Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

AVUKATA DANIŞMAK İSTEYENLER BURAYA!

AVUKATA DANIŞMA HİZMETİ

Avukata Online Olarak veya Whatsapp Üzerinden Danışma Hizmeti Sunmaktayız!

Avukata danışma, 7/24 olarak sitemiz üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir hizmetimizdir. Online yani sanal olarak avukata soru sormak isteyen misafirlerimiz için avukata danışma için 3 seçenek mevcuttur. Avukattan direkt olarak hukuki danışmanlık almak Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.

 1. Whatsapp Avukata Danışma – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
 2. Avukata Soru-Cevap şeklinde Danışma – TIKLA
 3. Alo Avukat Danışma Hattı – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
 4. Mevcut makalenin altına yorum yazarak avukata danışma

Adana İncekaş Avukatlık ve Hukuk Büromuz genel hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Her danışma konusu için uzman avukatlarımız bulunmaktadır. Avukatlık mesleğinde danışma yüz yüze veya online-sanal olarak yapılabilmektedir Kişiler herhangi bir hukuki dava açmak için haklarının olup olmadığını ancak avukata danışarak emin olabilirler.

Online avukatlık veya Whatsapp avukata soru sorma yollarını kullanarak bize aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz.

Avukata telefon, internet veya Whatsapp yoluyla danışma hizmetini ofisimize çeşitli nedenlerden ötürü gelemeyen ve uzaktan danışmanlık almak isteyen müvekkillerimize sunuyoruz. Kişi ister ise aşağıda yer alan avukata danışma formunu doldurarak, ister ise tarafımıza e-posta yollayarak, ister ise de Whatsapp üzerinden hukuki danışmanlık ve avukat danışmanlık hizmetini alabilmektedir. 

Avukatın Ücretsiz Danışma Sağlaması Yasaktır

Avukata ücretsiz olarak danışmak istiyorum, avukata danışmak ücretli midir?  Avukatın ofisinde yüz yüze yapacağı bir danışma durumunda kanun gereği bu husus ücrete tabidir. Bu ücret Adalet Bakanlığınca her sene açıklanan sabit bir tutardır. Birçok kişi avukatlara ücretsiz olarak danışmak istemektedir. Bu durum tabi ki ekonomik durum olarak zorluk içerisinde olan bir kişi için anlaşılabilir. Ülkemizde tüm avukatlık harici de birçok meslekte danışma ücretli olarak yapılmaktadır.

Avukata Danışma- Online ve Sanal Avukat Danışma Hizmeti

İnternette yana yakıla acil olarak bir avukat mı arıyorsunuz? Bunun için doğru yerdesiniz. Adana Avukatı Saim İncekaş adaletin toplumun her kesimine ulaştırılması gerektiği kanaatindedir.

Tele hukuk danışmanlık hattı gibi aramalarınız sonucunda kendinizi bizim sitemizde bulmuş olmanız gayet normal. 7/24 avukat danışma, avukata sanal olarak soru sorma gibi talepleriniz mi bulunuyor? Yurt dışında ikamet ettiğinizden dolayı Türkiye’deki bir avukata ulaşmanız ve danışmanız mı gerekiyor? Tam bu talepleriniz için kurumsal bir adalet hizmeti sunmayı kendisine misyon edinmiş uzman avukatlarımız ile hizmetinizdeyiz.

AVUKATA DANIŞMA FORMU DOLDURUNUZ!

Avukata danışmak için ayrıca bir gün ve saat için randevu almak istiyorsanız aşağıdaki formu tercihlerinize uygun olarak doldurabilirsiniz. Böylece uzaktan online olarak danışma almak için ilk adımı atmış olacaksınız. 

Avukatlık Danışma formunu doldurmayı tercih etmeniz durumunda bizler sizi belirttiğiniz numara üzerinden 7/24 Avukat Danışma hizmetimiz dahilinde arayacağız.

Avukata Danışma- Belgelerin Avukata Gönderilmesi

Uzaktan online olarak avukata danışmak isteyen kişiler genel olarak bazı belge ve bilgileri tarafımıza ulaştırmak istemektedirler. Bu noktada elinizde bulunan mahkeme kararı, kanıt, delil, görüntü, video gibi bilgi ve belgeleri tarafımıza ulaştırmanız önem arz eder. Avukata danışma hizmetini verebilmemiz için elinizde yer alan bilgi ve belgeleri bize ivedi olarak ulaştırmalısınız. Avukatlık mesleği detaylı inceleme ve araştırma gerektiren bir meslektir. Bu nedenle bilgi ve belgelerin danışma hizmeti çerçevesinde tarafımıza ulaşması önem taşımaktadır.

Elinizde bulunan bu bilgi ve belgeleri şu şekillerde tarafımıza ulaştırabilirsiniz:

Avukata Danışma
 1. Whatsapp Aracılığı ile Belge Gönderme; Whatsapp’tan Yazmak İçin TIKLA
 2. E-Mail Yolu ile Belge Gönderme; göndermeniz gereken e-mail adresi : av.saimincekas@gmail.com

Tarafımıza en çok ceza, ağır ceza ve boşanma davaları ile ilgili sorular sorulmaktadır. Uzmanlık alanlarımız içerisinde yer alan bu hukuk dalları ile ilgili süreçlerde en ufak detaylara dahi hakim olmak gerekir. Adana uzman boşanma avukatlarından Saim İncekaş Medeni Kanun’a hakim bir avukat olarak danışma hizmeti vermektedir. Yine deneyimli ve alanında uzman adana ceza avukatı tarafından bu dala ait sorularınız cevaplanmaktadır.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 28 Ekim 2020 21:30

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Yorumları Göster

 • Hocam pekki curuk rapor basvurusunda bulunursam sonuclar erken cikarmi yada gec cikarmi boyle bir bilginiz varmi acaba .

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, çürük başvurunuz için en yakın askerlik şubeye gidiyorsunuz. Askerlik şubesi sizi hastaneye sevk ediyor. Bu süreç yaklaşık 1 hafta sürmekte. 1 hafta sonunda hastanede heyet karşısına çıkıyorsunuz. Çürük olup olmadığınıza dair kararı doktor heyeti veriyor.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Merhaba, 18 yaşıma girmeme birkaç ay kaldı 7-8 yaşlarında halamın kocası tarafından birden çok kez dokunma yoluyla tacize uğradım. Şahıs yaşım gereği korunmasızlığımdan ve bilinçsizliğimden yararlandı. Öyle ki bunun büyüklere söylenmesi gereken bir şey olduğunu 1 yıl sonra anlayabildim. Ancak üzerinden zaman geçmiş olması, dokunmanın kanıtlanamayacak bir suç olması ve sosyal kaygılar nedeniyle ben ve ailem sessiz kaldık. Artık bilinçli bir birey olarak şahsın cezasını çekmesini istiyorum. Yapabileceğim bir şey var mı?

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Merhabalar. Temmuz ayında düğünümüz oldu. Hemen düğünün ertesi güniDüğün kayıtlarımın olduğu görüntüleri fotoğrafçımdan zorla alarak gasp etti ailem. Düğün gecesinden beri görüşmüyoruz. Kayıtlar bana ait ve geri vermiyorlar. Yo ettiklerinden de endişeleniyorum. Hukuki süreç başlatmak istiyorum haklarım nelerdir? Böyle bir şey kimsenin başına gelmemiş olmalı ki hiçbir veriye veya emdale ulaşamadım. Lütfen yardım edin.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Çocuğa karşı işlenen eziyet suçlarını af kapsıyor mu daha önce sabıka kaydı yok

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Tck 35 /1.2 ceza almış bir kişi infaz yasasından faydalanabilirmi

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Hocam iyi Akşamlar 2017 yılında Garanti bankasıyla yapılandırma yaptım ama her nedense banka beni icraya vermiş hiç gecikmem yok tüm makbuzlar elimde avukat bilgi vermiyor banka icralık olduğum için bilgi vermiyor ne yapacağımı şaşırdım ne kadar borcum kaldığını bilmiyorum. bana yardımcı olun lütfen

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selam Tuncay Bey, ilgili icra dairesine giderek dosyanızı inceleyin öncelikle. Borç kaynağı belki başka bir sebebe dayalıdır.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Hocam iyi geceler bir oyuncakcida cocugumla gezerken oyuncak istedi benimde oyuncağı alacak param yoktu ve oyuncağı utanarak söylüyorum çaldım daha sonra kamera kayıtlarından polis bana ulaştı ve oyuncağı iade ettim karakolda ifadem alindi kamu davası açıldı 14 mayısda durusmam var karşı tarafın zararı yok kendilerini aradım ve iade ettiğim halde ödeme yapmak istedigimi söyledim geri dönüş olmadı şimdi nekadar ceza alırım kamera kaydida var çok pişmanım üç tane çocuğum var sabikam yok ilkkez böyle birşey yaptım yol gösterirseniz sevinirim

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

    • Sabıkanız yok ise hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı çıkacağını düşünüyorum. Ancak bir avukat ile süreci yönetmeniz yine de risk almamanız açısından iyi olur.

     Cevap vermekten vazgeç

     Bir yorum bırakın

     E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

     • Merhaba avukat bey
      Annem taahhüde verdiği borcunu sadece 2 gün geç ödedi
      Hukuk bürosu bizi arayıp borcun adliyeye gittiğini söyledi
      2 gün gecikmeden dolayı borç adliyle gönderilir mi ?

      Cevap vermekten vazgeç

      Bir yorum bırakın

      E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Avukat bey iyi günler...
    Eşimin kiralık işletmesi vardı..
    Bir sebepten haksız yere cezaevine girdi..
    Böyle olunca mülk sahibi mülkünü ve işletmeyi geri almak için bizi zor duruma soktu ve icra memurlarıyla hacze geldi..ışletme durdu..kira borcumuzu ödemedigimiz için geçmişe yönelik borç karşılığı 300 bin arsamıza ve arabalarımıza haciz koydurdu.iki bankadan eşimin çektiği kredi vardı.onlarıda ödeyemedik onlardan da haciz kararı çıktı.eşim cezaevinde olduğu için borcu ödeme durumu yok.bende icra gelen mülklerimizi satıp borçlarımızı ödemek istiyorum alıcılar var.bankalar yapılandiralım ödeyin diyor..imkân yok ancak satıp ödeyebiliriz bunun bankayla uzlaşması olurmu..mesela arsaya alıcı bulup aynı anda satıp borçları dağıtsam.4 parça arsa 200 bin,2 araç,100 bin tutarında..uzlaşma yolları neler olabilir.cevap rica ediyorum.Teşekkurler...

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhabalar eşim birisi tafarifindan dolandırıldı kredi kartini almis ve onunla alışveris ve yapmis odenmedigi icin icralik olduk ayligina icra kondu kacta kaçını kesebilirler ..teşekürler

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • 1/4' ü kesilebilir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • İyi geceler avukat bey kusura bakmazsaniz size bir sorum olucakti benim 3 senedir işçi tazminat davam vardi karara çıkmış avukatın kazandık dedi bu ayın 6sinda bitti peki nezaman paramı alırım

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • İcra takibi açmanız gerekir ise 3-5 ay sürer. Şirket iflas durumunda olmamalı.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Sözlü tacizin cezası nedir

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • iyi günler 2006 yılında babamız vefat etti 2007-2008 yıllarında abimin işleri bozulunca biz 5 kardeş ve annemiz babamıza ait olan evdeki hisselerimizi büyük ablamıza kendi rızamızla devir ettik . 2016 yılında aileyi topluyarak yinede söz hakkı almak için her bir bireye evi mütehaite vereceğimizi söyledik ve evi mutehaite verdik bunun karşılığında 6 daire yapıldı ve 2 daire yine ev ablamızın üstüne olduğu için onun tapuları onun adına çıkarıldı küçük kardeşimizin düğünü olucağı için ablamız evlenince dairenin birinde oturabileceğini söyledi ama kardeşlerimizden 2 kız kardeş biz hakkımızı istiyoruz daire satılsın hakkımız verilsin diyor sizce bu şekilde hak talep edebilirlermi ?daireler büyük ablamızın üzerine o buna karşı .Mahkeme yoluyla ablamın üzerine olan dairelerden haklarını alabilirlermi ?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Hisseler bağış yoluyla ablanıza verilmiş. Böyle bir talepte bulunamazlar.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Hayırlı geceler avukat bey benim eşim ve ailesiyle sorunlarım var sürekli sözlü şiddet görüyorum hakarete maruz kalıyorum ayrıca eşim de çocuklara karşı hiçbir sorumluluğu almıyor sık sık şehir dışına çalışmaya gidiyor mecbur olmadığı halde gelirini benden gizliyor bunun gibi biçok şey var ben boşanma davası açtiğimda davanın seyri sizce nasıl olur ve çocuklarımın velayeti kime verilir bilgi verir misiniz teşekkürler

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba. Düğün günümde takı töreninin yapılmayacağını takıların direk kayınvalidenin eline werilecegini öğrendim. takılar direk alınıp bir çanta içersine dolduruldu. düğün widyomda gözüküyor. takilarimi almak istiyorum bu konuda hukuki olarak bana çözüm yolu bulabilir misiniz.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Ziynet eşyalarının iadesi için aile mahkemesinde dava açma hakkınız var. Bu konuda bir avukatla çalışın.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba mahkemeye basvurdugumda bunların miktar gram cinsinden sorulması hâlinde elimde herhangi bir kanıt yok çünkü zarfla ve kutularla alınıp çantaya konuluyor düğün widyosunda bu konuda çaresizim yapılabilecek herhangi birşey war mi

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba avukat bey,babamız 2008 yılında vefat etti, kardeşler arasında herkes hakkını aldı sayılır yalnız babamızın yaşadığı çatı katını paylaşamadık evin müteahhit yüzünden imar problemi oldu, şimdi bütün bina imar affı sayesinde tapularını alacak,ama biraderler bana babamın evindeki hakkımı vermek istemiyorlar,evin su faturası üzerime ama tapu onların birinin üzerine çıkacak,babam sağ iken ortak satın aldık ve bunu hepsi biliyor ama buna rağmen beni dışarıda bırakmak istiyorlar,babam sağ iken en çok hak senin diyorlardı bütün bunlara rağmen ben hakkımı nasıl alabilirim.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Sulh hukuk mahkemesinde tespit davası açıp payınızı kanıtlamanız gerekmekte.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • öncelikle merhabalar , eskiden annemin bi arkadaşı vardı telefon almak istiyordu fakat kefil istemişler bu kadında annemi kefil olarak göstermek istedi annemde ödemesi şartıyla kabul edeceğini söyledi . fakat 1 ay önceye kadar bir avukat annemi aradı kadının borcunu ödemediğini ve annemin ödemesi gerektiğini dile getirdi annemde kadını aradı ( telefondan) fakat kadın açmadı bir süre sonra kocasının telefon numarasını öğrendik ve kocasını aradık kocası açtı ve kadın arkadan sürekli ''kim o , kapat , boşver'' gibi kelimeler kuruyordu biz ne kadar sizin ödemeniz gerekiyor biz size güvenerek bu işin altına girdik desek bile hiçbir şey umurlarında değildi *7.01.19* tarihinde annemin maaşı yatacak ve bu parayı annemden kesecekler annem şimdi dava açmaya hazırlanıyor cayma bedelimiz olduğunu öğrendim. ''ASIL BORÇLU KASITLI OLARAK BORCUNU ÖDEMİYORSA , İZİNİ KAYBETTİRMEK İÇİN BAŞKA BİR ÜLKEYE YERLEŞTİYSE , BÖYLE DURUMLARDA KEFİL OLAN KİŞİ MAHKEMEYE BAŞVURARAK KEFİLLİĞİN İPTALİNİ İSTEYEBİLİR.'' ve bu pazartesi gidecek olan parayı o kadından alabilirmiyiz neler yapmamız gerekir anlatırsanız çok memnun kalırım

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Evet dava açarak asıl borçlunun parayı ödeyecek durumu olduğunu ancak ödemediğini kanıtlamanız gerekmektedir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhabalar, ben çocuk mahkemesi ceza dava dosyasında mağdur olarak görünüyorum, dosyada 150 mağdur bulunmakta, suçun niteliği sitelerdeki hataları kullanarak internet üzerinden kredi kartı bilgilerine izinsiz erişme ve yarar sağlamak, olarak açıklanıyor. Ancak benim konu ile ilgili nasıl bir bağlantım olduğunu anlamadım, hiçbir bilgim olmadan mağdur görünüyorum. hesaplarımda bir sorun da görünmüyor. 4 ay sonrasına duruşma günü verilmiş. Benim herhangi bir işlem yapmam oraya gitmem gerekir mi ya da bulunduğum şehirden işlem yapamaz mıyım? 4 ay sonra düğünümüz olacak bu nedenle herhangi bir sorun yaşar mıyım anlamaya çalışıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Duruşmaya katılmak zorunda değilsiniz. Ancak bir avukat aracılığı ile duruşmaları takip etmenizi öneririm.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • 2 yaşında bir kızım var ve bosanma kararı aldım. Babası kızımı alma ihtimali var mı? Kotu alışkanlığım yok. Babannesi avukat falan tutup alabilir mi diye korkuyoum açıkçası. Bir de maddi imkanim yok avukat tutamıyorum avukatsiz bosanmam (muhtemelen cekismeli olacak) cok mu zor olur? Şimdiden teşekkürler

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Maddi imkanınız yok ise Adli Yardım'a başvurarak avukat temin edebilirsiniz.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Saim bey, ben 49 yasinda bayanim, iki buçuk yıldır bir iş yerinde makinacı olarak çalışıyorum. Esim 4 yıl vefat etti. Iki çocuğum var. Is yerinde erkek iş arkadaşlardan biri arkadaşlık yapmak istedi, kendisi evli. Konusmak istedigini soyledi cok israr etti.bir kafede oturduk kahve içtik, ailesinden mutsuzluktan bahsetti. Başka bir gün kalabalık bi yerde kahvaltıya davet etti ısrarla.giderken kahvaltıyı pikniğe çevirdi. Kalabalık bi yerde mesire yerinde iki saat kadar kaldım huzursuz oldum eve döndüm. Sonrasında ısrarla sevgili olmak istediğini söyledi. Kendisiyle normal sohbet dışında hiçbir ilişkimiz olmamasına rağmen rahatsız etmeye başladı.isyerinde sevgili olduğumuzu söyleyip dedikodu yaymış.is arkadaşlarım da bunun üzerine beni söylem olarak rahatsız ettiler tavır aldılar. Aynı kişi iş yerinde yalnız animda zorla öpmeye kalkıştı çay fincanı firlattim. Is arkadaşlarım dedikodulara dayanarak kanıtsız beni zinayla suçladılar.o insanla en ufak bi cinsel yada duygusal betaberligim olmadi.reddedilmeyi hazmedemeyip ısyerinde adımı cikardi.bende patrona şikayet ettim. Patron onunla iki defa kahve piknik olayın var diye kanıtsız dedikodulara inandı işten tazminatımı vermeden çıkaracağını söyledi. Madur oldum.Kendimi nasıl kanitlarim bilemedim. Elimde mesajlari ve telefon ses kayıtları var. Benim onla iddia edildiği gibi bir ilişkim hiç olmadi. Is yerinde psikolojim bozuldu, yipratildim.Uyuyamıyorum. maas odemesi gec yapiliyo,tatillerde çalışıyoruz, birbucuk senedir ayni dusuk maas (asg.ucret)zam vermédiler, surekli azalıyorlar baskı var cok huzursuz edildim. Su durumda nasil davranmam lazim.yardima ihtiyacım var. Teşekkür ederim. Lütfen cevap yazin

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Oğlumu arkadaşı bıçakladı şikayetçi olmadı neden bıçaklandıgını söylemiyor kendisi şu an cezaevinde anne bana avukat tuttum görüşüp kan parası alıcam diyor çaresizim

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • İyi günler Saim bey,
  Yaklaşık bir sene önce kurumsal bir firmadan kiraladığım araçta ufak bir hasar oluştu. Kiralama sözleşmesine ek bir ücretle 600 tl ye kadar olan hasarları teminat altına almıştık. Fakat anlaşmalı servisleri 675 tl hasar onarımı fatura ederek teminatın karşılamadığını ilettiler. İtirazlarım neticesiz kaldı ve 1 hafta kadar önce icra mahkemesinden, iş bu noktaya geldiği için borcun katlanmış hali ile mesul olduğum tebliğ edildi. Bu noktada nasıl bir yol izlemeliyim? İcra durumunda olduğum için hemen ödeme yapmam gerekir mi?
  Kötü niyetle teminat rakamının aşıldığını düşünüyorum. Karşı dava açarak zararımı geri alma şansım var mı?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Borca itiraz etmeniz yeterli. Karşı dava kavramı icra kurumunda yok. Size gelen tebligattan itibaren 2 hafta içinde borca itiraz ediniz. Daha detaylı bilgi için sözleşmeyi görmem gerekli.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Meraba avukat bey ben 40 yılık evliyim kocamdan boşanmak istiyorum fakat kaynanam dan 1 miktar arazi kaldı onun üstüne 3 katlı ev yaptık şimdi o araziden evden bana hak düşer mi

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Evet, hak sahibisiniz.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • Selamun aleykum avukat abi benim bir sorum war ben sakarya terminalinde mermi yakalatim ilk durusmam oldu ifademi degistirdim bir sorun cikarmi

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhabalar. Biz Temmuz ayında yeni bi binadan ev aldık ve karşılığında arsa verdik müteahhite. Ağustosta taşındık eve ama evin duvarlarından su sızıyor. Yağmurlarla birlikte bütün duvarlar kabarmış. Müteahhit sürekli halledeceğiz diyor bi kaç çırak getiriyor yine aynı biz de arsayı geri almak evi vermek istiyoruz. Bu mümkün müdür yardımcı olabilir misiniz? Ev zemin katta bir de ev inşaat halindeyken su basmış evi bizden sakladılar bunu

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Elinizdeki sözleşme ile birlikte bizimle iletişime geçin.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba 2000 yılında askerde elimde g3 tüfegi patladı ayagımdan yaralandım askerliğe elverişli değildir raporu verildi Mehmetcik vakfı 3 dereceden maaş ve tazminat ödedi emekli sandığı malüliyeti 1053 ile derecesi 6 ibaresi yazarak raporum arkasına emekliliğimi red etti askeri mahkemeye kendisini askerliğe elverişsiz hale getirmekten dava açıldı ama berat ettim mahkemeden emekli saldığına dava açma şansım varmıdır

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Evet.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Slm hocam ben kahvehanede çaycı olarak çalışıyordum iki kişi oyun oynuyordu sahışlardan biri alkolluydu masanın üstüne para bıraktı sigara aldırmak için bu sırada polisler girdi içeri kumar sandılar parayı ve iskambil kağıtlarında aldı kumar diye işlem yaptılar beni işletmeci olarak yazdılar ifademi almadan tutanak imzalattılar ben tutanağı imzalarken okudum suçlu olarak tutanak tutulmuş ben bunu imzalamam dedim imzalamazsan buradan cıkamazsın dedi polisler korktum imzaladım ve dava açılmış beni işletme sahibi olarak kumar oynatmaya yer mekan suçundan ceza alırmıyım hocam bu durumdan şimdiden tşk ederim

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Evet, durum kritik görünmekte.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Kimlik yaşım 01.04.2003 olarak yazmakta yanliz hastanede ki dogum tarihim 19.01.2002 olarak biliyoruz hastane arşivden bize bilgi vermiyor düzeltilme yapılması icin nasıl bir yol izlemeliyiz mahkemeye başvurcaksak hangi mahkemeye hangi evraklarla başvuru yapmamız lazim tşkler.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Dava açıldıktan sonra mahkeme resen araştırır hastane arşivini.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Merhaba!
   Ben kuzenimle yaklaşık 6 7 ay dır telefonla
   Gürüşmeler mesajlaşmalar telefondan resim fotoğraflar bir birimize gönderiyorduk
   Uygunsuz fotoğraflarda yolladım ve istedim ondan zaten ses kaydım var istediğime dair söyleniyor kız 18 19 yaşında ve bütün bu olup biteni karşılıklı birşekilde aramızda olmaktaydı ve kuzenimin öğretmeni bu olanları takip ediyormuş yengeme söylemiş yengemde karakola şikayette bulundu ifadem alındıktan sonra asliye mahkemesinden yurtdışı yasağı aldım şu anda iddianamem değerlendirme açılış gözüküyor e devlet üzerinde

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • merhabalar bnm şuanda iş mahkemesinde sonuçlanan ve isyinafa gönderilen bir davam var.kararda her iki tarafa avukat vekalet ücreti çıkmış bu ödemeler avukatamı yapılır davalı veya davacıyamı yapılır. ikincisi tebligat gelmesine ragmen avukatım bana bildirmediği için şuan bu ödeme maaşıma icra konarak alınıyor. normalde dava sonunda alınır böyle icraya verilmez ama böylede olabiliyor deyip konuyu kapattı şimdi normalden fazla ödeyeceğim bu av vekalet ücretinde avukatımın ihmali varmı.yardımcı olursanız sevinirim

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Canan Hanım bu platformdan bir avukat meslektaş hakkında eleştri yapmak doğru değil, yaşadığınız sorunu bulunduğun il barosu ile çözmenizi öneririm.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • İyi günler avukat bey 9 yıl 20 haneli bir apartmanda,apartman görevlisi olarak bizi SİGORTASIZ olarak çalıştırdılar. dava açmamız halinde davayı kazanırmıyız

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar Halil Bey, hizmet sürelerinizi tespitini talep ederek dava açmanız gerekmektedir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba 1980 yılında ben 5 yaşındayken iki ailede karşılıklı anlaşma yoluyla evlatlık verilmişim. Mahkeme kararında davacı üvey annemin üstüne verildiğim ve eşi üvey babamında zapta geçen imzalı beyanından davacının evlat edinmesine razı olduğu yazıyor. Üvey babam 2001 de vefat etti ssk emeklisiydi üvey anneme ve bana maaş bağlandı. 10.12.2018 de üvey annemide kaybettim. Anneminde kendi emekliliği ssk dan vardı. Maaşına bağlanabilmek için ssk ya dilekçeyle başvurdum. Lakin Dün telefonla arandım üvey annemin üstüne olduğum ve 37 seneden beri soy adını taşıdığım nüfüs kütüğünde bulunduğum 2001 den beri yetim maaşını aldığım üvey babamın maaşını benim hak etmediğim söylendi. Bildiğim kadarıyla kurumdan evlat edinmek şartları 2008 de dahada değişti 37 sene önceki şartları bilmiyorum. 3 senedir Emes hastasıyım bana da yol gösterip yardım edermisiniz saygılarımla arz ederim..

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Yasemin Hanım, bazı ayrıntılara ihtiyacımız var süreçle ilgili. Bizimle iletişime geçin lütfen.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Eski erkek arkadaşım bir arkadaşımdan kredi kartını ve 1000 TL tutarında nakit para borç aldı. Daha sonra borcu ödemedi yalvar yakar 1500 tlsini ödedi arkadaşım bana hesap sorup sana güvendiğim için verdim diyor ama ben böyle birşey kefil olmadım arkadaşım ailemi arayım eski sevgilimle ilişkiden bahsetti ve beni küçük düşürdü aileme parayı birlikte harcadılar diye iftira attı 1900 TL borc var dedi ailem yarısını ödemeyi kabul etti ve 1000 TL ödeme yaptık bize bir daha sizi rahatsız etmiycem beni engelleyin dedi ve hayatımızdan çıktı 1.5 ay sonra tekrar bize mesaj atıp paramı karşı taraf vermiyor diyip beni tehdit ediyor şantaj yapıyor beni rezil ediceğini babama herşeyi anlatıcağını söyleyip parayı karşı taraftan almamı söylüyor ona ben aracılık edicekmişim artık huzurum kalmadı ne yapıcağımı bilmiyorum özel hayatımın ifşası söz konusu eski erkek arkadaşımda yardımcı olmuyor bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Slmlar çok mağdur durumdayım çocuklarımın velayeti baba da, ama çocuklar beni arayıp hem sözlü, hem de fiziksel şiddet gördüklerini, aç kaldıklarını soluyor.ben velayetlerini nasıl alabilirim

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar Meliha Hanım, böyle bir durumda velayetin değiştirilmesi için aile mahkemesine durumu ayrıntılı izah eder bir dilekçe ile dava açmanız gerekmektedir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Nişanlım 16 yaşını doldurdu bende 24 yasndayim dügün yapıp nikahsız yaşamak istiyoruz yaşından dolayı nikah cıkmıyor nişanlımın ailesininde kendisinjnde beraber yaşamak için rızası var tck 104 . Maddesinde şikayet ile suç durumu oluşur yaziyor kizın kendisi degil ailesi degil herhangi toplumdan biri suç duyuru yaparsa suç işlemiş olurmuyum tşkler

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, ailesi haricinde 3. kişilerin şikayet hakkı bulunmamaktadır.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • avukat bey bi soru soracaktım size mümkünse yardımcı olurmusunuz ben boşanma davası actım o şahsiyet evimin bütün eşyasını sattı ve bana kredi cektirip ödemedi ben 2senedir ayrıyım ailemle kalıyorum boşanmak istemiyor benim sebeplerim boşanmak için gecerli sebepler mi tşk ederim

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Kayınpederimin imzaladigi senette esim kefil olarak gorunuyor... Senet imzalanali 4 sene olacak.. kayinpederim vefat etti.. ilk sorum su senetin gcerlilik suresi dye bisy varmi. 2.sorum senet once miracsilara mi kaliyo... Yksa direk kefile mi kaliyo. Bi de bu alacakli 8.binlik seneti 16 olarak istiyor zamaninda kayinpederim bos senet mi brakti artk senetteki rakam ne hic birimiz bilmyorz alacakli gostermiyor.. son sorum. alacakliya guvenmiyoruz biz bu durumda bizi icraya vermesini bklemelimiyiz o zaman hersey dha yasal yollarla ilerler gibi geliyor

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Kasim ayinda menemen yolu uzerinde bi kaza yaptik carptigimiz arac bi sirkete ait ticari aracti (kiralama sirketine ait yani ) karsi tarafin aracinda yuksek miktarli bi hasar yoktu
  Kasko sigorta vs hersey oldugu icin hasar karsilandi servise cektirildi. 1 ay sonra kiralama sirketi bizi avukata verip dava acmis arac yatti parasi adi altinda 3 gun arac calismadigi icin 1000 tl gibi bi rakam istediler. Onuda yatirdik oraya kadar bi sıkinti yok fakat 22 ocak da tekrar bi dava da acilip aracin hasar bedel kaybi bizden talep edilmis karsi tarafin boyle bir hakki varmidir.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, aracın değer kaybı bedeli zararı uğratan taraftan istenebilir. Karşı tarafın bu hakkı mevcuttur.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • MERHABALAR size bir konuda danışmak istiyorum da yardımcı olursanuz sevinirim. Ben WOWWO dan bir araç aldım 15 bin tl peşinat ve senet karşılığında 1 sene boyunca senetlerimi ödedim lakin aertık ödeyemedim sonra yakalanma karearı cıkarıldı ve aracı ben ve polisler ile birlikte yediemine götürdük . şimdi zie sormak istedigim baska bankalara da borcum var ve onlarda aracın üstüne haciz koymuşlar . bu WoWWo denen firmA BU ARACI satabilir mi ? bir de ben bu aracın borcunu ödesem gweri cıkardıgımda di,ger bankalar yakaltma kararı çıkarabilir mi ?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, evet ilgili firma bu aracın satışını isteyebilir. Diğer alacaklılar bu süreci takip etmiş ise henüz araç size teslim edilmeden tekrardan satış isteyebilirler.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Annemin kaleminden;
  Biz 4 kardeşiz, babam 85 yaşında. Babam daireleri mütahite verdi, şuanda inşaat bitti kız kardeşim hak istemediğini belirtmiş, mütahit 1 dubleks ve 2 daire vermiş. İstedikleri kattan daire almak için fark ödemek istemişler. Bu sebepten dolayı 1 daireyi bilgim dışında satmışlar dubleks ve diğer dairenin farkını ödemek amacıyla hiç bir şekilde iletişimde olmuyorlar ve bana hak vermek istemiyorlar. Bu sebepten dolayı onlar biten daireye taşınmadan mı dava açmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, terekenin adil bir şekilde paylaştırılması için sulh hukuk mahkemesi nezdinde dava açmanız gerekmektedir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba benim babam 1964 doğum lu 1984 yilinda işyeri açmış vergi dairesine kayıtlı ma bagkura kayitli olmamış malimusavir kandırmış babamin şuan 1684 gün SSK ve şuan yaptım isteğe bağlı baBağ-K var 1.5 senedir . Babamın işyeri ile ilgili bütün evraklari duruyor ben bunlarl a dava açabilir miyim kazanirmiyim geri dönük bag-Kur icin ben her ay bagkura yaptırdığm 820 TL yi . Geriye donud borçlanarak babami emekli yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar Sabriye Hanım, hizmet sürelerinin tespiti davası açmanız gerekmektedir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

   • teşekkür ederim. İlginiz için İyi çalışmalar..

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba,3 kardeşiz, annem ve babam 22 senelik evli, babam annemi yaklaşık 10 senedir aldatıyor, buna kanıt olarak +18 kendi eliyle çektiği 15 tane video mevcut.
  Sorum şu efendim,babam şuan çalışmıyor ve eve 1 senedir annem bakıyor, babamın üzerine 1 daire, 1 adet 60 bin tl değerinde araç mevcut. Boşanma durumun da evin anneme kalması gibi bir durum var mı? Ya da neleri alabiliriz?

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, ev evlilik tarihinden önce mi, sonra mı alındı? Bankadaki para evlilik içerisinde kazanılan bir tutar mı? Bu soruların cevapları önem arz ediyor.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhaba biz 4 arkadaş kaçak kazı yaptık ve mahkeme 2 yıl sonra 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi bizde temize bir ust mahkemeye gönderdik bizim cezamix ne olur bilgi alabilirim

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Selamlar, yerel mahkemede verilen gerekçeli kararı incelememiz gerekli net bir yorum yapabilmek için.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Merhaba
   Abimin boşanma davası var ama kız 1 yaşında velayetini alabilirmiyiz .

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.