AVUKAT GÖRÜŞME TUTANAĞI

Ara 12, 2017 | DİLEKÇELER

GÖRÜŞME TUTANAĞI

Avukatlık Yasasının 53. maddesi

Hükmüne göre düzenlenmiştir.

HUKUKİ YARDIM

İSTEYEN              :

ADRESİ               :

HUKUKİ YARDIMIN

KONUSU               :

ÖYKÜSÜ               :

DELİLLER             :

Yukarıda bahsedilen olayı destekleyecek ve gerekir ise mahkeme safhalarında kullanılacak her türlü kanıt (belge, bilgi, tanık isim ve adresleri, tapu kayıtları, mektuplar, kontratlar, fotoğraflar, ses ve görüntü kaydı içeren her türlü gereç)  hukuki yardım için başvuran tarafından avukata yazılı belge karşılığında teslim edilecektir. Avukat, olaylara ve anlatılanlara ait kanıtların teslim edilmemesi halinde hukuki yardım konusunda her hangi bir taahhüt altına sokulamaz. Söz verdiği varsayılamaz.

VEKALET ÜCRETİ       :

SONUÇ                            :

AVUKAT                                                                                                                            HUKUKİ YARDIM İSTEYEN

Avukat Saim İNCEKAŞ -Adana

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukatla Görüşme Tutanağı

 Avukat Görüşme Tutanağı
 
(1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 53. maddesi hükmüne göre düzenlenmiştir.)

HUKUKİ YARDIM İSTEYEN: 

HUKUKİ YARDIMIN KONUSU: Boşanma Davası
 
AÇIKLAMALAR:

Adana Barosu Adli Yardım Bürosu’nun 03.07.2020 tarih ve 2020/400 Adli Yardım numaralı kararı ile yukarıda yazılı adreste ikamet eden ve hizmet tespiti davası açmak isteyen … avukat olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Görev yazısı … tarihinde elime ulaşmıştır. … tarihinde talepçi ile iletişime geçilmiş ve 06/07/2020 tarihinde saat 15.00’da görüşme yapılması kararlaştırılmıştır.

Talepçi … tarihinde saat 15.00’da büroya geldi ve görüşmeye başlandı.

1) Talepçi şiddetli geçimsizlik, küfür hakaret, darp, cinsel saldırı ve tehdit sebepleriyle boşanma davası açmak istediğini dile getirdi.

2)Karşı tarafın tam kusurlu olduğunu tanık ve belgelerle kanıtlayabileceğini belirtmiştir.

3) Karşı taraftan kendisi için 1000TL çocuğu için 1000TL nafaka talep ediyor. 50.000TL maddi tazminat, 50.0000TL manevi tazminat talebi vardır.

4) Düğünde takılan 6 çeyrek ve 1 adet bileziği eşinin kendisinden alıp ev içi masraflar dışında kendisi için kullandığı bu sebeple onların da tarafına ödenmesini talep ettiğini belirtti. Düğünde takılan altınlar konusu için 3 hafta içerisinde getireceği fotoğraf veya düğün videosunu delil olarak getireceğini beyan etti.

5) Çocuğun velayetinin kendisine bırakılmasını istedi.

6) Eşinin kendisine ve çocuğuna şiddet uyguladığını ve bu olaylarla ilgili ellerinde darp raporu olduğunu belirtti. Darp raporlarını 3 hafta içerisinde getireceğini beyan etti. Getireceği darp raporlarının mahkemeye delil olarak sunulmasını talep etti.

HUKUKİ DELİLLER: Yukarıda bahsedilen olayı destekleyecek ve gerekir ise mahkeme safhalarında kullanılacak her türlü kanıt (belge, bilgi, tanık isim ve adresleri, tapu kayıtları, mektuplar, kontratlar, fotoğraflar, ses ve görüntü kaydı içeren her türlü gereç)  hukuki yardım için başvuran tarafından avukata yazılı belge karşılığında teslim edilecektir. Avukat, olaylara ve anlatılanlara ait kanıtların teslim edilmemesi halinde hukuki yardım konusunda her hangi bir taahhüt altına sokulamaz. Söz verdiği varsayılamaz.
 
VEKÂLET ÜCRETİ: Adli yardım taleplidir
 
SONUÇ:

AVUKAT-HUKUKİ YARDIM İSTEYEN

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.