarak wifi üzerinden çocuk pornografisi paylaşımı yapıldığı söylendi. Herhangi bir kağıt vermeden gittiler. Açıkcası şok içerisinde kaldık. Böyle bir paylaşımın tarafımızdan bilinçli bir şekilde yapılması söz konusu bile değil. DeepWeb denilen ortamı keşfederken toylukla suç olduğunu bilmeden merak edilerek indirilen birkaç müstehcen içeriklerin çocuk pornografisi olduğu anlaşılınca anında silinmesi bulundurmaya girer mi? Cezası ne olur? Şu durumda avukat tutmaya gerek var mıdır? Bir de bu telefon ve harddiskin incelenmesi icin azami hukuki süre nedir? Çok endişeliyiz. Şimdiden teşekkürler.

Melih Bey hassas bir süreç ve suçlama söz konusu. Bir avukatla anlaşmanızı ve akabinde savunmanız açısından nasıl bir yol izleyeceğinizi belirlemenizi öneririm.

İyi günler annemin üzerine engelli olarak araç aldım aracın parasını ben verdim 4 kardeşiz kardeşlerden biri bu arabadan hak istiyor annem benimle kalıyor diyer 2 kardeşimin böyle bir talebi yok annemden noter onaylı arabanın sadece bana ait olduğuna dair ileride annem vefat ederse diyer kardeslerimin hak talep edemeyecegine dair yazı alsam nasıl olur veya bunun yolu nedir teşekkür ederim

Miras sözleşmesi yapılması gerekmektedir.

Merhaba sahibinden sitesine saatimi koydum Nijerya dan müşteri watsap ve mail yoluyla bana ulaştı saate 4800 TL fiyat yazmıştım pazarlık yapmadan almak istedi bank Amerika diye bir banka aracılığıyla mail attılar ptt kargoya verip gönderi makbuzunu maile cvp diye gönderip paranın hesabıma yatacağı söylendi yaptım tüm dediklerini iki gün geçti para gelmeyince ptt gidip ödeme yapıp kargo mu geri istedim bugün itibariyle baktım kargo Nijerya da teslim alınmış ptt kargonun bu zafı ve benim mahduriyetimi ptt davamı açmam gerekiyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bu noktada ptt’nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Merhaba Saim Bey,
Geçen yıl bir geminin revirinde görev yaptım. Çalıştığım firma gemiye sağlık hizmeti veriyordu,ben geminin taşeron çalışanıydım.
Geminin sistemi 28 gün çalışma,28 gün istirahat şeklindeydi.
Gemide ki diğer personeller 12 saat çalışıp 12 saat istirahat ederken (aynı görevi yapan 2 kişi vardı,24 saati sırayla çalışarak geçiriyorlardı) biz revir çalışanları (doktor ve yardımcı sağlık personeli ;ben) 24 saat boyunca hizmet veriyorduk.
Proje yaklaşık 6 ay sürdü , 28 gün 24 saat usulü çalıştıktan sonra 28 günü çalışmadan geçiriyorduk. (28 on-28off)
28 gün 24 saati işyerimde(gemide) geçirdiğim için ayda 672 saati gemide geçirmiş oluyordum.
Fazla çalışma ücreti hak eder miyim ve ücretim nasıl hesaplanır? Birlikte çalıştığım 2 doktor ve bir sağlıkçı bana tanık olacaktır.
Gemiye geliş-gidiş tarihlerimi, şirket tarafından alınan uçak biletleri ve pasaportumda ki yurt dışı giriş-çıkış damgaları ile kanıtlayabilirim. Gemi uluslararası sularda olduğu için(12 mil açıkta) yurtdışına çıkış işlemleri yapılıyordu. Bu yüzden pasaportumda yurt dışı çıkış ve yurtiçine giriş damgası var.

Merabalar ben turkiyede yabancıyım ama öturma iznim var benim erkek arkadaşım cezaevine girdi ben ziyarete gidebilir miyim ve onun için para yatirabilirmiyim

Evet ziyaretine gidebilirsiniz. Para yatırmaktan kastınızı anlayamadım.

Merhaba anneme annesi tarafından bir tarla düşüyor bu tarlada devlet elektirik hattı geçiriyor gerçek mirasçılardan kimse kalmadı
Bankaya kamulaştirma bedeli yatıyor ama bankaya mirasçı olarak gittiğimizde bize müzekkere belgesi getirmemiz gerektiğini söylediler bu belge nedir nereden alabilirim bu parayı çekebilirmiyiz

Veraset ilamı sonrasında mirasın intikalini sağlamalısınız. Diğer mirasçılarla paylarınızı belirlemelisiniz.

merhabalar, çelik konstrüksiyon imalatı üzerine şahıs şirketim var , yine aynı sektör üzerine ltd şirketi olan bi arkadaşım bir müşterisine yapmak üzere çelik konstrüksiyon hangar imalatı ve montajı işini almış, işin imalatını kendi atölyesinde yapacak, banada yaptıgı imalatın müsterinin fabrika sahasına montajı işini vermek istemekte fakat müşteri 2. bir taşeronu kabul etmedigi için kendimin ve elemanlarımın kendi şirketi üzerinden sigortalı olması gerektigini söylemekte yani şöyleki ben ve elemanlarım onun maaşlı çalışanı gibi gözükecegiz örnegin: montaj işini 100 bin tl ye anlaştık işide 1 ayda bitirdik benim ve elemanlarımın maaşı ve sgk sı yasal olarak 60 bin tl tuttu geriye kalan 40 bin tl yi yasal olmadıgı için ödemeyebilirmi böyle durumda iş sözleşmesi yaparak kendimi ve elememanlarımı geçici görevle işi yapıp fatura keserek yapmak dahamı dogru olur

Fatura kesmeniz daha sağlıklı olur.

Merhaba benim annemle babam evlilik olmadan bir süre birlikte yaşıyorlar bu birliktelikten ben oluyorum sonra ayrılıyorlar 23 yaşındayım babamı hiç görmedim bir kere evlerine gittim kendisi evde yoktu ailesi ile görüştüm haliyle inanmadılar nerden bileceğiz doğru söylediğini dediler dava açıp kanıtla dediler dolayısıyla ben de artık kapılarına gitmek istemiyorum babalık davası açmak istiyorum isim soyisim ve adres var sadece elimde nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz

Selamlar Hacer Hanım, ekonomik durumunuz el vermiyor ise adli yardımdan avukat desteği alabilirsiniz. Saygılarımla.

merhabalar öğrenciyim ve kira sözleşmesi benim üzerime diğer doğalgaz ve su abonelikleri arkadaşımın üzerine onu istediğim zaman evden çıkarma yetkisine sahip miyim veya onun böyle bir yetkisi var mı

Selamlar, evet Sayın Esra kira sözleşmesi sizin üzerinize olduğu için kişiyi evden çıkarma hakkınız bulunmaktadır.

Merhabalar ben boşanma davası açtım şiddet ve aldatma nedeniyle.hepsininde kanıtı var elimde.barodan avukat istedim.iki oğlum var.evlendigimizde hamileydim.eşim çocuklarm ondan olmadığını söylüyor hep aileside aynı şekilde.doğuda olduğum için toplumun baskısı altındayım.ve ailemin bu durumdan haberi yok.ama eşim ve ailesi bunu yayıyor.memleketten çıktım başta iki oğlumu vermediler.iki hafta sonra yanıma gönderdiler . hiç bir masraflarını karşılamıyorlar.nafaka talebinde bulundum.buyuk oğlum 3 yaşında küçük oğlum ise 2 yaşında.onları bana verirler mi kesin olarak.ve bugün de eşim ve ailesi mobilyaları ikinci ele satıp benim bir kaç parça çeyizimi kapının önüne bırakıp gidiyorlar.şuan çok kötü bir durumdayım nasıl bir yol izlemem gerekiyor.avukatım yeniden başka bir dava açmam gerektiğini söyledi.eşyalar için.bosanma davası açtığımda eşyalarımıda talep ettim.en çok içimi acıtansa çocuklarımın bir kaç eşyasını bile satmaları ve özel eşyalarımin içine girip karistirmalari benden habersiz evimdeki eşyaları satmaları ve çeyiz eşyalarımı çöp gibi kapima atmaları nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardım eder misiniz.param olsa barodan avukat istemezdim çünkü çok ilgilenmiyor…dosya numaramı gönderebilirim isterseniz .. yorum yaptım gelmiyor nedeni bilmiyorum

Selamlar, adli yardım ile size atanan avukattan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Dosyanızın incelenmesi ücretli bir hukuk hizmetidir.

Merhaba ben yurtdisindan yaziyorum biz dokuz kazdesiz beş almanyada diyerleri türkiyede babam 2012 yilinda vefat simdiye kadar miras bolunemedi kücük oglan kardesim ilk evliliginden boşandi iki oglu va biri beş sene filan oldu bosanali simdiye kadar cocuklarina nafaka odemedi eski esi avukada vermis babanim mirasindan avikati satişa cikartip bir tarlayi cocuklarin nafakasi ödenmisi icin böyle bisey yapilabilirmi avukat bey bizim iznimiz olmadan eyer olursa biz ne yapmamiz lazim beni aydinlatirsaniz cok sevinirim sagilarimla

Selamlar Suna Hanım, ilgili veraset ( miras hakkı) dosyanız incelenmeden bu konu hakkında bir yorum yapılması mümkün değil.

Merhabalar. Ben yaklaşık 20 yıldır yurtdışında yaşıyorum. Ve bu süre zarfında üye olduğum esnaf ve sanatkarlar odası na hiçbir ödeme yapmadım. Bir hafta önce Türkiye’deki abimi arayıp kardeşinizin odenmemis ve geciken borcu yüzünden icra başlatılacak demişler. Arayıp haber verince geçerli oluyor mu? Hemen başlıyor mu icra işlemi. Ve benim Türkiye de üstümde mal yok sadece babamdan kalan bir bahce ve ev var ama onlar müşterek ayrılmadı daha mallar. Onlari icra edebilirler mi? Ve 20 yıl geçmiş hala sürebilir mi bu borç

Selamlar, hayır icra takibinin başlamış olması için öncelikle size tebligat yapılmış olması gerekmektedir.

Merhaba oglumun bosanma davasi vardi 2017 den beri cekismeli maddi imkanimiz el vermedigi icin avukat tutamadik karsi tarraf tuttu cekismeli bosanma oldu ve oglumun durumu olmadigi icin istanbula gidemedi davalara katilamadi adanadan dilekce yolladi ve bu esnada bize hicbirse sekilde torunumuzu gostermediler bosanma kararinda sadece pazar gunu gorebilirsiniz diyor istanbula her hafta nasil gidip geleyim maddi imkanim yok nafakada baglamislar oglum suan 6 aydir cezaevinde rica ediyorum yardim edin torunumu gormem icin ne yapmam gerekiyor

Mahkemeden torununuz hakkında görüş saatleri düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Merhaba benşm sorum çalıştıgım işyeri başka ilceye taşınıyor ve mesafe uzaklıgından dolayı işten ayrılmak zorunda bırakıldık ve bir bucuk yıllık eleman oldugumdan dolayı tazminat hakkımızın olmadıgını kurucu müdürümüz söyledi acaba tqzminat alma gibi bir hakkımızın oldugunu bildiğimiz halde bunu idarecimiz hakkımızın olmadığını beyan ediyor böyle bir durum olabilir mi diye meak ediyorum ayrınlatırsanız sevinirim ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor birde işten ayrılmadan bir evrak imzalattılar yeni işyerine gidemeyeceğimiz içinde gidiş nedenini belirtmemiz istenerek

Selamlar, işten haklı neden ile ayrıldığınızı kanıtlayıp kıdem tazminatınızı dava açarak alabilirsiniz.

Merhaba, biz 2015 ayında bir ev aldık. Evin üzerinde 11 tane icra vardı alırken bu icraları tapuda üzerimize almadan kapattık, hatta ev için anlaştığımız rakamında üzerine 34 bin lira fazla para ödedik biz zarara uğratıldık yani, tapu babamın üzerine ama biz ikamet ediyoruz, fakat oturduğumuz evin giriş katında kullanılmayan inşşat halinde bir daire daha var o da bize ait, satın aldığımız kişi bize buranın anahtarını vermemiş biz çok sonra farkettik ama o süreç içinde gece vakti yada gündüz biz işteyken oraya giren çıkanlar oradan eşya çıkaranlar olmuş bunu da komşularımız söyledi, evi aldığımız kişiyi aradık ama ulaşamadık. 2 yıl sonra eşi geldi kendisini kocasının gönderdiğini evin yarı parasını almadıklarını söyledi, bende belgeleriyle kendimizin 34 bin dolandırıldığını, aşağı daireye de birilerinin girip çıktığını bişeyi olup olmadığını sordum ben napayım esyayı dedi bana para lazım dedi ve gitti. Bu olaydan kısa süre sonra birgün biz işteyken komşum arayarak daireye birilerinin gir el istediğini, evi aldığımız kişinin gönderdiğini söyleyerek aradı, bunun üzerine eşim eve gittiğinde 2 nakliyeci ve evi satın aldığımız adam oradaymış ve esyalarımı buraya bırakmıştım almaya geldim demiş, esim esya sının olmadığını bizim görmediğimiz söylemesine rağmen bize hırsız muamelesi yapıp gidip karakola şikayet etmiş evi aldıktan 2 yıl sonra oluyor bu, karakol da eşimin ifadesi ve olay yeri incelendikten sonra hiçbirsey olmadı. Burdan bişey tutturamayınca 2 yıl sonra tekrar avukatla anlaşıp güveni kötüye kullanmaktan esyalarını sözlü anlaşma yaptığı halde yok olduğundan eşime dava açmış. 2 tanede o günkü nakliyecileri şahit tutmuş. 1.dava görüldü, 30 nisanda ikinci davamız var ve kayınpeder im ile benim ifadelerim alınacak. Kendileri 7 kamyon esyanın varlığından bahsedip bizden 80 bin TL talep ediyorlar. Kendi tapulu malımız da hırsız yerine kpnuyorız. Ne olur süreç. Yardımcı olursanız sevinirim

Miray Hanım, farazi olarak buradan yönlendirilecek kadar basit bir süreç değil bu malesef. Bir avukat ile anlaşmanızı öneririm dosyanızın akıbeti için.

Merhabalar asliye mahkemesinde hakaret suçundan davam var davamdaki suclar ssler ile başka bir adliye ayni suçtan ifademi almak istemiş bugün karakola gittim ve polise ben bu suçlardan zaten bir mahkemem var 2 kere mahkemeye çıktım ve hala devam ediyor dedim yine suç hakkında ifademi aldi ve ayni suçtan zaten açılmış ve hala süren bir davam olduğunu da ekledi ifademe bunun üzerine ayni suçlardan farkli adliyelerde mahkemeye çıkabilir.miyim ? şuan askerim ve izindeyim 5 6 gün sonra iznim bitiyor hizli yanitlarsaniz sevinirim bir de 3.duruşmama katılamicam askerdeyim mazeret dilekcesi veremedim ama 2.duruşmamda asker olduğumu ve verdiği tarihde duruşmaya gelemeyecegimi söyledim en geç bu tarihe verebiliriz dedi mahkemeye gitmezsem ne olur zaten 2 kere ifadem alınmış mahkeme ertelenmiş

Yokluğunuzda hüküm verilir. Avukat tutmanızda ve dosyanızı takip etmesinde fayda var.

Merhabalar. Ben şuan askerim.Burada bir arkadaşım tarafından dolandırıldım. Bana sürekli çok iyi bahis oynadığını ve çok fazla kazandığından bahsediyordu.Ailesinin durumunun çok iyi olduğunu söylüyordu.Benden bahis sitesine yatırmak için 10000 tl para istedi ama verdiğim parayı hiç kullanmayacağını söyledi. Bahis sitesine yatırdığında hesabında 10000 tl olduğu taktirde 2000 tl çip verildiğini ve asla benim parama dokunmayacağını söyledi.Bu parayı istemeden önce benim askerdeki psikolojik çöküntü halinde olmamdan faydalanarak güvenimi kazandı. Ama benim paramı da kullanmış ve geri ödeyemeyeceğini söylüyor. Ailesine ulaştım ve bana bunun bir ilk olmadığını ve yardımcı olamayacaklarını söylediler. Bende hukuki bir süreç başlatmak istiyorum. Bunu askerdeyken yapabilir miyim ? ve davayı kazanmam mümkün müdür ?

Selamlar, evet askerdeyken süreci devam ettirebilirsiniz. Ancak bir avukatla ilerlemenizde fayda var. Haklı olsanız da bunun ispatını yapmak zor ve uzmanlık gerektiren bir iş.

Merhaba hocam benim kardeşim 04.04.2019 da tutuklandı gurup halinde 4kişi olarak kardeşim Özbekistan vatandaşı değerleri Türkiye vatandaşı ama 2kişi serbest bırakıldı onlar içerideler Maltepa açık cezaevinde onlar ilaçdan tutuklandılar o ilaçleri verende içerideki adam ama kardeşim verdiği ifadede demişki ben başka yerden alıyorum demiş şimdi o iki serbest bırakılanda içerideki suç ortaklarıda sürekli ifadeni değiştirme diye baskı yapıyorlar şu anda onlar avukat tutmuşlar ama anneme avukat tutma bizim avukat hepsini çıkartacak diyor o cezaevindeki çocuğun yakınları?

Selamlar Naz Hanım, dosyanızın detaylı incelenmesi gerekli. Bu şekilde yorum yapmamız mümkün değil malesef.

Hocam Merabalar. 2 gün once 104.promil alkolle cevirmeye yakalandm trafik. Ehliyetime 6 ay el konuldu. Ve kamu dava acacakmıs. Ilk yakalanmam daha once sabıkamda yok sicilim temiz ve üniversite ogreciyim son sınıf memur olmama engel bir durum söz konusu olur mu mahkemede. Bu konu 2 gündur beni cok yordu. Yardmcı olursanz çok sevinirim sagolun..

Merhaba. Adım nazlı. Eşim bir ay önce anlaşmalı boşanma davası açtı. Dava günü mahkemeye gelmeyince dava mayısa ertelendi. Eşim şizofren hastası bir hastanenin psikiyatri kliniğinde yatıyor şuan. Boşanmak istiyorum bir an önce.
Psikiyatri hastası olması bana ne gibi avantaj sağlar?
Eğer mayısta gelmezse yine boşanma olur mu?
Hastanede ifadesi alınıp boşanma olur mu?
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

merhaba 3 arkadasım 5 i tanıdık olmak üzere malesef tefeciye bulaştık. bu tefecı 2 senenın sonunda borcumuza ıstınaden anlasarak taahhut yolu ıle ıcra koydu maaslara. 40 bın borcumu faız eklıyerek 70 bın yapıp aylık 2 bın lıra odeyecek sekılde anlastık. ancak ıcra mudurlugunde bır oyuna denk getırıldık. yıllık yuzde 19 faız yazıyordu. tefecının avukatı bunun ılk basta zorunlu oldugunu 1 2 ay sonra protokol yapıp bunu ıptal edecegımızı soyleyerek. ıcrayı baslattı. ancak sımdıde yıllık faızden vaz gecmıyor. bu durumda da 70 bın borc mıslı mıslı katlanacak 35 ay odeyecegım borc belkı 60 70 ayı bulacak. bu durumda bu 8 kişi ne yapabiliriz

Bankacılık sicil temizleme konusunda yardım almak istiyorum.bireysel olarak yaptığım tüm başvurularım sonuçsuz kaldı.Bankacılık huhuku konusunda hizmetiniz var mı.
Ve net sonuç alabilirmiyim?

İyi günler avukat bey.
Ben dokuz on sene önce boşandım , kızımın velayeti bendeydi,geçen sene isteyerek velayeti babasına verdim.
Lakin kizimla görüşme konusunda zorluk çıkarttı,ayrıca bir ogrenci yurduna verdiğini duyunca hemen velayet davası açtım.kendileri Adana da ben ise Hatay’da ikamet ediyorum.sosyal uzman raporuna göre çocuğun bana danışmanlık tedbiri uygulanarak verilmesi gerektiğine dair görüş çıktı.
Lakin babası da davayı rededecegini söyledi ,kızım orada şiddet gördüğünü sosyal uzmana aktarmış ,bu da raporda mevcut..kızımın orada kalmaması için tedbir talebinde bulunabilir miyim?
Bulunabilirsem bunu nasıl yapmalıyım,zira avukatım yok.
Şimdiden teşekkür ederim

Uyuşturucu madde bulundurmak suçundan kamu davası açılmasının ertelenmesi kararı çıktı ve 1 yıl denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutuldum. Aynı ortamda bulunduğum arkadaşımın üstünden çıkan esrar’a ve ifademde arkadışımın aldığını ve hiç içmememi söylememe rağmen bu karar çıktı. Daha önce sicilimde hiç bir suç yok. 15 Şubat’ta denetime başladım. Acaba kararın kaldırılması için hala itiraz etme hakkım bulunuyor mu? Nasıl edebilirim?

6 yıldır nafaka ödüyorum evlenirse otomatik kesilir diyor kimisi kesilmez otomatik diyor başvuran diyor nasıl ogrenirim tsk

Benim 2016 da 5000 borcum vardi esim cezevine girdi odeyemedim sonra icra geldi esyalarimi aldi gitti yine geliyorlar 2 . Kez esyalari alabilirlermi oturdugum evde ikamet kaydim yok koyde ikametim

Eşyaların kullanıcısının siz olduğunu tespit ederlerse eşyalar haczedilebilir.

Merhabalar avukat bey yaklaşık bir on gun önce ev arkadaşımın daha once görüştüğü ve madde içtikleri bir arkadaşı vardı. Bu arkadaşı başka bir arkadaşıyla gelmek istedi amaç benide onunla tanistirmakti. Ben kabul etmeyince gelmediler aradan bir saat sonra beni tanıştırmak istediği çocuk Whatsaptan yazdi . Ben birliktelik anlamında Görüş mek istemediğimi ama gelip otura bileceğini söyledim. Alkolluydum bu arkadaş geldi kristal diye bir madde içiyordu banada uzattı bende içtim önceleri pek bisey Anlamadim habire içirdikçe içirdi daha sonra sürekli maddeye kitlendim. Daha sonra bu maddenin satışını yaptığını söyledi 100 tl kadar aldim. Arkadaşımda ot sordu şu iki arka sokakta abi var dedi ondan alıp gelicem deyip 100 tl aldı gitti. Gelmedi neden böyle yaptın dediğimde yok silah vardı yakalandimda deyip boş konuşmalar yaptı bütün yazışmalar duruyo. Bu bana sattığı 100 tl madde bitince tekrar yazdim istiyorum diye bu defa fahiş fiyatlar yok gelgit taksi paraları falan diyince almaktan vazgeçtim başkasından alicam dedim. Tabi bu madde beni yaklaşık beş gündür uyutmuyor istedikçe istiyon bunu önce aradım sonra mesajlaşmaya başladık 200 tl kadar istedim. Taksi falan da istedi herneyse gelmek üzereyken mesaj aTti acil isim var kapıdan bırakıp gitcem diye gelip paketi bıraktı parayı alıp gitti paketi açınca içine limon tuzu doldurduğunu farkettim hemen aradım alaycı bir tavırla geliyorum deyip dalga geçti. Bu insan hem bu maddeyi içirip alışkanlık yapıp satıyor ayrıca arkadaşımın 100 tl sini benimde 200 tl mi dolandırıp almış oldu. Ve daha kim bilir kimlere yaptı. Bende bunun peşini bırakmayacağım dedim. Bu defa u dönüşü yapıp sen kimsin ben seni tanimiyorum bana limon tuzu sattın hırsız bilmem ne deyip bana iftiralar atmaya çalıştı ama ilk günden beri yazdığı hem whatsap hem normal mesajlar duruyo. Daha fazla insanin canını yakmaması için izmir narkotigi aradım saat 1 de ekip arkadaşlar gelicek onlarla gorusuceksiniz dedi. Ayrıca bu madde satan arkadaş bir sürü şahsıma ve anneme hakaret edici mesajlar atmaya başladı bunlar icin nasil bir yol izlemem gerekiyor. Boyle insanlar ceza almazlar mi ?

Merhabalar.esim bosanmak istiyor mahkemeye dilekce verecekmis.ben ise istemiyorum bosanmak ne yapmaliyim.ne demem yeterli mahkemede.bosanma sebebi istemiyormus.bu sozu yeterlimi dilekce icin.

Eşiniz boşanma sebebini kanıtlamak zorunda, aksi taktirde davası reddedilir.

S. A. Ben bir araç aldım ve 6 ay kullanıp sattım. ama ben almadan önce kilometresi geri alınmış. Ben fark etmedim. Bu resmi kayıtlarda ispatlı. Şimdi sattığım kişi beni aramış mahkeme açacağını söyledi. Ne yapabilirim

Merhaba,
40 sene önce babamla birlikte bir ev ve işyeri aldık. %50 %50 ortak. Babam geçen sene vefat etti.
Diğer 2 kardeşim haklarını almak için izaleyi şuu davası açacaklar. Bu dava babamın %50 hissesi üzerinden mi açılır yoksa, tüm mallar üzerinden mi? Tüm mallar üzerinden açılırsa evimi ve işyerimi kaybetme ihtimalim var mı?

merhaba bankaya olan borçlarımı odüyordum ama başıma vok kötu seyler geldiği için bu aya odememeye basladım ve uzerimde verasetli hısseli tapular var bunuda vermek istemiyorum belki o parayla tekrar işimi kurup odeyebilirim diye düşünüyorum be bu tarla yada arsamı haciz gelmeden devredebilirmiyim

Sayin avukat, 15 +16 yas 2 genc bizim eve girip kapi pencere kirip esyalari kirip ve hirsizlik yapan gencler yakalandi biz dava actik ama aciktan sonra bize söylendiki… onlar ne ceza alir nede yaptiklari hazari öderler ve anneleri babalari üstlenmez… ve biz mahkemede affetik söylersek bu sefer devlet bizi mahkemeye vercek neden affetik diye… ama ben diyorumki hakim ceza vermeze ben daha neden ûstüne varayim… ve bütün mahkeme masrafini biz ödicez hirsizlar degil… simdiden cevapiniz icin tesekür ederim sayin avukat. Iyi günler saygilar yasemin

Merhaba,
Kasım 2018 de bir trafik kazasına karıştım.Sigorta şirketlerinin kusur oranlarından anlaşamaması üzerine komisyon tarafından şahsım adına %100 kusurlu bulundum. Ufak bir kaza olmasına rağmen karşı taraf aracını sovtaj ile birlikte perte çıkartmış. Karşı tarafın kasko firması 61.000 tl lik ödeme yapmasına istinaden bana bu tutarı rücü etti. Sigortam 36.000 tl lik kısmı karşıladı. Kalan 25.000 tl lik kısmı benden talep ediyorlar.
Sorum şu, bu araç perte çıkarılırken hasar almayan sol çamurluk,4 jant,arma panjur gibi parçalarla bedel şişirilmiş ve bende bu alanların hasarlı olmadığına dair fotoğrafları var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.? Hatalı expere,karşı sigorta firmasına dava açabilir miyim ? Yada gerçek bedelin tespiti için menfi tespit davası mı gerekli ? Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

iyi gunler
baba ogluna bir tutar uzerinden baska bir kisiye bono uzerinde kefil olmustur.
baba o tariht3 emekli ve evlidir.
esinin rizasi ve izni olmadan kefil olmustur. herhangi bir sozlu yada yazili belge bulunmamaktadir.
kefillik dusurulebilirmi?
neler yapmamiz gerekir.?
bono tarihi 06.01.2015

Merhaba bir sorum olacaktı 17 yaşında iken darp yüzünden kamu davası açılan birine 18 yaşına girince iptal ettirebilirmi yada davanın devam etmesini istemiyorsa nasıl iptal ettirebilir?

Merhaba Avukat Bey,
Annem 17 Nİsan 2019’da vefat etti. Annemin yaşayan tek çocuğu benim. Annemin miras olarak 2012 yılında ortak paramızla aldığımız oturmakta olduğum ev var sadece. Noterden Mirasçılık belgesi almak istediğimde Bana 3 pay Annemin 40 sene önce boşandığı kocasından (çocuğun velayeti annem deymiş, çocuk boşandıktan sonra ölmüş) olan ölmüş olan çocuğundan dolayı Babasına, baba öldüğü için amcası ve karısına onlarda ölü olduğu için 3 çocuğuna 3 pay çıkıyor.
Yani annemin 40 sene önce boşandığı kocasının yeğenlerine beraber aldığımız evin yarısı düşüyor. Ne yapmalıyım ne olur ayrıntılı anlatırmısınız?

3 senedır calısıgım fabrıkada 2 defa iş kazası gecırdım 1 rıncısınde sıkayetcı deyılım dıye hastanede ımza attım ama parmagımın yarısı gıttı 2 kıncısınde hayalarımdakı yumurtalık kesesı yıltıldı gecen ay ısı bıraktım masımın bellı bır kısmınıda vermedıler bu adamları sıkayetcı olsam ıyı bır tazmınat alabılırmıyım bu durumda

Merhaba benim bir miktar param var eşim bu parayı bende istiyor esinlere sürekli geçimsizlik durumumuz var eğer boşanırsam birşey olursa diye o para benim güvencem eşime bu parayı versem nasıl bi kağıt senet yada başka birşey alamliyim ki 5 10 yıl sonra bi geçerli sayılsın kanunen

Merhaba ben gamze annem biriyle tartisti mahkemelik oldular ben kavgada yoktum yargilandim dava düstü şimdi bana hakaret davası actılar temmuz ayinda mahkemeye çagiriyorlar sizce ceza alirmiyim

Hocam benim annem babamdan ayrılmak istiyor biz 5 kardeşiz (sadece iki çocuk 18 yaşından küçük) annemin adına oturduğumuz ev babamın adına ise araba var annemin hiçbir geliri yok babam emekli ve bir de şehirler arası otobüs şoförü olarak çalışmaya devam ediyor annem nafaka alabilir mi ayrıca annem ücretsiz avukat talep edebilir mi? Teşekkürler..

Merhaba, ben bayanım, 5 yıldır evliyim, eşim haberim olmadan bankadan kredi cekmis ve su an sureci uzatip krediyi ödemiyor. Bir iki aya odemeye başlar, lakin merak ettiğim su; eşime bir şey olursa ya da krediyi ödemezse, banka tarafından haciz karari verilirse, benim adıma olan mallara en konulabilir mi ? Eşin bankadan aldigi borclardan benim haberim dahi olmayan borclardan ben sorumlu olur muyum ?

Merhaba
Teyzemin eşi ve oğlunu ikametini bizim adrese aldırdık kuzenim okumak için babası iş için geldi istanbula. Kuzenim iki sene kaldı babasının işi uzak olduğu için kalmadı iş evinde kaldı. İki sene sonra kuzenim de gitti eve ama hala almadılar ikameti şimdi de babanın kredi kartı borcu var ayrı iki bankaya eve haciz kağıdı geldi son bir ay diye bayramda köye gidip ikameti aldıracak eğer aldırmazsa eve haciz gelir mi ne yapmamız gerekiyor

Merhablar 16 yasindaki cocuk cocuk istiamari sucyla suclaniyor ama sucu islemedi sadecd kiz cocugunun ifdesi var ifadeye dayili incelenmek icin alinan tum veriler temiz geldi çimdeki raporlar hepsi temiz 2 aydir tutuklu mahkemesi olmadi ve ustelik magdure kendini 16 yaşinda taniyor sizce bu dava nasil sonuçlanir raporlarin temiz gelmesi ifedeyi çurudurmu

Mrb beni eski kız arkadaşım onu bırakdım icin cimere sikayet etmis beni tehtit ediyo flan diye benden intikam almak icin eski konusmamızdaki haraketli mjlarıda onu arayip ifadeye cagrdiklarında gostermis memurlara anlamadım sey cimere yazmis kendisini aradıklarında sinirle yazdim sikaytci degilim dedi halde ifade kendisindende aldılar benide emniyete cagrdilar sikayetci degilim demis telefnda neden uzadıkı bukadar anlamadım

merhabalar eşim evlilik birliğimiz devam ederken bilgim olmadan kredi çekip babasının üzerine araç almıştır. Aracı şuan biz kullanmaktayız. Çalışıyoruz ve krediyi birlikte ödemekteyiz. Ayrılık durumunda kalan kredi borcundan bende sorumlu tutulurmuyum? ya da nasıl ispat edebilirm.

Merhaba avukat bey size bir sorum olacak sabahları hergün ise giderken belli bir noktadan sonra tramvay yolunu kullaniyordum aracimla aradan neredeyse 1 sene gecti surekli ceza geliyor oncesinde ne bir ihtar geldi nede bir ceza geldi simdiye kadar 15 tane odedim 10 daha gelecek ceza varmis bunun icinn itiraz etme hakkim varmi hatali olabilirim ama neden hicbir ihtar uyari gondermediler simdiye kadar 1 sene sonra surekli ceza yolluyorlar bilgilendirebilir misiniz lutfen

Slm avukat bey ben işyerinde molaya on dakika kala yaptığım işten yorulup erken mola verdim ve patronum beni elimde çay sigara ve telefonla yakaladı bunun için tutanak tuttu ve bir süresidir sürekli gereksiz şeyler üzerinden üzerime geliyordu ve bu tutanaktan sonra dahada fazlalaştı tazminatsiz isten atmak veye istifa etmem icin uğraşıyor bunun için ne yapmam gerek

Mobbing uygulandığı iddiasıyla şikayette bulunabilirsiniz.

Dedem vefat etti uzun Bi süre önce amcamlara deva açsam dede hakkımı alırmıyım dedem vefat ettiğinde 18 yaşından küçüktüm.

Yorum yapabilmek için daha detaylı bilgilere ihtiyaç var.

Merhaba
İşsizdim. Yetiştirilmek üzere eleman arayan bir yer görüp başvurdum. Gittiğimde Avcılar Akademi isimli bir kurs olduğu ortaya çıktı. Belli bir para ödersem bana kurs vereceklerini ve ardından işe yerleştireceklerini söylediler. Ödedim. Aradan bir ay geçti. Kurs da başlamadı iş de bulmadılar. İptal etmek istedim kabul ettiler. İade yapacağız dediler. Üzerinden 6-7 ay geçti. Ne yaptıysam olmadı. Paramı geri alamıyorum oyalıyorlar. Benim durumumda olan başka kişiler de buldum. Yaptıkları resmen dolandırıcılık. Zaten tabelası bile olmayan bir pasajın 5.katında garip bir yer. Yasal olduklarını bile sanmıyorum.

Size sorum şu: Böyle bir durumda ne yapabilirim? Hangi kuruma, nereye şikayet edebilirim? Lütfen bana bilgi verin.

Selamlar, öncelikle savcılığa dolandırıcılık şüphenizi bildirmenizde fayda var. Dolandırıcılık nedeniyle ceza alırlar ise siz de tazminat isteyebilirsiniz.

merhaba ben bır sırkete para yatırdım parayı bırazını alıp kactılar ızmırde kurulu reklam sırketı kar verecek dedıler 15691 lıra yatırdım benm gıbı 9600 kısı daha yatırmıs suan mahkeme bıttı 5 mılyon para vardı hesaplarında ama kacarkende senet vermısler bırıne o senet adam ıcra vermıs ılk sırada ııdı mahkeme hesabdakı bloke kaldırırsam senetdekı kısı alacak dıye parayı kalan hazıneye aktarmıs hazıneden alamazmıyım dekontum elımde bende ıcrada sırada ıdım ama bu senet yuzunden paraya devlet el koydu ıcrada bende sıradaydım kactıkları gun vermıstım sımdı ben ne yapmalıyım saim bey

Slm Yasa disi bahisten 7178tl ceza aldim hayatim karardi Suc 15 ay oncesine ait Cezayi ogrendikten sonra bida oynamadim hic ama sucta sonra cezadan once bir cok kez oynamistim Onlarin hepsi icin ayri ayri ceza gelir diyorlar Asgari ucretliyim yedik bi halt cezasini aldik kredi cekip oducemde ikinci ucuncu ceza gelirse nasil oderim Bole bi ceza olabilirmi Geceleri uyuyamiyorum bir bardak suyu rahat icemiyorum yemek yiyemiyorum ccklarimin yuzune bakamiyorum Yasa disi bahis oynadim diye hayatimmi bitcek simdi benim Enazindan suc islendiginde ceza verselerdi oynamazdim bida Adalet dedikleri sey hicte adil degilmis Kimseye derdinide anlatamiyon oynamasaydin kardesim dese adam ne cevap vercem Bu suctan ikici ucuncu dorduncu ceza gelirmi boyle adalet olurmu allah askina ya

Yöneticim tarafından benim için savunma talep formu hazırlandı ve imzalatıldı. Yazının uzun olması ve silsile belirtilmesi nedeniyle olayların durumuna göre savunma yapabilmek için bir örneğini istediğimde ise bana bunun verilemeyeceği belirtildi. Bir örneğinin tarafıma ibraz edilmesi gerektiği yönünde bir madde var mı? Şikayet edebileceğim kurum varsa bilgi verin lütfen. Ayrıca sözleşmemde almayacağıma dair bir madde bulunmuyor.

merhabalar, eşimin yüklü miktarda bankaya borcu olduğunu öğrendik. ve ödemeye gücümüz yok. çocuklarımın banka hesaplarında kendileri için biriktirdikleri bir miktar paraları var. bankadan haciz gelmesi durumunda çocuklarımın hesaplarına da el konulur mu. eşimin borcundan onlarda sorumlu mu

Saim bey iyi aksamlar,

Isyerim 3 aylık maaşlarımızı ödemedi ve 4 yılın sonunda iflas davası sonuçlandı ve iflas onaylandı, karar cıktı. İskur ucret garanti fonundan 3 aylik maaslarin odemesini yapiyormus.

Ancak başvuru icin istenen belgeler arasında “işçi alacak belgesi” var.

Bu belge nereden alinabilir. Iflas idaresinden mi. Ancak ben Antalyadayım, şirket merkezi istanbulda.

Bu belgeyi hangi yolla edinebilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2008 yilindan buyana ayni isyerinde calisiyorum suan maas alamiyoruz 3 aydirdan beri biz gaklarimizi nasil alacaz isden ciksak tazminatlarimiz nasil alacaz sirket batarsa biz haklarimiz olurmu tanminatimiz

Merhabalar Avukat Bey, ben internet üzeri bir alışverişte bulundum. Sipariş ettiğimde bir banka sorunuyla karşılaştım. Benim siparişler kısmında siparişim gözükmüyor fakat kartımdan para kesintisi olmuş. Alışveriş yaptığım siteyle iletişime geötim banka kaynaklı bir sorun olduğu belirtildi. Banka kaç gündür beni oyalıyor. Birinden borç alarak para atmıştım karta. Bu durumda banka beni mağdur etmiş oluyor mu? Tazminat davası açarsam haklı sayılır mıyım?

iyi günler;
babam 2001 de vefat etti. biz 6 kardeşiz ve bide annem var annem emekli..
2000 den itibaren babam adına çekilen bi kooperatif kredısıni ödemeye devam ettik.
kredi 2012 de bittiğinde evin tapusu ölen babam adına cıktı..
biz de herhangi bi işlem yapmadık.
erkek kardeşim in bi firmaya borcundan dolayı firma bu evi icraya vermiş mahkememiz devam ediyor.
annem kanser hastası raporları mevcut.
aynı evde yaşayanların da başka evleri yok.
ilk duruşmaya karşı tarafın avukatı gelmedi.
hakim; karşı tarafın avukatı gelseydi evin satışını verecektik dedi.
acaba evimizi kaybetmemek için yapabileceğimiz bişey varmı.
8 de 1 lik hisse için evin tamamının satışı verilebilirmi?

İyi günler benim annem ile babam 10 yıldır ayrı.annem yoksulluk nafakası 150 ben çocuk nafakası 200 tl alıyorum devlet babam ödemediği için maaşından kesiyor. Mart 2019 da annem evlendi nafaka kesilmedi zaten hep ben alıyordum onu da. Babam da kestirmeyin harca sen dedi. 26 yaşımdayım yeni bitti öğrenciliğim. Bazı özel durumlardan dolayı bu iki nafakayı acil kestirmek istitorum. Ne yapmalıyım.teşekkürler.

MERHABA,
BUNDAN 18 YIL ÖNCE BABAM ARABASINI BİR AKRABASINA SATMIŞ.ANCAK BABAM ARABANIN TÜM EVRAKLARINI ONA VERMİŞ, AMA O KİŞİ ARACI ÜZERİNE ALMAMIŞ. O DA AKRABA KÖTÜ OLMAMAK İÇİN 5 YA DA 6 YUL BU DURUMA GÖZ YUMMUŞ. O ARABASINI SATTIĞI KİŞİ ARABAYI BAŞKASINA SATIYOR.IŞİN ILGINÇ YANI ARABAYI SATIN ALAN YENİ SAHİBİ DE ÜZERİNE ALMIYOR.BABAMI OYALAYIP ARABAYI KAÇIRIYOR. VE ŞU AN O ARABA NERDE BILMIYORUZ.ARABA ÇOK ESKİ BİR MODEL VE EN SON 2 YIL ÖNCE 2000 LIRA BORÇ BİRİKMIŞ ONU ÖDEDIK.SATSAN O KADAR ETMEZ.ŞU AN O ARABA NERDE BILMIYORUZ SON TRAFİĞE GİTTİK DURUMU ANLATTIK.ONLAR YAPILACAK BIR SET OLMADIGINI MAHKEMEYLE HALLEDILEBILECEGINI SÖYLEDİLER.VERGİ DAIRESINE GİTTİK EN AZINDANARACIN PLAKASINI İPTAL EDELİM DEDİK, BORÇ GELMESİN DİYE.ARABA İÇİN YAKIN ZAMANDA İŞLEM YAPILMIŞ O NEDENLE ONU DA YAPAMADIK.BU ARAÇ ŞU AN NERDE ,KİMDE BİLMİYORUZ.BABAMIN BU SORUMSUZLUĞU ILERDE BAŞIMA BELA ACAR MI, BU BORC BANA GELİR MI. DAVA AÇSAM AVUKAT TUTACAK İMKANIM YOK.Kİ ARABA ZATEN ÇOK ESKİ.KAYDI BABAMIN ÜSTÜNDE.BABAM DA ÇOK SORUMSUZ BU KONUDA.
NE YAPABİLİRİZ, LÜTFEN BİZE BİR AKIL VERİN.

merhaba iyi günler benim bir sorum olucak bi yakınım birinin onu kandırması sonucu dolandırıcılık suçuna karıştı elde edilen para eksiksiz sahibine teslim edildi ve gitti kendi teslim oldu ama suçu asıl tezgahlayan kişi şuan hakkında arama var yakınım bir sonraki mahkemeye kadar tutuklu yargılandı şuan kapalı cezaevinde ve daha önce sicilinde bu şekilde bir suç yok ilk mahkemede beraat yada denetim alarak çıkabilir mi şimdiden teşekkür ederim cevap verirseniz mutlu olurum

Mrb ben mobil internet bankacılığında yanlışlıkla para transfer ini yaptım tanımadığım birine
Sabahında hemen bankaya gitim banka parayı çekmiş biz bisi yapamayız dedi adamın iletişim bilgisini verdi konuştum adamla adam itiraz eti 5 ek sonra başka numaradan tehtit msjlari hakaret vs şeyler
Hepsini ciktisini aldım dilekçe y azdirdim savcılık kalemine sikayetimi bildirdim 1ay oldu daha hiç bilgi gelmedi bana
Sonuç ne olur?

Merhaba
Eşim galeriden araba almıştı…Arabayı senetli bir şekil de aldık..Araba ve senetler benim üzerimeydi son bir kaç senede kadar ödedik..Sonra ki senetleri geçiktirdiğim için arabaya yakalatma ve haciz kondu..Biz borcumuzu ödemek istediğim için galeye gittik..Galericinin feto olaylarından sebep hapise girdiğini öğrendik..Borcumuzu ödeyip haciz işlemini kaldırmak istiyoruz..Malesef kendisine ulaşamıyoruz ne yapıcağımızı bilemedik bu haciz işlemini nasıl kaldırabiliriz..Kime nereye başvurmamız lazım..Ayrıca üzerimde başka bir mal varlığı olduğu zaman sıkıntı çıkar mı bu haciz işleminden ötürü

Merhaba,
Calistigim is yerinde vergi kacirma ve bazi yasadisi islerin mevcut olgunu kesfettik. Bu nedenle kanit amacli bir video cektik, videoda yasadisi islerin yurutuldugu ortadadir.Lakin benim sorum şu calisan olarak izinsiz bir sekilde bu videoyu cektigimiz ve yasadisi isleri sergiledigimiz icin isveren kuruma calisanlara karsi tazminat davasi acma hakki dogar mi? Isyerinde mobbing soz konusu ayrica elimde patronun hakaret ettigi Whatsapp konusmalari tarihleriyle beraber mevcut.

Merhaba
Dedemden miras olarak kalan borcu reddettigim zaman daha önce hayatta iken verikleri elimden alınır mı?

Mehaba.
Hocam kardeşim kaçak idda oynattığı için 3 yıl 6 ay hapis cezası aldı 26 gündür ceza evinde yatıyor yatarı ne olur denetim serbeslik nezaman verirler.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Merhabalar. Sorum biraz karışık fakat elimden geldiği kadar anlatmaya çalışacağım. Yıllar önce babam bir akrabamızdan arsa satın aldı. arsayı alırken kendi aralarında küçük sözleşme benzeri aldım verdim alacağım vereceğim yok diye bir kağıt imzalamışlar. Babam bu kağıdı bi süre sonra kaybetmiş. Arsayı aldığında imar henüz girmemiş tapu arsayı satan kişinin üzerinde hala ve 800 m2 arsa 4 hiiseli. 4’e bölünerek 200 m2’sini babam satın almış. diğer 2 hisseyi de 2 akrabam paylaşmış ve son kalan 1 hissede bize arsayı satan kişinin. 3 hisse satın alan kişiler kendi yerlerine binaları dikmişler. arsayı satan kişi de yıllarca arsasına bina yapmamış. İmar çıktığında ve arsaların tapularını almak istediklerinde bir bakıyorlar ki 4 hisseli arsanın 3 tanesine tapu çıkmış(bina yapılanlarına sadece). o boş kalan arsaya belediye el koymuş ve 3 binanın olduğu arsanın tapuları da babama arsayı satan kişinin adına çıkmış. şimdi belediyeye sorduklarında diğer hisseli arsalara bina yapıldığı için onların pay haklarının toplamını bu arsadan kestik demişler tek tapu olduğu için ve arsaya el koymuşlar. Bu durumda arsayı bize satan kişi ”bende sizin arsanıza ortağım çünkü belediye sizin pay haklarından kesmediği için benim arsamı aldı” diyor. o yüzden onun adına çıkan tapuyu babama ve diğer 2 arsa sahibine vermiyor. Bu arada babamın kaybettiği sözleşme niteliğinde kağıt yerine zamanında arsayı satan kişinin üzerine tapu olduğu için vergisi vs ona gelmemesi ve bizim ödememiz için kendisi isteğiyle bir dava açılmıştı. ordaki beyanında diyor ki. şu kişilere şu kadar arsa sattım ve ne alacağım var ne vereceğim var diyor. mahkeme kağıdı elimizde var delil olarak. Bu vb imar sorunu yaşadığım İstanbul-Esenyurt da çok olmuş ve genel bir dava açılmış. yıllar sonra o dava sonuçlanmış şimdi. Sonuç ne çıkmış bilemiyorum. Biz arsamızı o kişiye vermeden nasıl tapumuzu alırız diye araştırma yaparken abim belediyeden birileriyle iletişime geçiyor ve diyorlar ki o arsanızda kendi adınıza az da olsa tapu olursa tamamını alabilirsiniz ve yardımcı oluruz diyorlar. bizde ve diğer 2 arsa sahibi de bir anlaşmaya giderek arsaya ortak ediyoruz satan kişiyi. %60 alıp %40 ona veriyoruz.bu şekilde arsa bizim adımıza çıkmış oluyor. Fakat bu süreçlerde o kişiye açtığımız dava var ve devam ediyor. Bunun yanında belediyenin böyle bir hakkı var mı bilmiyorum ama belediye o el koyduğu arsayı kamu malına kullanmadı ve şahısa sattı. sahıs da mütahite verdi, bina yapıldı. Şimdi bizim izlememiz gereken yol nedir. ne yapılabiliriz bu durumda? Avukat danışmanlığı için ücretiniz nedir veya tamamen avukat ücreti ne olur? Bu iş çözülebilirlik oranı nedir sizce ve ne kadar süreden çözülür tahminen? Ücret araştırması yapıyorum lütfen sizde bir ücret teklifi sunarsanız sevinirim? İyi çalışmalar.

Merhaba avukat bey rahmetli babam 1985 te noter senedi ile bir akrabadan arsa alip ev yapmis adamin esine ait olan arsayi vekaletle noterden satisini yapmis babam rahmetli oldu simdi arsanin tapusunu almak ama karsi taraf ben veremem diyor aldigimiz kisi karisinin adina vekalet ile satis yapmis kadinin imzasi bulunan bir kagit daha var borcu odendi satis yapildi diye simdi kadinin akli dengesi yerinde degil adam ben karismam cocuklar bilir.diyor cocuklar.biz karismayiz babam.satti.diyor biz bu tapuyu alabilmek.icin hangi yolu izlemeliyiz

Iyi günler
16.08.2018 tarihinde bi kavgada birini bıçakladım. O tarihten 01.03.2019 tarihine kadar kapalı ceza evinde yattim ve kasten öldürmeye teşebbüsten yargılandım 17 yaşındaydım. 01.03.2019 tarihinde çıktığım Mahkemede tahliye oldum. Kasten yaralama suçundan 2 sene 6 ay ceza verdiler. Şuan 18 yaşındayım. 15 ocak 2020 de bursa 1. Asliye cezada mahkemem var ve çevremdeki insanlar açık ceza evine gireceğimi söylüyorlar. Açık ceza evine gidermiyim ?gidersem ne kadar yatarım ? Yatarsam ise yattıktan sonra imza denetim elektronik kelepçe buna benzer birşey verilirmi ? Şuan sabıka kaydimda hiçbirşey gözükmüyor ilerleyen zamanlarda gözükür mü ? 15.01.2020 deki çıkacağım mahkemede tutuklanma şansım varmı? Şimdiden cevap ve ilginiz için teşekkür ediyorum hayırlı günler.

Sn. Saim bey merhabalar,

Öncelikle sitenizdeki değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Size bazı sorularım olacaktı cevaplarsanız sevinirim.

2017/09 işe geri iade davası açtığım kurumsal şirket hk. 14.06.2019 tarihli kesinleşen mahkeme kararı üzerine.Süresi içerisin de işe çağrılmak için noter ile başvurumu yaptım. Fakat işveren 30 günlük süre sonunda cevapsız kaldı almıyoruz yada buyur gel çalışta demedi. Bu tepkisiz durumları almıyoruz demek olduğu için arabulucu ile tekrar kedilerine ulaştım.2 haftalık süre sonunda,dava sonunca hükmedilen 4+5 olan ödendi.

4+5 için ilk sorum arabulucuya gitmeden alabilirmiydim.
Bir diğer sorum da işveren kıdem ve ihbar tazminatımı ödemeyip tekrar dava açmamı söylemekteler. Bu konuda ne yapabilirim en kısa sürede nasıl alabilirim. Ayrıca SGK’ ye bildirmekle yükümlü olduğu 4 aylık SGK bildirimi hangi sürede yapılması gerekmektedir. 30 günlük süreyi takip eden ilk SGK bildirim süresinde mi? Yada arabulucu süresinden sora mı?

Sizi bu sorular ile meşgul ettiğim için kusuruma bakmayın lütfen.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
İyi çalışmalar.

Merhaba Saim Bey eski eşimin üzerime verdiğim vekaletle yaptığı 10 yıllık vergi borcu var.Anaparasi 38 şu an faizle 100 milyarı geçkin 4 aydır çalışıyorum ve tek ve in kaynağım asgari ücret maaşına bloke kondu.Ne yapmak gerekir? Af çıkmadan ana para ödeme yapıp kapatamazmiyiz?Yada blokeyi nasıl kaldiririz?Maasdan kesinti olmadan.Teşekkürler.

Merhaba, 2018 ekim ayında eşimle evlendik düğünün başından sonuna kadar hep tatsızlık olan evliliğimi bitirme kararı alarak ocak 2019 ailemin evine döndüm aradan 3 gün geçtikten sonra kocam ve annesi bize gelerek darp edildim burun kemiğim kırıldı ve şiddet davsı açtım 1 yıl 10 ay hapis cezası aldı hükmün açıklanmasın geri bırakıldı . Ön incelemesi haziran ayında olan boşanma davamız var ilk duruşması kasım ayına verildi ve benim 3 şahidim dinlenicek o ise şahit sunmadı . Dilekçelere cevap vermedi sadece ön inceleme durulmasına geldi ve boşanmak istiyorum dedi. Dava konusu evlilik birliğinin temelinden sarsılması çekişmeli olarak görünüyor . Maddi manevi tazminat talebimiz var . Nafaka talebimiz yok. size sorum kasım ayındaki ilk duruşmada şahitlerim dinlenince şiddet davasıda göz önüne alınarak boşanma gerçekleşirmi. Yoksa karar için ayrı bi gün mü verilir

Merhaba, babam çok şükür sağ. Fakat çok borcu var biz bu borçlar üzerimize kalsın istemiyoruz. 5 kardeşiz reddi miras yapmak istiyoruz. Bunu sağ iken de yapabiliyormuyuz? Ve hepimiz ayrı şehirlerdeyiz , bir araya gelerek mi yoksa ayrı da dilekçe verebiliyormuyuz? Son olarak anne de reddi miras yapabiliyor mu? Teşekkür ederim.

hocam merhabalar,
annemin üzerine senetle ödenen bir ev alındı.
bunu öderken annemde oluyor. fakat annem gitmese ödeme için aileden başka biri gitse üzerindeki mallara haciz gelir mi? annemin aleyhine nasıl bir durum gelişir?
bir de annem üzerine başka bir evini benim üzerime yapmak istiyor. kardeşim ve babamın bana vereceği bu evden hiçbir şekilde hak talep edememesi için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?
teşekkür ederim

Merhaba
Konkordato ilan eden bir firmadan alacaklarıma ve verdiğim borca karşılık sahibi adına aldığım 60.000 liralık tarihinde ödenmeyen senedim var
Tahsili mümkün müdür? Nasıl bir yol izlemeliyim

Merhabalar
Benim nişanlım 9 sene evel boşanmış kızına ve eşine nafaksını ödemekte ancak boşanma da tazminat bağlanmiş 20 milyar kadar şimdi ise icra islemleri başladı asgari ücretli çalışan olarak nafakası dışın da başka bir ücret kesilebilir mi ?
Bir de nişanlimin kuzeni nişanlimin uzerine araba aldı onuda sistem üzerinden görmüşler bizi nasil bir surec bekliyor bilgi alabilir miyim

bir yorum bırakın

error: Sağ tıklama ve kopyalama özelliğini sadece Üyeler kullanabilir. Menü >ÜYELİK< sekmesinden siteye üye olunuz.