Avukat Olmadığını Bilmesine Rağmen Çalışanını Avukat Olarak Tanıtmak Disiplin Suçudur

Mar 7, 2020 | TBB Disiplin Kararları

Avukat Olmadığını Bilmesine Rağmen Çalışanını Avukat Olarak Tanıtmak Disiplin Suçudur

TBB Disiplin kurulu bir başka kararında “Şikayetli avukatın 2009 yılında avukat olmadığını bildiği, H.T’u yanında sigortalı avukat olduğunu bildirerek vekaletname düzenlettiği, “T&G Hukuk Bürosu” logosu altında çalıştırarak bu unvan altında dilekçeler yazdırdığı, iş tekliflerinde bulunduğu ve bu işleri takip ettirdiği, avukat olmadığını bildiği H.T.’u kamuya avukat olarak tanıttığı dosyadaki bilgi ve belgelerden anlaşılmaktadır. Avukatın bu davranışı, özen ve doğruluk kurallarına göre hareket etmek, kamunun inancını ve mesleğe güveni sağlayacak biçimde sadakatle davranmak, mesleğin itibarını sarsacak her türlü davranıştan kaçınmak ve kamuyu yanıltmamak” şeklinde sıralanacak kurallara aykırı olması nedeniyle kınama cezası ile cezalandırılması gerektiğine karar vermiştir. (TBB Disiplin Kurulu, 04.10.2013 günlü, E.2013/308, K.2013/760 sayılı kararı)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Avukat Olmadığını Bilmesine Rağmen Çalışanını Avukat Olarak Tanıtmak Disiplin Suçudur

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.