AÜFH 1959 Mezuniyet Karesi

Ara 30, 2019 | Genel Yazılar

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. Elife Kumak

    Sayın İncekaş, Dava,önceki HUMK ve MK döneminde ,fazlaya ait haklar saklı kalmak talebiyle bir miktarda gösterilerek haksız fiile dayalı tazminat istemidir.Yerel mahkeme Ret kararı verdi ve kararı temyiz ettik..
    Yargıtay, istemin tespit davası olduğu ve tespit davalarında bir miktar gösterilmesinin de mümkün bulunduğunu belirterek yerel mahkeme kararını bozdu .Yerel mahkemede yeniden yapılan yargılamada::
    bilirkişi raporuna göre ıslah ettiğimiz bölümle ilgili ; ” bozmadan sonra ıslah olmaz gerekçesiyle (malum iç bir. kararı) karar verilmesine yer olmadığına dair karar vermekle beraber ,karşı tarafı av,. ücreti ve mahkeme masraflarına da mahkum etti.Karar kesinleşti.Her ne kadar ilk bölümdeki gösterdiğimiz miktarı faiziyle tahsil etmiş olsak da hakkında karar verilmesine yer olmayan bölümle ilgili açacağımız davada zaman aşımı konusunda görüştüğüm ,alanlarında çok ehil olan hukukçular bile, tereddütte kaldılar.Bende,Madem Yargıtay bu davanın bir tespit davası olduğunu belirtti.O zaman 10 yıllık zaman aşımı karar kesinleştiğinden itibaren olabilir mi?tabiki faizde olay değil, dava tarihinden itibaren olacaktır.diye düşünüyorum.Kendi baromda “epistemofili”bir genç meslektaşım olduğunu görünce ,paylaşma istedim. başarılar

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.