Avukat CMK Stopaj İadesi Nasıl Alınır?

May 10, 2020 | CMK

Avukat CMK Stopaj İadesi Nasıl Alınır?

Avukatlar CMK görevlendirmesi neticesinde serbest meslek makbuzu keserek savcılıklara sunmaktadırlar. Avukatın verdiği hizmet karşılığında savcılığa kestiği bu makbuzda tevfikat yani stopaj kesintisi de yapılmaktadır. 

Avukatlar stopaj vergi mahsubu ve iadesi için Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinde yer alan GEKSİS siteminden başvuruda bulunabilirler.

Öyle ki vergi dairesine borcunuz var ise stopaj iadesi alacağınızı bu borcunuza mahsup etmeniz de mümkün. Stopaj iadesi talebiniz neticesinde beyanlarınızın incelemeye alınması da muhtemel. Bu nedenle defterleriniz düzgün tutulduğundan emin olmanızda fayda var yoksa olmadık yerde bir usulsüzlük cezası can sıkıcı olacaktır.(Mahsup etme talebinde bulunursanız incelemeye alınma ihtimaliniz çok düşük, eğer iade talebiniz var ise de bu talebin 1 yıldan fazla biriktirmemeniz sağlıklı olur)

Stopaj kesintisi iadesi için GİB websitesindeki ilgili link: https://www.gib.gov.tr/yardim-ve-kaynaklar/dilekcematik/stopaj-kesintisi-onayi-talep-dilekcesi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.